Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszystko na temat treningu z ciężarami, sportów sylwetkowych, powerlifting-u, ....

TEMAT: Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/05 13:13 #17162

• krik64
  • krik64 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
Wzrost: 170
Waga: 68-70kg

Ogólny stan fizyczny: dobry
Uprawiane aktywności fizyczne: siłownia - poziom początkujący

Podam tylko plan treningu jednego dnia, ponieważ tylko jego będzie dotyczyło pytanie.
Poniedziałek: klatka, biceps, triceps
Klatka
wyciskanie sztangi na ławce prostej 3x8
wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3x8
rozpiętki 3x8
przenoszenie sztangielki w leżeniu na ławce poziomej 3x8
Biceps:
Wyciskanie sztangi stojąc 3x8
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x8
Wyciskanie sztangielek(standardowe) 3x8
Triceps
Wyciskanie francuskie leżąc 3x8
Wyciskanie jednorącz sztangielki siedząc 3x8
pompki w podporze tyłem 3x13
Środa i piątek reszta

Moje pytanie dotyczy klatki piersiowej. Mam spory problem z rozbudowaniem środkowej i górnej części klatki piersiowej. Zdaję sobie sprawę, że po jednym ćwiczeniu na każdą jej część to za mało. Poza tym pomiędzy prawym i lewym cyckiem jest spora(jak dla mnie) dysproporcja.
Moje pytanie brzmi czy powinienem poświęcić cały trening na klatkę piersiową i wykonywać powiedzmy 6 ćwiczeń po 2 na jej każdą część, a na biceps i triceps dołożyć kolejny dzień treningowy? No i co z tą dysproporcją czy można na to jakoś wpływać czy sytuacja dojdzie do normy kiedy klatka podrośnie?
Jeśli czegoś istotnego nie napisałem to przepraszam i proszę pytać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/05 17:16 #17169

• ZhaoYun
  • ZhaoYun Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 5
  • Oklaski: 8
Pytanie co doprowadziło do tej dysproporcji. Często tak jest, że podczas ćwiczeń próbujemy robić maksa mimo, że jedną bądź drugą rękę mamy słabszą i zamiast skupić się na wyrównaniu siły obu rąk/nóg itp pogłębiamy różnicę. Ja myślę, że problem powstał przez zły rodzaj ćwiczeń, złe ich wykonywanie itp. Chyba, że jest inaczej to napisz od kiedy widzisz różnicę i dlaczego jest ona tak duża według Ciebie? Jakiś problem podczas dojrzewania? Opisz trochę szerzej o co chodzi...

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/05 17:41 #17171

• krik64
  • krik64 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Z dojrzewaniem żadnych problemów nie było :D Dysproporcja pojawiła się wraz z treningiem i możliwe, że trafna jest Twoja uwaga odnośnie zbyt dużego obciążenia. Kiedy zaczynałem ćwiczyć z kolegami, którzy byli już zaawansowani zawsze podrzucali mi parę kilogramów więcej i rzeczywiście często przy ostatnich powtórzeniach była walka z ciężarem. Różnica jest po prostu widoczna ja ją przynajmniej widzę.
Może wspomnę jeszcze, że trenowałem koło roku regularnie później miałem dłuższą przerwę i teraz znów zacząłem ćwiczyć. Zaczynałem od wagi ok 58-60 kg więc kabanem jeszcze nie jestem. Wcześniej na tę dysproporcję nie zwracałem uwagi, ale teraz jest ona widoczna. Chciałbym więc zareagować puki jestem jeszcze mały :)

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/05 21:50 #17192

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 496
  • Oklaski: 124
Ja zawsze odpuszczam ćwiczenie jak widzę że któraś strona nierówno idzie. Czy to przy podciąganiu czy przy pompkach.
Technika jest zawsze najważniejsza.

No i jeszcze jedna zasada.
Jak widzisz jakieś dysproporcje, to absolutnie nie staraj się jednej strony mocniej trenować bo osiągniesz odwrotny efekt.
Niektórzy tak robią, że na przykład maja jednego bica większego, to temu drugiemu dokładają powtórzenia żeby urósł, a wcale to tak nie zadziała.

Zawsze po tyle samo PRAWIDŁOWYCH powtórzeń na każda stronę ciała.

Na górę klatki to mogę polecić pompki głowa do dołu (nogi na krześle lub stole).
Na środkowe aktony to chyba rozpiętki ładnie działają.

Może przeżuć się całkowicie na kalistenikę. Po co ci to żelastwo.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/06 11:09 #17208

• krik64
  • krik64 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Nie znam nikogo kto trenuje kalistenikę i nigdy nie widziałem jaki efekt można osiągnąć. Dlatego martwię się, że nie osiągnę zamierzonych efektów. Poza tym nie mam możliwości zamontować drążka, a to chyba podstawa. STEREOTYPY w głowie :-)

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/06 19:51 #17228

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 496
  • Oklaski: 124
Osiągnąć można naprawdę bardzo, bardzo wiele.
Co do budowania sylwetki, to początkowo efekty będą takie same jak na siłowni (biorąc pod uwagę korzyści zdrowotne to nawet lepsze).
Wraz ze wzrostem siły i masy mięśniowej stopniowo siłownia może zacząć brać górę, ale wystarczy dobierać ćwiczenia pod kontem trudności i będzie ok. Zawsze można też doczepić jakiegoś kettla przy podciąganiu.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/06 20:36 #17242

• Krzysiek77
  • Krzysiek77 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Podziękowania: 53
  • Oklaski: 18
Również podejrzewam że korekcyjne wykorzystywałeś jedną połowę do większego wysiłku. Może być to również genetyka bo i tak się zdarza - jedno jest pewne musisz spróbować czegoś innego aby sprawdzić co da się z tym zrobić. Co do masy w kalistenice to dieta i jedno z drugim raczej nie idzie za bardzo w parze ponieważ w treningu z własnym ciałem organizm dąży do pewnej równowagi która może być dla Ciebie ratunkiem do wyrównania dysproporcji. Organizm przy takich ćwiczeniach kontroluje bardziej całe ciało i uczy się sam siebie - gdzie dodać, odjąć, poprawić - powodzenia w treningach i daj znać jak leci bo na 100% cyce zmienią swój wygląd od drążka i pompek.
NO PAIN NO GAIN

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/07 10:21 #17251

• ZhaoYun
  • ZhaoYun Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 5
  • Oklaski: 8
Gwarantuje Ci, że kalenistyka daje siłę identyczną jak na siłowni o ile nie większą. Ćwiczyłem na ławeczce w piwnicy regularnie i zawsze przychodził moment, w którym nie mogłem już przeskoczyć jakiejś bariery wagowej do podniesienia. Przerzuciłem się na pompki plus podciąganie i okazało się, że po roku takich ćwiczeń podnoszę na ławeczce dużo więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Rozbudowa klatki piersiowej - siłownia 2015/11/07 22:26 #17270

• krik64
  • krik64 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Moderatorzy: deyv_pl

facebook

Jedyny nieudany trening to taki,
który się nie odbył.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Lista światowych imprez Street Workout 2014

Światowa federacja Street Workout i Kalisteniki (World Street Workout & Calisthenics Federation\'s) udostępniła na swojej stronie kalendarz imprez na 2014.   Najbliższa impreza odbędzie się w stolicy Republiki Chińskiej (Tajwanu)) Tajpej.  

Więcej…

Przykładowe treningi Street Workout - Wytrzymałość

Trenując Street Workout nie wystarczy jedynie nabrać siły, by móc się podciągnąć 20 razy, wykonać 10 eksplozywnych muscle up-ów pod rząd, czy pokazać znajomym kilka wyuczonych trików. Należy również zyskać odpowiednią wytrzymałość, która pozwoli nam wykonywać kombinacje tych ćwiczeń bez schodzenia z drążka, czy poręczy, przez, np.: półtorej minuty...

Więcej…

Human Flag / Ludzka Flaga

Flaga jest bardzo popularnym elementem statycznym, do którego wykonania potrzeba mocnych mięśni całego ciała. W tym tutorialu Sebastian zaprezentuje w jaki sposób wzmocnić ciało by ostatecznie wykonać w sposób profesjonalny Ludzką Flagę.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.