Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Jak żyć zdrowo, unikać kontuzji, oraz je leczyć.Jak żyć zdrowo, oraz jak unikać i leczyć kontuzje.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Superman push up i strzał w kręgosłupie

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 10:38 #52780

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Im większa przeszkoda, tym większa chwała z jej pokonania.
  • Podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich!

Wczoraj postanowiłem pobawić się troszkę w push ups freestyle. Wymyśliłem sobie swój układ, który na końcu zawierał supermana i jakby to powiedzieć :unsure: troszkę mnie chyba poniosło, bo będąc w powietrzu wyciągnąłem się na tyle, że ręce i nogi miałem za głową ale już ewidentnie daleko, przynajmniej jak na moje możliwości i wtedy usłyszałem strzał w odcinku lędźwiowym. Ból utrzymuję się do dzisiaj szczególnie przy odchylaniu się do tyłu. W poniedziałek miałem w planach trening ale chyba sobie odpuszczę ... Nie wiem czy spotkał się już ktoś z czymś takim. Przyznam szczerzę, że troszkę mnie to zaniepokoiło bo uważam się jeszcze za młodziaka i nigdy wcześniej nie miałem takiego przypadku. Ogólnie sporo pracuję fizycznie + od niedawna powrót do ćwiczeń. Za wszelką pomoc z góry dziękuję ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 10:55 #52782

• Hryniak
  • Hryniak Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 49
  • Oklaski: 6
Jak będzię boleć to odpuść trening. Obserwuj czy ból się zmiejsza z dnia na dzień. Jakieś rolowanko i lekkie rozciąganie może?
Porobiłbym też coż na mięśnie głębokie.
Okłady ciepłe mogą pomóc.
Moim zdaniem do ogarnięcia samemu. Raczej kregosłup Ci nie pękł :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Czarny

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 11:05 #52783

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Właśnie zastanawiałem się nad tym rozciąganiem ale póki co to ból za bardzo na to nie pozwala ... jutro postaram się porozciągać :) A co do rolowania to jak rolować odcinek lędźwiowy kręgosłupa bo nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jak trafiam ja jakieś filmiki z rolowania to zawszę pomijają lędźwie nie wiedzieć czemu a wszyscy skupiają się bardziej na odcinku piersiowym. Dzięki za szybką odpowiedź :)

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 11:48 #52784

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 75
  • Oklaski: 10
Freestyle niestety jest ogólnie mocno kontuzyjny. A w Twoim przypadku, jeżeli zabolało po tym strzale w plecach, to rolowanie nic nie da, a może jeszcze zaszkodzić. Rolowanie rozluźnia tkanki miękkie - mięśnie, ścięgna, powięź. A jak coś strzeliło w kręgosłupie, to coś się przestawiało w kręgach (pewnie substancja międzyokręgowa (wystrzeliła) spomiędzy kręgów i stąd ten dźwięk. Więc lepiej tego dodatkowo nie ugniatać, bardzie delikatne rozciąganie. A jak nie będzie przechodzić to wizyta u kręgarza.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 12:02 #52786

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Przyznam szczerze, że troszkę nie miła wiadomość ale jak trzeba to trzeba a to co napisałeś o tej substancji to coś poważnego ? Bo nigdy się nie zagłębiałem w takie tematy. Zwyczajnie nie było takiej potrzeby. A co do kręgarza to mam lekkie obawy :lol: po prostu naczytałem się, że niewprawiony kręgarz może narobić więcej szkód niż pożytku. Jak myślisz na ile czasu dać sobie spokój jak na razie i co jeszcze mogę zrobić oprócz tego rozciągania ?
Ostatnio zmieniany: 2020/04/19 12:02 przez Czarny.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 12:10 #52787

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 194
  • Oklaski: 18
Ja chodzę do fizjo co zawsze tam ten kręgosłup "naciąga" i po takim zabiegu lepiej się czuje. Ale dziwne uczucie jak ktoś jakby chciał ci kark skręcić :D

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 12:17 #52788

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
A jak cenowo stoi taka nieprzyjemność ? :lol:

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 12:24 #52789

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Czarny napisał:
a to co napisałeś o tej substancji to coś poważnego ? Bo nigdy się nie zagłębiałem w takie tematy. Zwyczajnie nie było takiej potrzeby. A co do kręgarza to mam lekkie obawy :lol: po prostu naczytałem się, że niewprawiony kręgarz może narobić więcej szkód niż pożytku. Jak myślisz na ile czasu dać sobie spokój jak na razie i co jeszcze mogę zrobić oprócz tego rozciągania ?

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 12:31 #52790

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Czarny napisał:
a to co napisałeś o tej substancji to coś poważnego ? Bo nigdy się nie zagłębiałem w takie tematy. Zwyczajnie nie było takiej potrzeby. A co do kręgarza to mam lekkie obawy :lol: po prostu naczytałem się, że niewprawiony kręgarz może narobić więcej szkód niż pożytku. Jak myślisz na ile czasu dać sobie spokój jak na razie i co jeszcze mogę zrobić oprócz tego rozciągania ?

Wszystko zależy jak poważny był uraz, ale pocieszę Cię, że pewnie jakieś lekkie przemieszczenie dysku - powinno się zregenerować jak dasz mu odpocząć, ewentualnie poszukaj jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne przy przemieszczeniu dysku.
Wypadnięcie dysku to już grubsza sprawa i przy cięższych przypadkach zabieg operacyjny, ale to byś wiedział bo byś ledwie chodził, lub w ogóle nie mógł z łóżka wstać.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 12:44 #52791

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Widzę, że dobrze ogarniasz ten temat :cheer: jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc. A mógłbyś mi jeszcze podrzucić zestaw takich ćwiczeń bo na internecie jest masa różnych zestawów ale nie chce wybrać jakiegoś syfu, żeby sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 13:05 #52792

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Ja 150 płace

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 13:44 #52795

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Rabbek napisał:
Ja 150 płace

Za jedną wizytę czy za jakieś sesje ?

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 14:27 #52798

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
za jedną ale godzinkę schodzi bo dużo tam zabiegów jest że tak powiem nie tylko to nastawianie.
Ostatnio zmieniany: 2020/04/19 14:28 przez Rabbek.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 16:16 #52803

• Hryniak
  • Hryniak Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Jeśli coś sie przestawia to może pociagnąć tkanki miękkie również. Ból masz promieniujacy, miejscowy, kłujacy? Po jednej stronie? Dwóch stronach? Pewny jesteś ze to odc L? Czy może staw krzyzowo biodrowy?
A co do rolowania odc L to najlepszy jest duoball albo zwykłym rolerem tylko że trochę na boku tak zeby po wyrostkach kolczystych kregosłupa nie jeżdzić.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 16:17 #52804

• matthan
  • matthan Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 42
  • Oklaski: 4
Ok. Może dodam coś od siebie. Miałem uraz kręgosłupa w lędźwiowy. Nie jest to najmilsze uczucie. Dokładnie rwa kulszowa.

Po pierwsze prawdopodobnie uraz kręgu. Niestety przy bardzo szybkim przemieszczeniu kręgosłupa. Może dojść do wypadnięcia kręgu i wtedy uciska na nerwy.
Po pierwsze trzeba zwalczyć stan zapalny(ból). Nie radzę samemu próbować rolować czy masować. Można pogorszyć sytuację.
Stan zapalny u siebie leczylem tabletkami na receptę: dicloduo. I do tego maść np deep rilif.

Później dopiero do kręgarza. I do tego ćwiczenia na prostowniki i pośladki. (Polecam cat-cow i cobre pose jako rozciaganie)

I na przyszłość nie szarpcie kręgosłupem bez dobrego przygotowania...

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 16:42 #52807

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Hryniak napisał:
Jeśli coś sie przestawia to może pociagnąć tkanki miękkie również. Ból masz promieniujacy, miejscowy, kłujacy? Po jednej stronie? Dwóch stronach? Pewny jesteś ze to odc L? Czy może staw krzyzowo biodrowy?
A co do rolowania odc L to najlepszy jest duoball albo zwykłym rolerem tylko że trochę na boku tak zeby po wyrostkach kolczystych kregosłupa nie jeżdzić.

Bólu nie ma o ile się nie ruszam jak się ruszę to też nie jest źle najgorzej jest jak odchylę się do tyłu boli ale do wytrzymania na razie nie biorę tabletek ani nie używam żadnych maści. Ból mam idealnie na lędźwiach, więc można powiedzieć że jestem pewny. Co do rodzaju bólu to raczej taki otępiały jak przy stłuczeniu na przykład.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 16:44 #52808

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
matthan napisał:
Ok. Może dodam coś od siebie. Miałem uraz kręgosłupa w lędźwiowy. Nie jest to najmilsze uczucie. Dokładnie rwa kulszowa.

Po pierwsze prawdopodobnie uraz kręgu. Niestety przy bardzo szybkim przemieszczeniu kręgosłupa. Może dojść do wypadnięcia kręgu i wtedy uciska na nerwy.
Po pierwsze trzeba zwalczyć stan zapalny(ból). Nie radzę samemu próbować rolować czy masować. Można pogorszyć sytuację.
Stan zapalny u siebie leczylem tabletkami na receptę: dicloduo. I do tego maść np deep rilif.

Później dopiero do kręgarza. I do tego ćwiczenia na prostowniki i pośladki. (Polecam cat-cow i cobre pose jako rozciaganie)

I na przyszłość nie szarpcie kręgosłupem bez dobrego przygotowania...

Hmm u mnie ten ból nie jest jakiś ogromny tak jak napisałem wyżej. Przemieszczenie było faktycznie szybkie a jeśli doszło do urazu kręgu tak jak napisałeś to jest szansa to całkowicie zaleczyć ? Bo skoro mówisz że miałeś uraz a dalej ćwiczysz to coś musi być na rzeczy

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 16:54 #52809

• Hryniak
  • Hryniak Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
"Wypadnięcie dysku" bym wykluczył. Ból symetrycznie po obu stronach? A próbowałeś ukłonu japońskiego? Czy jakaś ulga po tym będzię?
Leków też nie widzę sensu brać jak do wytrzymania, może ciepły lub zimny okład. Zaznaczam ze to trochę eksperyment i na swoja odpowiedzialność wszystkie porady robisz :lol: poślada bym jak najbardziej aktywował. Unikaj wszystkich ruchów które powodują dyskomort

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 17:01 #52811

• matthan
  • matthan Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 42
  • Oklaski: 4
No dysk to raczej poważniejszy problem niż to co odpisujesz. Być może to po prostu nadwyrężenie.

W sumie jak Hryniak opisał, odpocznij i wylecz stan zapalny.
Z mojego doświadczenia lepiej przeciwzapalne wziąć w takiej sytuacji. Do ustąpienia bólu

Ale to moje zdanie
Ostatnio zmieniany: 2020/04/19 17:02 przez matthan.

Superman push up i strzał w kręgosłupie 2020/04/19 17:03 #52812

• Hryniak
  • Hryniak Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Po rwie kulszowej zmienia się nastawienie do świata xd
Oczywiście pewność będziesz miał tylko po badniach.
Ostatnio zmieniany: 2020/04/19 17:04 przez Hryniak.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Pepes, Rabbek

facebook

Fizyczne bariery są niczym wobec tych,
które wznosimy w naszych umysłach.
Wątpliwości mogą pokonać nawet najsilniejszego wojownika.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Próbne moduły Street Workout Parku w Piasecznie juz są!

W dniu 24 lutym ruszyły prace nad budową próbnych modułów Parku do Street Workout-u w Piasecznie. Przy Gosirze stanęły dwa bliźniacze moduły, które dzięki pomocy naszego kolegi droozdy zostały uwiecznione na fotkach.  

Więcej…

Wideo Tutoriale

Właśnie uruchamiamy nową kategorię artykułów, w której będziemy prezentować gotowe wideo tutoriale znalezione w internecie, dotyczące wykonywania różnych trików Street Workout-owych.   Mamy nadzieję, że pomogą Wam w treningach i zmotywują do uczenia się kolejnych trików.

Więcej…

Jak prawidłowo podciągać się na drążku? - Część 2

Wiemy już jakie korzyści możemy osiągnąć podciągając się, oraz w jaki sposób można chwytać drążek. Przyszła więc kolej na pierwsze podciągnięcie.   Jeśli nie jesteście w stanie wykonać ani jednego prawidłowego podciągnięcia na drążku, postaramy się w dalszej części artykułu opisać kilka sposobów na ułatwienie tej czynności.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.