× Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

One arm chin up

Więcej
2022/07/17 19:48 #66774 przez Wariot
One arm chin up was created by Wariot
Witam ekspertów!
Ogarnia , potrafi ktoś tu na grupie zrobić one arm chin upa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/07/18 08:36 #66775 przez Maz
Replied by Maz on topic One arm chin up
Ja jestem na etapie negatywów. Jeszcze trochę brakuje:) Ale z tego co pamiętam, Drake potrafi.

Więcej
2022/07/20 16:14 #66780 przez Wariot
Replied by Wariot on topic One arm chin up
No i jak wplatujesz progresję w trening? Właśnie sie zastanawiam czy po paru seriach progresji one arma potem dalej planowo robić chin upy z ciężarem czy je odpuścić?

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/07/20 20:45 #66782 przez Maz
Replied by Maz on topic One arm chin up
Robię po 5 negatywów na każdą rękę z odciążeniem 3kg. Tyle jestem w stanie robić kontrolując ruch - lewa ręka jest sporo słabsza. Po nich robię 3 serie po 3 pullupy uneven (na każdą rękę oczywiście) z dociążeniem 12kg. 
Pullupy obciążone 4x5 robię kolejnego dnia, po negatywach i uneven nie dałbym rady. Albo musiałbym sporo zdjąć z ciężaru. 
Jeszcze kolejnego muscle upy obciążone 3x2.
Zwykle wychodzi 3x w tygodniu trening pullupów, 1x albo 2x muscle upy. Niewiele tego, ale nie daję rady więcej, bo izometrie robię codziennie i mnie wykańczają
Progresja jest minimalna, raz na parę miesięcy coś dorzucam do ciężaru. Nie cisnę tego, chcę wyszlifować planche i dojść wreszcie do crossa i maltese.

Więcej
2022/08/01 10:06 #66806 przez drake
Replied by drake on topic One arm chin up
Widzę, że Maz mnie wywołał to odpowiadam:
Ja gdy progresowałem do podciągnięcia na jednej ręce miałem to tak ustawione:
- Treningi pull miałem podzielone na trening A i B (robione na zmianę), gdzie trening A był bez ciężarów (do podciągania), a trening B z ciężarami.
- W treningu A głównym ćwiczeniem było podciąganie na niesymetryczych ringach (jedno kółko opuszczone niżej), ustawiałem wysokość tak, żeby zrobić 3-4 dokładne ruchy i progresowałem z ilością, a gdy dochodziłem do 8 to obniżałem kółko. Tu trzeba tylko uważać gdy kółko jest już nisko, bo ma się tendencję do zmiany chwytu i wypchania się ręką asekurującą. Więc nie wolno się oszukiwać i trzeba pilnować techniki.

W treningu B wiadomo, progresowałem z ciężarem, też w zakresie 3-4 do 8 powt. Zazwyczaj robiłem 3 serie nachwyt + 3 serie podchwyt, czasem zmieniałem na neutralny.

W każdym treningu Pull jako drugie ćwiczenie robiłem ściąganie łopatki (wejście do zwisu aktywnego z pasywnego) jednorącz z asekuracją drugiej ręki, bo miałem najwięcej problemów właśnie z inicjacją ruchu.

Później, gdy już byłem na odpowiednim poziomie każdy trening Pull zaczynałem od negatywów i a potem do podciągnięć z lekkiego wybicia.

I w zasadzie to tyle.

Moderatorzy: Pepes

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

Sprzęt treningowy

Ostatnio na forum