Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
O tym jak wykonać podstawowe triki, figury, ćwiczenia.

TEMAT: Podciąganie - problem z zakresem ruchu?

Podciąganie - problem z zakresem ruchu? 2019/10/28 19:01 #50030

• bartek19933
  • bartek19933 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Witam. Po krótce spróbuję opisać mój "problem".

Jakiś czas temu zainteresowałem się Street workout/kalisteniką i od początku sierpnia zacząłem pierwsze treningi. Na samym początku podciągałem się tylko 2 razy (ważyłem 68,5kg wtedy). Zacząłem treningi podciągnięć negatywnych (ze strony podciąganie.pl) oraz pompek (ze strony 100pompek.pl). Od dwóch tygodni ćwiczę treningiem z tej strony (2 serie podciągnięć szeroko, wąsko, podchwyt, pompki szeroko, diamentowe, pike). Do tego dodaje zawsze ćwiczenia na brzuch (np wzniosy kolan na drążku, plank) i nogi (np przysiady, wykroki).

Po 2,5 miesiąca potrafię podciągnąć się 6 razy, lecz wydaje mi się, że mam problem z zakresem ruchu. Mianowicie: wraz z kolejnymi powtórzeniami moja broda wędruje coraz niżej. Nie wiem czy mogę nawet uznać te 6 powtórzeń za prawidłowe, gdyż w kolejnych powtórzeniach mam problem z ustawieniem brody nad drążek (czyli ten zakres ruchu wraz z kolejnymi powtórzeniami maleje).

Może to jest po prostu normalne, że tak się dzieje? Bo człowiek przecież traci siłę w czasie ćwiczenia. Po tych sześciu powtórzeniach powiedzmy, że poprawnych umiem jeszcze wykonać kilka powtórzeń takich połówkowych.

To normalna reakcja mojego organizmu czy mam jakieś braki w sile mięśni i musiałbym nad czymś konkretnie popracować? Podobno gumy treningowe mniej pomagają w górnym zakresie ruchu, więc może to byłoby wyjście, żeby siłę w tym zakresie poprawić?

Teraz słowo o wadzę. Naczytałem się, żeby trochę więcej jeść gdy się trenuje (może niepotrzebnie) i trochę sobie pofolgowałem, czyli przytyłem z 68,5kg do 73kg (wzrost 173cm). Patrząc z perspektywy czasu to chyba nie było dobre posunięcie, bo przecież pracujemy z masą własnego ciała, więc dodając kolejne kilogramy po prostu sobie utrudniam zadanie i zwalniam mój progres. Czy waga ma tutaj duże znaczenie według Was?

Może to takie laickie pytania, ale jestem naprawdę początkującym.
Bardzo proszę o wskazówki i nakierowanie na dobrą drogę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :) .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Podciąganie - problem z zakresem ruchu? 2019/10/28 19:09 #50031

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 140
  • Oklaski: 17
jak nie możesz dać brody ponad drążek to puszczają ci łopatki. Proponuje robić scapular pull ups 1 lub 2 serie. Co do drugiego pytania to waga to nie wszystko. Stań przy lustrze i zobacz czy jest ok czy już ci brzuch zalewa i wtedy będziesz wiedział czy trochę zmniejszyć kalorykę czy nie.

Podciąganie - problem z zakresem ruchu? 2019/10/30 13:02 #50048

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 60
  • Oklaski: 8
Też tak miałem na początku - kilka podciągnięć pełnych, a następne do poziomu oczu/czoła. Pomogło dodanie izometrii w górnym punkcie. Rób mniej ruchów, ale przytrzymuj 3-5 sek. na górze. Po prostu za mało siły w ostatniej fazie ruchu.

Podciąganie - problem z zakresem ruchu? 2019/10/30 18:52 #50053

• bartek19933
  • bartek19933 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Dzięki wielkie, wypróbuję obie metody :) .

Czy mogę rozbić aktualny plan w taki sposób:
1. Dzień - podciąganie, brzuch
2. Dzień - pompki, brzuch
3. Dzień - brzuch, nogi
4. Dzień - podciąganie, brzuch
5. Dzień - pompki, brzuch
6. Dzień - odpoczynek
7. Dzień - odpoczynek

Jak robię w jeden dzień podciąganie i pompki to potem nie mam siły w przedramionach, żeby zrobić np plank. Może zbyt często jednak ten brzuch?

Podciąganie - problem z zakresem ruchu? 2019/10/30 19:58 #50055

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 140
  • Oklaski: 17
no jak ci wygodniej możesz robić :

push
pull
legs+core
push
pull
legs +core
wolne

albo

upper body
legs+core
upper body
legs +core
upper body
wolne/legs+ core
wolne

Podciąganie - problem z zakresem ruchu? 2019/10/30 20:01 #50056

• Invictus95
  • Invictus95 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 3
Ze swojej strony mogę polecić plan treningowy Armstronga na poprawę siły o wytrzymałości w podciągnięciach. Zaczynałem od 5 podciągnięć po pełnym cyklu ćwiczeń (3 miesiące ) bylem w stanie podciągnąć się 12 razy.

A te ostatnie podciągnięcia to u mnie też ledwo ledwo były na początku ;)
Ćwicz ciężko, jedz dobrze, śpij dużo

Podciąganie - problem z zakresem ruchu? 2019/10/31 11:38 #50062

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 496
  • Oklaski: 124
Co do samego podciągania:
Ja podczas standardowego treningu staram się wykonywać każde ćwiczenie w maksymalnie pełnym zakresie ruchu.
Jeśli się podciągam, to z pełnego zwisu, aż do momentu gdy cała szyja znajdzie się nad drążkiem (nie tylko broda).

Pełny zwis to nie tylko pełen wyprost łokci, ale dodatkowo około 2-3 sekundy w pełnym rozluźnieniu w takiej pozycji.
Gdy wisisz swobodnie to po około 2 sekundach czujesz że niektóre mięśnie dopiero puszczają (rozluźniają się).

Co do wysokiego podciągania:
Znam wiele osób które mają z tym poważny problem i w sumie to czasem niewiele da się poradzić. Najgorzej jest przy bardzo wąskim chwycie.

Najprostsza rzecz która pomoże to głębszy chwyt. Jeśli łapiesz drążek samymi palcami, to teraz postaraj się go chwycić śródręczem.
Jeśli tak robisz zawsze to zastosuj False Grip.

Postaraj się również na treningu wykonać kilka poniższych ćwiczeń.
Jeśli cały trening się będzie opierał o takie ćwiczenia, to na koniec zrób jeszcze rozciąganie, żeby nie dostać zbytniego przykurczu mięśniowego.

Ćwiczenia:
Podciąganie w niepełnym zakresie ruchu - niepełny, czyli nie prostujesz łokci, ba nawet nie dopuszczasz żeby kąt w łokciach był większy niż 90 stopni. Postaraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń w stylu: drążek na wysokości oczu - broda nad drążek.

Negatywy na niższym drążku - Zawsze zaczynasz z pozycją broda nad drążkiem i w dół - tu też możesz czasem zastosować metodę niepełnego powtórzenia. Wykonujesz powtórzenia tylko do momentu, aż linia wzroku przesunie się poniżej drążka.

Negatywy MU - też można zastosować.

Przytrzymania w pozycji górnej, type writer, itp - taka zabawa, żeby mięśnie się przyzwyczaiły do pracy w górnej pozycji.

Dodatkowo można wrócić do podciągania australijskiiego, tylko w górnej pozycji trzeba trochę przytrzymać, dociągnąć ciało do drążka, lub nawet próbować "nawinąć się na ten drążek"..

Możesz 1x w tygodniu zamiast podciągania standardowego zastosować takie ćwiczenia.
Tylko trochę rozciągania na pewno na koniec się przyda

Co do Twojego planu, to strasznie dużo tam brzucha, czyli pójdzie w wytrzymałość.
Nie lepiej 3x w tygodniu zrobić siłówkę na brzuch? hmmm, Zależy na czym Ci bardziej zależy.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): Hryniak
Moderatorzy: Firentis, Virl3x

facebook

Nie ma złej pogody czy złego dnia,
są tylko słabe charaktery.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Wyzwanie 30 dni do wakacji

Do wakacji mamy coraz mniej czasu.

Niektórzy z Was pewnie chcieli by coś jeszcze poprawić żeby odpowiednio zaprezentować się na plaży.

Nie martwcie się. Jeszcze nie jest za późno żeby coś z tym zrobić.

Przygotowaliśmy dla Was 30-to dniowe wyzwanie, które pomoże Wam zachować systematyczność w treningach.

Więcej…

Wstęp

Witamy w nowej kategorii naszych Artykułów. Będziemy zamieszczać w tym miejscu różne tutoriale, dotyczące trików wykonywanych w Street Workout i Gimnastyce. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w treningach i zmotywują do uczenia się kolejnych trików.

Więcej…

Bar Spinning #2 / kręcenie na drążku tyłem - Street Workout podstawy

Obiecany poradnik do nauki kręcenia tyłem po wejściu taboretem!(poprzedni poradnik). Jeśli wejście taboretem jest dla Was proste, z Bar Spining-iem też sobie poradzicie. Zapraszam do obejrzenia i nauki.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.