Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszystko na temat rozciągania i poprawy mobilności.

TEMAT: Bół nadgarsta

Bół nadgarsta 2020/10/25 15:14 #60699

• Blazejoo
  • Blazejoo Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Hej, przez ostatnie 3tygodnie zmagam się z bólem nadgarstka, tak właściwe w jednym miejscu wydaje mi się, że to może być ściśle ścięgno. Ból ten nie jest mocny nie utrudnia mi wykonywania podstawowych czynności czy ruchów nadgarstka. Występuje on tylko w przypadku kiedy wykonuję ćwiczenia ciągnące typu pull up'y, z tym że nie jest on tak mocny. Duży ból zaczyna sie przy wykonywaniu backlevera kiedy mój nadgarstek jest odwrócony i obciążany wtedy doznaje uczucia jakby rwało mi się ścięgno. Ma ktoś jakiś pomysł aby temu zapobiec?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bół nadgarsta 2020/10/25 15:28 #60700

• xyz_mokosz
  • xyz_mokosz Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Nie wiem czy pomogę, ale też miałam taki ciągnący ból w nadgarstku i mój fizjo powiedział mi, że to przez więzadła. Ogólnie mi pomogło usztywnienie no i dobre dogrzanie. Poza tym może, spróbować rozciągać i ewentualnie jakieś self adjustment'y.
Za tę wiadomość podziękował(a): Blazejoo

Bół nadgarsta 2020/10/25 15:30 #60701

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 24
  • Oklaski: 1
Jeśli ból jest spory, odpuść te ćwiczenia, przy których boli. To może być naciągnięte ścięgno i musi się wygoić, a to trwa. Ćwicząc dalej pogłębisz kontuzję.

Długo już ćwiczysz ten back lever? Przy backu ścięgna i mięśnie solidnie pracują.

Popróbuj delikatne rotacje nadgarstka, żeby krew napływała, niech się goi szybciej. Pod warunkiem, że nie boli.
Ostatnio zmieniany: 2020/10/25 15:31 przez Maz.

Bół nadgarsta 2020/10/25 15:44 #60702

• Blazejoo
  • Blazejoo Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
W zasadzie od miesięcy tylko nie regularnie czasem na początku treningu sobie wplatałem. Ale dzięki za rade!

Bół nadgarsta 2020/10/25 15:58 #60703

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 90
  • Oklaski: 4
Ogarnij sobie piłeczkę do ściskania, która fajnie rozgrzejesz nadgarstek. Do tego wrzuć podstawowe wyprosty itp. + rozciąganie.

Bół nadgarsta 2020/10/27 12:25 #60789

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 75
  • Oklaski: 11
Nie wiem czy da się temu całkowicie zapobiec, ja miałem dwa razy taką kontuzję w pierwszych dwóch latach gdy ćwiczyłem. Potem stawy się zaadoptowały i już mnie nie bierze, a robię znacznie bardziej obciążające rzeczy niż wtedy. A zawsze nadgarstki rozgrzewałem, robiłem ściskach itp. Po prostu musiałem przez to przejść.
Nie zrozum mnie źle - oczywiście należny rozgrzewać, wzmacniać itp - dzięki temu zmniejszasz ryzyko, a nawet jak złapiesz to raczej łagodniej. Ale niektórzy mają tak (np ja tak miałem), że te stawy potrzebują trochę czasu żeby się zaadoptować i wtedy może ci się coś takiego przytrafić bez względu na środki bezpieczeństwa, chyba że będziesz trenować bardzo asekuracyjnie, ale wtedy trudno o progres.
Moderatorzy: Firentis

facebook

Wszyscy ludzie upadają,
tyle że Ci Wielcy potrafią iść z obdartym kolanem.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Słownik Crossfit

W sieci można znaleźć bardzo wiele gotowych treningów i zestawów ćwiczeń CrossFit-owych, jednak w gąszczu specyficznych nazw i określeń można się łatwo pogubić. Poniższy słownik pomoże Państwu w ich rozszyfrowaniu.

Więcej…

Runmageddon - Dasz radę?

Na wiosnę szykuje się ciekawa impreza w stylu "Reebok Spartan Race". Będzie to pierwsza edycja nowej zabawy pod nazwą "Runmageddon". Jeśli lubisz ekstremalne wyzwania, nieziemskie zmęczenie, rywalizację, oraz całą masę błota, to ta impreza jest właśnie dla Ciebie...  

Więcej…

Otwarty trening Hell Yeeeah

W najbliższą sobotę, tj. 02-08-2014 o godzinie 15:00 na warszawskim Bemowie odbędzie się otwarty trening dziewczyn ze szkoły Hell Yeeeah.  

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.