Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Informacje o zawodach i imprezach.

TEMAT: Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/10 19:01 #32633

• CielS
  • CielS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 9
  • Oklaski: 1
Witam. Chciałbym się podzielić inicjatywą zaprzyjaźnionej grupy Street Workout z mojej miejscowości. Najlepiej będzie, jeśli wkleję artykuł ze strony miasta, by niczego nie pominąć:
Niezwykłe zawody!!!

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w historii Skórcza charytatywne Mistrzostwa w podciąganiu na drążku, pompkach i dipach.

Ktoś zapyta, dlaczego te zawody są takie niezwykłe? Już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż, znalazło się w Skórczu kilka młodych, energicznych osób, którym nie jest obojętny los niepełnosprawnej koleżanki i postanowili coś zrobić, by pomóc w jej rehabilitacji. Ci młodzi ludzie to członkowie nieformalnej grupy Street Workout Skórcz.

- My, jako pełnosprawni, poczuliśmy obowiązek przekazania pomocy tym, którzy nie do końca radzą sobie w życiu codziennym poprzez problemy zdrowotne. Wśród nas jest bardzo dużo osób potrzebujących wsparcia, a my zwykli ludzie, radzący sobie z problemami życia codziennego, nie zauważamy przeszkód, jakie ma na swojej drodze osoba niepełnosprawna. Jedną z tych osób jest Ania – mówią organizatorzy. - Ania choruje od urodzenia na encefalopatię, padaczkę objawową i niedoczynność tarczycy. Obecnie coraz bardziej słabnie i nie może samodzielnie się poruszać, co spowodowało, że przestała uczęszczać na Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas w Skórczu, które były dla niej czymś naprawdę ważnym. Traktowała to jak swoją pracę, ale było to też motorem napędowym do działania, motywacją do życia i dawało uczucie bycia potrzebną. Jedynie rehabilitacja ruchowa pod profesjonalną opieką pomoże zachować Ani resztki sprawności. Jako ludzie dobrej woli, nie możemy po prostu przejść obok, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach.

Biorący udział zawodach będą mogli sprawdzić się w następujących konkurencjach:

- podciąganie na drążku,
- dipy na poręczach,
- pompki klasyczne.

Organizatorzy zawodów chcą nie tylko nagłośnić sprawę i zwrócić naszą uwagę na to, że niepełnosprawni żyją wśród nas oraz na ich problemy, ale także finansowo pomóc Ani i jej rodzicom. Dlatego postanowili zorganizować zbiórkę w postaci opłaty za udział w zawodach w wysokości 10 zł. Dla nas to niewiele, a dla Ani to naprawdę dużo. Dodatkowo, w miejscu stoiska organizatorów, będzie postawiona puszka, do której każdy będzie mógł dorzucić coś od siebie. Cała zebrana kwota przekazana zostanie na fundusz rehabilitacyjny Ani w Fundacji Sedeka.

To bez wątpienia postawa godna naśladowania, dlatego Burmistrz Skórcza, wraz z podległymi jednostkami, a także wielu lokalnych przedsiębiorców, postanowiło wesprzeć młodych organizatorów i jednocześnie zachęcić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej charytatywnej imprezie. I choć nie wszyscy okazali serce i zrozumienie dla całej akcji, to wierzę w to, że na mieszkańców Skórcza zawsze można liczyć i wspólnie udowodnimy, że takie inicjatywy warto wspierać, bo to ogromne szczęście, że w naszym mieście mieszkają młodzi ludzie, którym w dzisiejszych czasach chce się jeszcze chcieć. Pamiętajcie więc o zaproszeniu znajomych i poinformowaniu jak największej ilości ludzi, ponieważ im nas więcej, tym więcej możemy zrobić, by pomóc Ani.

Czekamy na Was 21 stycznia 2017 r. o godz. 14.00
na hali sportowej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu tym bardziej, że pieniądze nie idą do prywatnej kieszeni, a na naprawdę potrzebującą osobę. Im więcej osób weźmie udział, tym lepiej. Jest to dodatkowo forma rozpowszechniania aktywności fizycznej i naszego środowiska, więc zysk jest podwójny :)

Proszę o udostępnianie tego tematu znajomym. Pozdrawiam :)

Źródło artykułu:
skorcz.pl/asp/p...tykul=2697

Link do grupy, od której wzięła się inicjatywa:
www.facebook.co...c/?fref=ts
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zulco, Firentis

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/10 20:11 #32639

• Alice_35
  • Alice_35 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 60
  • Oklaski: 20
Super inicjatywa :) Fajnie, że o tym napisałeś.
Życzę wam, aby uczestników było jak najwięcej :)
"Do your best and forget the rest"
T.H.

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/10 22:23 #32648

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 410
  • Oklaski: 107
No fajna akcja.
Zamieściłem info na FB.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): CielS

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/10 23:09 #32657

• CielS
  • CielS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Wow, dzięki wielkie zulco :)

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/11 20:42 #32684

• CielS
  • CielS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Dla zainteresowanych część nagród przygotowanych na zawody:
-carbo firmy Olimp
-creatine monohydrat
-vitamin multiple sport firmy Olimp
-batony proteinowe
-smycze street workout Skórcz
-napoje izotoniczne
-gain bolic 6000
-pudełka na tabsy
-magnezja w kostkach

Dodatkowo smycze na klucze i koszulki z logiem ekipy, puchary oraz bidony. Na pewno będzie coś jeszcze, gdy tylko się o tym dowiem natychmiast wrzucę :)

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/17 20:44 #32989

Mega inicjatywa! Życzę powodzenia :) Niech każdy udostępnia gdzie się da!

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/19 21:38 #33125

• CielS
  • CielS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Dzięki :) W niedzielę dam znać jak wyszło, wrzucę też kilka fotek i ogólne wrażenia. Nagród jest według mnie dość sporo, chociaż nie znam jeszcze liczby uczestników. Mam jednak zdjęcia pucharów, koszulek i shakerów:

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/20 08:31 #33134

• megamoc
  • megamoc Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 10
  • Oklaski: 3
Świetna akcja. Przydałoby się takich więcej w różnych miejscach Polski.
Pracuję nad sobą...

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/22 11:49 #33227

• CielS
  • CielS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Dobra, tak jak obiecałem, czas na relację :)

Zawody rozpoczęły się równo o godzinie 14:00. Na samym początku były omówione jeszcze raz zasady, przypomniane kategorie oraz cel samych zawodów. Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się aż takiej ilości ludzi, przyszło dużo mieszkańców by popatrzeć na zmagania uczestników. Sędziowie liczyli powtórzenia bardzo surowo, każde podciągnięcie nóg, niewyprostowanie łokci czy garb w przypadku pompek oznaczał niezaliczenie powtórzenia, więc nie było żadnych niedomówień, ani żadnych zażaleń. Wystartowało jakieś 30-35 osób.

Przygotowane były dwa stanowiska na każdą kategorię, więc grupy wiekowe (16-21 i 21+) były puszczane równolegle, co jeszcze bardziej dawało kopa do większego wysiłku. Sędziowie motywowali do wyciśnięcia jeszcze kilku powtórzeń, gdy nie było sił.

Pierwszą kategorią było podciąganie na drążku. Chwyt był dowolny, można było go zmienić w trakcie podciągania, jednak ręce nie mogły być wężej niż szerokość barków. Prawidłowe powtórzenie musiało być wykonane z 1-2 sekundową pauzą na dole na prostych rękach, a podbródek w górnej fazie musiał być powyżej linii drążka. W kategorii 21+ najlepszy zawodnik (przejechał ponad 400 km specjalnie do nas) wykonał 32 powtórzenia. W kategorii 16-21 największa ilość to 19, mi udało się zrobić 15 i zająłem drugie miejsce.

Drugie w kolejności były dipy. Podobne zasady - do prostych rąk na górze, 90 stopni w łokciu na dole. Na pierwszym miejscu zawodnik (o ile dobrze pamiętam z okolic Warszawy) wykonał 60 powtórzeń (wiek 21+). W grupie 16-21 było to 30 powtórzeń, W tej kategorii nie startowałem, aby nie zmęczyć tricepsa przed pompkami.

Pompki klasyczne podobnie jak w przypadku dipów - do prostych rąk i kąt prosty w łokciach na dole. W grupie 21+ pierwsze miejsce znowu zajął zawodnik z okolic Warszawy, o ile dobrze pamiętam zrobił 80 pompek, druga osoba 72, albo 75. W mojej kategorii 16-21 startowałem jako ostatni, miałem więc trochę łatwiej, bo wiedziałem ile muszę zrobić, by wygrać. Zrobiłem więc 52 pompki, o jedną więcej niż osoba z drugiego miejsca, chociaż jeszcze kilka może bym wycisnął. Co ciekawe, osoba na trzecim miejscu zrobiła 50 pompek, więc wszyscy byli bardzo blisko siebie.

Podczas zawodów każdy mógł podejść do stoiska gastronomicznego. Podawane było ciasto, ciepła kawa oraz herbata. Dodatkowo dla zawodników przygotowana była woda oraz owoce takie jak banany.

Co do zebranej kwoty jeszcze nie mam żadnych informacji, zdjęcia będą dostępne w ciągu kilku dni, więc wrzucę później link do galerii w tym temacie. Będzie też filmik z tego wydarzenia, chociaż nie wiem jeszcze kiedy.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): zulco, Firentis

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/31 21:30 #33728

• CielS
  • CielS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Dobra, trochę mnie nie było, mam kolejne informacje. Łącznie zebrane zostało 2862,50 zł, co pozwoliło na zarezerwowanie 15-dniowego turnusu rehabilitacyjnego dla Ani, więc według mnie zbiórka jak najbardziej udana. A teraz do rzeczy:

Filmik (relacja) z zawodów:

Galeria - wrzucam link, nie będę wstawiał ponad 100 zdjęć, ręcznie :D
www.facebook.co...2662413227
Za tę wiadomość podziękował(a): Alice_35, Firentis

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/31 21:40 #33729

• koniak20
  • koniak20 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Dąż do tego, aby każdego dnia, o każdej porze mieć świadomość, jakie działania podejmujesz i dlaczego.
  • Podziękowania: 26
  • Oklaski: 2
Zarąbisty pomysł i wykonanie xałych zawodów i montaż filmiku był mega. Tylko wiekszośc wykonywanych pompek to az w oczy boli :blink: :blink:
Bład początkujących za dużo pytają a za mało ćwiczą, żeby czegoś się nauczyć wystarczą dwie rzeczy.
CWICZYĆ I DUŻO CZYTAC!

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/31 21:57 #33734

• CielS
  • CielS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Ta, wiem, wiem, też mnie oczy czasami aż bolały, no ale cóż... często słyszeli "nie zaliczam" :D
Za tę wiadomość podziękował(a): koniak20

Charytatywne mistrzostwa mojej miejscowości 2017/01/31 22:58 #33747

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 410
  • Oklaski: 107
Fajny filmik wyszedł.
Gratuluję uzbieranej kasy.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Moderatorzy: koniak20

facebook

Jeśli robię krok w tył,
to tylko po to żeby wziąć rozbieg.

Kalendarz

Sep 2017

qla

Kalendarz Workout Polska
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
piksel black

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Nowe Parki do Street Workout

Mamy informację o planowanych nowych Parkach do Street Workout-u. Tym razem nowe Parki powstaną w: Gdańsku, Piasecznie, oraz Rzeszowie.  

Więcej…

Szkoła na drążku 5 - Oficerskie wejście siłowe

Standardowy Muscle Up dla początkujących Street Workout-erów to nie lada wyzwanie, wymagające wielu miesięcy ciężkich treningów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje wiele innych odmian tego ćwiczenia.

Więcej…

Back Lever One Arm - Waga Tyłem na jednej ręce

Zwykły back lever (waga tyłem) to dla Ciebie nic trudnego? To znak że czas przejść na wyższy poziom! W tym poradniku zobaczysz jak nauczyć się back levera na jedną rękę! Zapraszam! Sebastian!

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.