× Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

One arm chin up

Więcej
2022/07/17 19:48 #66774 przez Wariot
One arm chin up was created by Wariot
Witam ekspertów!
Ogarnia , potrafi ktoś tu na grupie zrobić one arm chin upa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/07/18 08:36 #66775 przez Maz
Replied by Maz on topic One arm chin up
Ja jestem na etapie negatywów. Jeszcze trochę brakuje:) Ale z tego co pamiętam, Drake potrafi.

Więcej
2022/07/20 16:14 #66780 przez Wariot
Replied by Wariot on topic One arm chin up
No i jak wplatujesz progresję w trening? Właśnie sie zastanawiam czy po paru seriach progresji one arma potem dalej planowo robić chin upy z ciężarem czy je odpuścić?

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/07/20 20:45 #66782 przez Maz
Robię po 5 negatywów na każdą rękę z odciążeniem 3kg. Tyle jestem w stanie robić kontrolując ruch - lewa ręka jest sporo słabsza. Po nich robię 3 serie po 3 pullupy uneven (na każdą rękę oczywiście) z dociążeniem 12kg. 
Pullupy obciążone 4x5 robię kolejnego dnia, po negatywach i uneven nie dałbym rady. Albo musiałbym sporo zdjąć z ciężaru. 
Jeszcze kolejnego muscle upy obciążone 3x2.
Zwykle wychodzi 3x w tygodniu trening pullupów, 1x albo 2x muscle upy. Niewiele tego, ale nie daję rady więcej, bo izometrie robię codziennie i mnie wykańczają
Progresja jest minimalna, raz na parę miesięcy coś dorzucam do ciężaru. Nie cisnę tego, chcę wyszlifować planche i dojść wreszcie do crossa i maltese.

Więcej
2022/08/01 10:06 #66806 przez drake
Replied by drake on topic One arm chin up
Widzę, że Maz mnie wywołał to odpowiadam:
Ja gdy progresowałem do podciągnięcia na jednej ręce miałem to tak ustawione:
- Treningi pull miałem podzielone na trening A i B (robione na zmianę), gdzie trening A był bez ciężarów (do podciągania), a trening B z ciężarami.
- W treningu A głównym ćwiczeniem było podciąganie na niesymetryczych ringach (jedno kółko opuszczone niżej), ustawiałem wysokość tak, żeby zrobić 3-4 dokładne ruchy i progresowałem z ilością, a gdy dochodziłem do 8 to obniżałem kółko. Tu trzeba tylko uważać gdy kółko jest już nisko, bo ma się tendencję do zmiany chwytu i wypchania się ręką asekurującą. Więc nie wolno się oszukiwać i trzeba pilnować techniki.

W treningu B wiadomo, progresowałem z ciężarem, też w zakresie 3-4 do 8 powt. Zazwyczaj robiłem 3 serie nachwyt + 3 serie podchwyt, czasem zmieniałem na neutralny.

W każdym treningu Pull jako drugie ćwiczenie robiłem ściąganie łopatki (wejście do zwisu aktywnego z pasywnego) jednorącz z asekuracją drugiej ręki, bo miałem najwięcej problemów właśnie z inicjacją ruchu.

Później, gdy już byłem na odpowiednim poziomie każdy trening Pull zaczynałem od negatywów i a potem do podciągnięć z lekkiego wybicia.

I w zasadzie to tyle.

Więcej
2022/08/15 18:48 #66839 przez Wariot
Po chwili namysłu postanowiłem , że spróbuję dojść do one arm holda na ringu z brodą powyżej ringa xD Cel na najblizsze treningi to 5 sekund. Ostatnio jak pierwszy raz spróbowałem go zrobić to spadłem niczym ciężki kamień na dno rzeki XD

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/08/16 09:31 #66841 przez Maz
Uważaj, jeżeli spadłeś, to jeszcze jesteś trochę za słaby. Możesz sobie jakieś ścięgno nadwyrężyć. Ja miałem tak samo. Odciążyłem się na swoich sznurkach o 3kg i wtedy mogłem kontrolować trzymanie i ruch. Po tych paru miesiącach już mogę utrzymać bez obciążenia, ale też jest jeszcze na granicy. Zawsze po tych negatywach bolą mnie ścięgna w łokciach i ramionach - to nie żarty, łatwo można się uszkodzić. Jak nie masz sznurka z bloczkiem, żeby zrobić przeciwwagę, zastosuj chociaż lekkiego powerbanda. 
Lepiej zrobić kilka negatywów z lekkim odciążeniem ze dwa, trzy razy w tygodniu niż przesadzić i uszkodzić sobie ścięgna po paru sesjach...

Więcej
2022/08/16 17:25 #66850 przez Wariot
Nie chce mi sie zbytnio kombinować z tą przeciwagą więc jak robie próby one arma to drugą ręką chwytam się przedramienia i asekuruje. No ale czuć przeciążenia na bicepsie podczas tego :D Mocno się to przełoży na armwrestling. Ale dziwne jest to , że nie dam rady sie utrzymać chociaż na pare sekund skoro waga u mnie 80kg a w pull upie +60kg na raz , +50kg na 3 ruchy :/

Więcej
2022/08/16 17:27 #66851 przez Wariot
Kumpel praktycznie wogóle się nie podciąga z ciężarem , maksa ma koło +30kg w pull upie a też waży 8 dych a da rade się utrzymać z 10 sekund w one armie w 90 stopniach w łokciu. Tłumacze sobie to tak , że ma krótszą ręke bo jest nizszy 10cm :D

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/08/16 18:55 #66853 przez Maz
Możliwe, że długość dźwigni ma znaczenie. Mnie po negatywach raczej pobolewają przyczepy, a nie sam mięsień. Ale jak asekurujesz, a nie spadasz bezwładnie, powinno być ok. Tyle, że z powerbandem mógłbyś robić negatywa, albo pełne podciągnięcie, a nie tylko wisieć. Jak się nowych uczy zwykłego podciągania, też robią negatywy i pullupy z powerbandem. Na oac też powinno pomóc :)

Więcej
2022/08/16 20:02 #66855 przez Wariot
W takim razie spróbuję jutro power banda zamontować :D

Więcej
2022/08/17 19:28 #66860 przez Wariot
Maz dzięki za polecenie tego power banda :D Póki co z nim daje rade się utrzymać 10 sekund w połowie ruchu :D

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/08/17 20:47 #66861 przez Maz
Super, że działa! Powodzenia! 
Działamy dalej, w końcu siądzie:)

Moderatorzy: Pepes

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

Sprzęt treningowy

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.