× Jak żyć zdrowo, unikać kontuzji, oraz je leczyć.Jak żyć zdrowo, oraz jak unikać i leczyć kontuzje.

"łokieć tenisisty"? uniemożliwia ćwiczenia

Więcej
2019/08/15 17:21 #48970 przez DoM
Witam, pewnie nie jest to pierwszy przypadek i wielu z Was miało z tym do czynienia, otóż od 2 miesięcy ćwiczę street workout jako, że jestem początkujący miesiąc zrobiłem sobie przygotowanie "bazy" po czym zacząłem już więcej używać drążków (podciąganie, nauka skin the cat, l seat itp...), zacząłem robić progresję w podciągnięciach nachwytem i od pewnego czasu mam problem z lewym łokciem.

Byłem z tym już u fizjoterapeuty, który wykonał masaż na nerw łokciowy, kazał mi wykonywać ten masaż przed treningiem oraz po treningu z dodatkiem zimnego okładu, przez 2 tygodnie robiłem 20% mojego poprzedniego treningu (starając się unikać ćwiczeń na drążku), problem wciąż istnieje. Ból występuje w okolicach, które są przedstawione na zdjęciu w załączniku, jest to wewnętrzna część łokcia, ból promienieje na biceps, triceps, przedramię, w kulminacyjnych momentach powoduje, że nie jestem w stanie ta ręką nawet podnieść butelki wody, robię masaże, zimne okłady po treningu, smaruję maścią IBUPROM SPORT, rozgrzewam się przed treningiem i rozciągam po treningu, według fizjoterapeuty miałem unikać CHWYTU na ćwiczeniach, jak się niedawno okazało, pojechałem na basen i po chwili pływania w basenie (głównie żabką) ręka zaczęła znowu niemiłosiernie promieniować.

Ćwiczenia jakie wykonuje nie są super zaawansowane bo dopiero się uczę: skin the cat, l seat (na ziemi, na poręczach), stanie na rękach, pompki w staniu na rękach, dragon flag, uczę się muscle up, reszta ćwiczeń skupia się na budowaniu bazy.

Jeżeli ktoś miał taki problem proszę o radę co powinienem zrobić, może USG, pójść do lekarza sportowego, proszę o informację jak to wyleczyć, jak zapobiec powrotowi i mniej więcej jaki czas zajmie leczenie tego, ponieważ tracę chęci do ćwiczeń gdy zabieram pakunek idę na plac i po 1 ćwiczeniu ręka już tak boli, że najchętniej cofnął bym czas, ból jest okropny, centrum bólu skupia się w wew. części łokcia i promieniuje na całą rękę, jest to rwący, ciągły ból.

Rysunek przedstawia miejsce występowania dolegliwości:Naznaczone przeze mnie miejsca występowania bólu (wstawiam link,ponieważ nie chce się wstawić w postaci obrazka): zapodaj.net/1e8...2.jpg.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/08/15 18:35 - 2019/08/15 18:37 #48971 przez koteł
Ja miałem coś podobnego tylko bardziej doskwierało mi przedramie (i to był chyba tenisista), a od wewnętrznej strony jak zaznaczyłeś to golfista (specjalistą nie jestem, ale wiem że są dwa rodzaje tego schorzenia).
W moim przypadku to była 2 tyg przerwa i nic nie robienie, ale nie pomogło. Zacząłem badać yt w celu szukania ćwiczeń wykonywałem sesję rozciągania przedramion, kupiłem taśmę floss band i piłeczkę do rolowania. U mnie ból nie był jakiś bardzo duży, ale przy nachwycie miałem blokadę bo po 5 powtorzeniach już coś było nie tak. Czasem czułem po prostu, że prawe przedramie jest zmęczone, a czasem było ok.
Nie wiem ile to trwało, ale "odpukać" odkąd wrócilem do treningów już prawie 2 msc jest wszystko ok. Nadal przed treningiem wykonuję 30 min konkretnej rozgrzewki z wyżej opisanymi ćwiczeniami i jest wszystko ok.
Wszystko wymaga czasu, miałem uszkodzony rotator jakieś 4 lata temu i dopiero niedawno udało mi się prawie dojść do stanu przed kontuzja. Regularne ćwiczenia wzmacniające i cierpliwość. Lepiej przypauzować te parę tyg., wzmocnić partię, które możesz np. core, ogarnąć łokieć, od razu wzmacniają rotatory i zaczniesz na spokojnie ze spokojna głowa:)
Powodzenia
Ostatnia2019/08/15 18:37 edycja: koteł od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/08/15 18:41 #48972 przez DoM
Dokładnie.. też mam blokadę w podciąganiu teraz.. jest dramat :/ no nic spróbuję czegoś, może a nóż, uda się i jakoś to zniknie... dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2019/09/13 16:00 #49362 przez zulco
Masuj, wałkuj i roluj całe przedramię.

Tu fajny filmik:


Maść przeciwzapalna też by się przydała.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum