× O tym jak wykonać podstawowe triki, figury, ćwiczenia.

Jak poprawić równowage w staniu na rękach?

Więcej
2020/11/26 08:47 #61363 przez Robuś
Już przez długi czas trenuję stanie na rękach i z wytrzymałością niemam żadnego problemu, mogę stać bardzo dużo razy a nie czuje żadnego zmęczenia mięśni, ale bardziej bym chcial poprawić swoją równowage i chociaż jest progress to jest on mały. Mój rekord w staniu to jest ok.30sekund ale tak 5-8sekund zawsze daję radę, jakie ćwiczenia by byly na równowage/koordynacje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/11/26 08:54 #61364 przez Rabbek
Można ćwiczyć z pomocą ściany czyli stoisz pod ścianą jedna noga wyprostowana druga się delikatnie opiera i zmieniasz nogi ta co była wyprostowana teraz się opiera a druga jest wyprostowana. Na początku robisz szybką zmianę żeby się podeprzeć ale po jakiś czasie zauważasz, że dłużej masz nogi poza ściana niż opierając się o nią. mam nadzieje , że zrozumiałeś o co mi chodzi ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2020/11/26 22:59 - 2020/11/26 23:02 #61373 przez zulco
Press to Hand stand
handstand to scorpion pose
handstand push up


To wszystko sprawi że nauczysz się lepiej utrzymywać równowagę.

No i dużo trenuj.....Bez ściany....Na ziemi, ale także na poręczach (na poręczach masz większą możliwość kontrolowania ...równowagi)

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl
Ostatnia2020/11/26 23:02 edycja: zulco od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/06/14 10:40 #64855 przez Marcel
Cześć
Na początku musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy masz odpowiednią linię w handstandzie. Dłonie-barki-środek biodra-kolana-stopy. To znacząco wpływa na wytrzymałość w handstandzie. (Jeżeli ułożyć ciało w idealnej linii twoje mięśnie muszą wykonać marginalną ilość pracy. Większość ciężaru spoczywa na układnie kostnym).

W większości przypadków takie zaburzenie pozycji wynika ze słabej mobilności w barkach. Ćwiczeniami, które mogę polecić w ciemno, są "stick shoulder dislocations" , tuck handstand początkowo przy ścianie (jest to wariacja zwiększającą siłę barków oraz poprawiająca mobilność) Dążymy do utrzymania całego ciała na dłoni bez angażowania palców. One mają wykonywać tylko pojedyncze ruchy korekcyjne.

Jeżeli natomiast twoja linia jest wzorowa. Natomiast brakuje Ci siły do utrzymania handstandu dłużej niż na te 8-9 sekund. Ekstremalnie dobrym sposobem na wydłużenie holdu jest stanie na rękach twarzą do ściany z maksymalnym pushem z barków . (Ćwiczenie to konkretnie wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za elewacje).

Na początek sprawdzamy jak długo jesteśmy wstanie wytrzymać w takiej pozycji. Następnie otrzymany czas wykorzystać w seriach treningowych zaczynamy od 3 serii po 70-80% maksymalnego powtórzenie i progressujemy liniowo do 5x30s. Potem należy przejść na trening wolno stojący + pike handstand przy ścianie.

Holdy powyżej 30s są już znacznie trudniejsze do wyćwiczenie, ponieważ za utrzymanie pozycji dodatkowo zaczynają odpowiadać stabilizatory barków.Możemy je wzmocnić jedynie przez budowanie obiętości treningowej w wolno stojącym handstandzie. W miarę możliwości polecam trenować codziennie. Nawet jeśli byłyby to 4/6 serii. Na przykład 3 serie prostego handstandu 5-10-20-30 sekund i 3 serie po 5-10-20-30 sekund straddle handstand lub pike. Im częściej przypominamy sobie wzór ruchowy, tym szybciej zrozumiemy o co chodzi.

Zapraszam na bloga poświęconego handbalancingowi.

www.pokochajbalans.pl/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Firentis
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum