Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Jak żyć zdrowo, unikać kontuzji, oraz je leczyć.Jak żyć zdrowo, oraz jak unikać i leczyć kontuzje.

TEMAT: Ból tyłu głowy

Ból tyłu głowy 2019/07/13 19:22 #48235

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 18
  • Oklaski: 5
Witam ekspertów!

W czwartek na treningu gdy robiłem ostatnią serię przysiadów (10 powtórzeń) odrazu po odłożeniu sztangi na stojak złapał mnie straszny ból z tyłu głowy taki pulsujący aż mnie przyćmiło i musiałem usiąść. Odpocząłem chwile i kontynuowałem , robiłem MC sumo itd. Lekki ból towarzyszył ale nie aż taki. ( Oddech przy przysiadzie kontrolowany , na górze mocny wdech , napięcie brzucha i ruch w dól , na górze wydech.)

Na następny dzień w piątek robiłem PUSH hiper , ból z tyłu głowy lekki do wytrzymania.

Dzisiaj sobota robiłem PULL hiper i przy podciąganiu nachwytem z ciężarem drugą serie musiałem przerwac przy 8 powtorzeniu bo ból się nasilił znów. Odpocząłem i kontynuowałem bez ciężaru i git tylko lekki ból.

Czy miał ktoś coś takiego z was? Jakieś rady , może samo przejdzie.
Troche boję się o tym powiedzieć rodzicom , żeby iść do lekarza bo będzie zakaz od rodziców na siłke i lipa :(

Oby to nic od kręgosłupa nie było , raczej coś z ciśnieniem.
Ostatnio zmieniany: 2019/07/13 19:22 przez Wariot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ból tyłu głowy 2019/07/13 20:21 #48236

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 17
  • Oklaski: 2
"Witam ekspertów" w takim temacie raczej nie jest na miejscu. Koniecznie jak najszybciej do lekarza bo ze zdrowiem nie ma żartów.

Ból tyłu głowy 2019/07/13 21:06 #48237

• Hryniak
  • Hryniak Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 12
  • Oklaski: 3
Lekarz/fizjo jest chyba najlepszą opcją bo nie wiem czy to problem z ciśnieniem czy z mięśniami/powięziami.
Wbrew pozorom od przysiadów ze sztangą z tyłu (zwlaszcza trzymaną na karku :( ) i innych ćwiczeń przez chwilę nieuwagi można naciągnąć mięśnie karku które są powiązane z czepcem ścięgnistym i może to się objawiać bólami głowy w różnych miejscach. Dużo osób takich miałem na masażach.
Pocieszające jest to że ból kolejnego dnia był mniejszy ale odpuść treningi albo spróbuj zrobić kilka treningów tylko na sam core, bez żadnych ciężarów, dynamiki, żeby napięcia się znormalizowały.
Czasem mam bóle w karku lub na plecach a po dobrym treningu core kolejnego dnia jak nowo narodzony.
Najmądrzejsze będzie jednak to co koteł napisał bo diagnozy na żywo nic nie zastąpi.
Wybór należy do Ciebie :)

Ból tyłu głowy 2019/07/14 11:20 #48241

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 95
  • Oklaski: 12
Kontroluj ciśnienie krwi bo akurat ból z tyłu głowy na to wskazuje

Ból tyłu głowy 2019/07/14 18:26 #48247

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Może dodam jeszcze , że 2-3 tygodnie temu wszedłem na pierwszą kreatyne. Przez tydzień stosowałem 5g po treningu.
Aktualnie 5g przed treningiem i 5g po treningu.

Ból tyłu głowy 2019/07/14 21:09 #48261

• Hryniak
  • Hryniak Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 12
  • Oklaski: 3
Kreatyny bym w to nie mieszał. Dorwij cisnieniomierz, sprawdz dla świętego spokoju. W aptece czasem są.

Ból tyłu głowy 2019/07/15 09:15 #48267

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 58
  • Oklaski: 6
Przy dużym wysiłku, a zwłaszcza przy ćwiczeniach trójbojowych ciśnienie w głowie mocno skacze, można to odczuć z tyłu głowy i ciśnieniu śródgałkowym (w oczach).
Zmniejsz może na razie obciążenie na sztandze i wolniej progresuj, a lekarz nie zaszkodzi.
A jak u Ciebie z oddychaniem podczas serii? bo wstrzymywanie oddechu np na całą serie może też zwiększyć ciśnienie

Ból tyłu głowy 2019/07/15 20:36 #48286

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Oddychanie prawidłowe , pilnuje tego.

Dzisiaj byłem na siłowni , narazie odpuściłem ciężkie ciągi i siady. Zastąpiłem maszynami i git.

Ból tyłu głowy 2019/07/15 20:42 #48287

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Z treningiem góry na przedziale 1-6 powtórzeń nie ma problemu. Nie wiem jak wejdę na 8+ i ostre zmęczenie mięsniowe , bo przy PULL UPie czułem na 8
Ostatnio zmieniany: 2019/07/15 20:42 przez Wariot.

Ból tyłu głowy 2019/08/22 16:14 #49048

• macko009
  • macko009 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Ból z tyłu głowy ma zazwyczaj związek z nadciśnieniem. Proponuję wizytę u lekarza, zamiast działać na własną rękę.
Moderatorzy: Pepes, Rabbek

facebook

Nie ma złej pogody, czy złego dnia,
są tylko słabe charaktery.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Rozgrzewka - Część 2: Rozgrzewka ogólna

W tej części artykułu, postaramy się przybliżyć najważniejsze elementy ogólnej rozgrzewki, na które warto zwrócić uwagę.

Więcej…

Co to są składniki odżywcze?

Składniki odżywcze zawarte w różnych pokarmach są niezbędne do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Pokrótce postaramy się przybliżyć różnicę pomiędzy: białkami, węglowodanami, tłuszczami, witaminami i składnikami mineralnymi.

Więcej…

Szkoła na drążku 2 - Kołowrót w siadzie

Kolejny tutorial od Michaiła Waratowa. Tym razem jest to "kołowrót w siadzie". Ciekawe ćwiczenie, które może być wstępem do innych kołowrotów.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.