Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Pomoc w ułożeniu planu treningowego 28l/80kg/193cm

Pomoc w ułożeniu planu treningowego 28l/80kg/193cm 2021/06/12 12:59 #64846

• grzegorz21
  • grzegorz21 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać, Dzień dobry!

Druga sprawa to metryka:

Wzrost: 193
Waga: 80

Ilość wykonanych pompek: 40
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): nachwyt 11, podchwyt 13
Ilość wykonanych dipów: 20
Ilość wykonywanych przysiadów: 50
Czy potrafisz zrobić: Muscle up, handstand, front lever, back lever, human flag, dragon flag l-sit, mostek,
Mostek i taki pseudo l-sit :)

Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 1km, kiedy 5km, a kiedy 15+km: 1km, to przedwczoraj, 5km tydzień temu, a 15 nigdy.
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super): Super
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, sztuki walki, wspinaczka, joga, ...?): trochę biegam, 2-3 km co drugi dzień.
Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...):
Od 3 miesięcy robię takie podstawy, co by pobudzić trochę stawy i przyzwyczaić mięśnie do większych wysiłków

pn:
*podciągnięcia nachwytem 6x6 powtórzeń
*podciągnięcia australijskie 6x10
*dipy na drążkach 5x10
*pompki diamentowe 2x10
*wznosy nóg do pozycji l-sit na drążku 5x8 (trochę mi się uginają przy końcowych seriach)
*plank 2x3min
śr:
*pompki klasyczne 2x15
*pompki z nogami na podwyższeniu 2x10
*pompki z wolnym opuszczaniem i podnoszeniem ciała 2x8
*pompki z przytrzymaniem ciała u dołu 2x8
*podciąganie podchwytem 5x7
*przysiady zwykłe 5x20
*przysiady z obciążeniem 5x10
*wznosy nóg do pozycji l-sit na drążku 5x8 (trochę mi się uginają przy końcowych seriach)
*plank 2x3mi

Treningi oczywiście naprzemienne, po każdym treningu dzień przerwy.

Przebyte kontuzje, urazy:nie ma
Czy teraz coś boli: nic

Jak często chcesz/możesz trenować: mogę trenować nawet codziennie, jeśli jest to zdrowie
Gdzie będą się odbywały twoje treningi (Dom, Siłownie, Park SW): Park SW
Co chcesz osiągnąć (schudnąć, złapać masę, poprawić wyniki w pompkach, nauka trików, ?..):

Moim głównym założeniem jest nauka trików, myślałem o treningu stricte siłowym: Dobrze myślę, że na początek muszę zwiększyć siłę, aby zacząć robić podstawowe triki? Rozumiem, że do trików trzeba robić po prostu progresję danych wyczynów, ale że tak się wyrażę z gówna bata chyba nie ukręcę, muszę mieć jakąś podstawową siłę, aby zacząć myśleć np. o wejściu siłowym na drążek.
Powiedzcie, czy dobrze myślę?
Chciałbym też załapać trochę masy, ale powiedzmy, że to już raczej tylko wtedy, kiedy nauka trików nie kolidowałaby z tym.

Co masz do dyspozycji (Opisz cały sprzęt, który posiadasz do treningu):
Mam kółka gimnastyczne i pewnie kupię sobie paraletki, co by pompki trochę utrudnić.

Myślałem o treningu P8 czterodniowym z waszej strony z działu przykładowe treningi dla początkujących, ale nie wiem, czy byłbym on odpowiedni dla mojego celu. Jeśli ten trening się z grubsza nada, to czy można go zmodyfikować według wytycznych zawartych w temacie 'metody treningowe' Tam jest napisane, że w do osiągnięcia poprawy siły najlepszy byłby trening według drabiny lub w routines (jeśli z obciążeniem, bo ogólnie mógłbym targać obciążenia na plac SW, mam w miarę blisko)

No, to w sumie tyle, dziękuję z góry za pomoc i czekam na wasze rady!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w ułożeniu planu treningowego 28l/80kg/193cm 2021/06/12 13:56 #64847

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 48
  • Oklaski: 5
Przy Twoim wzroście wszystkie tricki będą ciężkie do osiągnięcia - masz długie dźwignie:)
Co nie znaczy, że niemożliwe, po prostu więcej pracy Cię czeka.
Słusznie rozumujesz - tricki to w większości czysta siła. Specyficzna dla danej figury. Najłatwiejsze, co nie znaczy, że łatwe, będą muscle upy, flaga, back lever i front lever. Nie wyćwiczysz ich trenując samą bazę. Ponieważ ćwiczysz dwa dni, może dodaj ze dwa dni dodatkowe pod same tricki. Powinieneś wyrobić z regeneracją. Muscle up na drążku wymaga dynamicznych podciągnięć ze swingiem - trenuj w króciutkich seriach 1-2 powtórzenia i wiele serii. Levery zaczyna się od prób trzymania w pozycji tucked, ewentualnie możesz spróbować negatywów zejść od inverted hang do levera (wszystko w tucked oczywiście). Przy back lever uważaj, żeby sobie bicepsów nie naderwać, bo ta izometria mocno je obciąża. W razie bólu przy łokciach przerwij natychmiast. Dobre ćwiczenia akcesoryjne do leverów to rozciąganie powerbanda prostymi rękami. Powerband zaczepiony odpowiednio z tyłu lub z przodu na poziomie pomiędzy biodrami, a klatką piersiową.
Przy trzymaniach izometrii pewnie nie dasz rady zrobić dużej ilości, ale chociaż z 5 do 10 razy spróbuj, tyle wystarczy. Jak się przyzwyczaisz, przyjdzie potem pora na progresję advanced tucked.

Planche na razie odpuść, przyjdzie na to pora jak się wzmocnisz na leverach i bazie.

Masa przeszkadza przy trickach, a zysk bez treningu z ciężarami nie jest taki duży. Twój wybór oczywiście, ja bym sobie darował.

Jak masz kółka, daruj sobie paraletki. Rób pompki na kółkach. Jak dasz radę, próbuj dipy - są znacznie trudniejsze. Jak Ci dipy na kółkach zaczną wychodzić, możesz zacząć myśleć o ring muscle up. Levery też możesz ćwiczyć na ringach, zawsze to bliżej podłogi, jak je niżej ustawisz:)

Pomoc w ułożeniu planu treningowego 28l/80kg/193cm 2021/06/12 19:30 #64848

• grzegorz21
  • grzegorz21 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Dzięki za wiadomość Maz,
Sporo ćwiczeń, które opisywałeś wyszukałem gdzieś na yt, ale podciągnięcia w swingu sprawiły mi problem, mógłbyś wytłumaczyć jak dokładnie one wyglądają?
Druga sprawa, czy ćwiczenie 2 dni w tygodniu poniższym treningiem (1 dzień trening A i jeden dzień trening B ) i 2 dni treningu pod same triki, o którym wspominałeś to dobry pomysł?
Co ewentualnie zmienilibyście w tym treningu?

Trening A
Archer pull ups

1
12
123
1234
123
12
1

russian dips
1
12
123
1234
12345
1234
123
12
1

Przysiady na jednej nodze
drabinka jak wyżej

Trening B
pompki na kółkach gimnastycznych izometryczne
7x5 powtórzeń
podciągniecia podchwytem izometryczne z przytrzymaniem po 5 sekund na samej górze, przy kącie prostym w łokciach i na dole (ale jeszcze przy napięciu mięśniowym)
7x5
pike a push ups na poręczach
7x5

Nie wiem co z brzuchem, jakieś ćwiczenia izometryczne na każdym treningu?
Ostatnio zmieniany: 2021/06/12 19:31 przez grzegorz21.

Pomoc w ułożeniu planu treningowego 28l/80kg/193cm 2021/06/13 10:09 #64850

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 48
  • Oklaski: 5
Rabbek Ci lepiej podpowie w temacie podciągnięć ze swinga, ja ćwiczę tylko na ringach.
Na brzuch rób l-sita, hollow body, wznosy nóg. Plank trzymasz po 3 minuty, to już nie ma sensu.

Nie pomogę Ci z ułożeniem planu, jestem amatorem, a nie trenerem. Sam układam swoje plany trzymając się zasady, żeby trening atakował większość partii mięśniowych.

Przy treningach 4x i więcej w tygodniu nie jest lekko i musisz tak dobrać intensywność, żeby się nie przeciążyć i nie wypalić psychicznie.
Trening dynamicznych podciągnięć i izometrii mocno obciąża. Zacznij pomału - dołóż do swojego planu jeden dzień na razie i oceń, czy wyrabiasz. Jak będzie ok, możesz mieszać ćwiczenia bazy i tricków w różnych dniach, jak Ci będzie pasowało. Potem stopniowo, w miarę przyrostów siły, dołożysz objętości albo kolejny dzień treningowy.

Pomoc w ułożeniu planu treningowego 28l/80kg/193cm 2021/06/14 11:56 #64860

• grzegorz21
  • grzegorz21 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Ogólnie trenowałem 4 razy w tygodniu, ja tam w pierwszym poście trochę niejasno napisałem. Wydaje mi się, że nie powinienem mieć problemów z ewentualnym przetrenowaniem, a o psychikę nie martwię się w ogóle, im trudniej i ciężej, tym wracam szczęśliwszy z treningu.
Poczekam jeszcze na kogoś, kto pomoże mi w ułożeniu planu, bo nie bardzo wiem, czy plan, który podałem ma sens. russian dipy okazały się ciężkie, więc zmieniłem na głębokie, bardzo powolne zwykłe dipy.
Moderatorzy: Pepes

facebook

Jeśli robię krok w tył,
to tylko po to, żeby wziąć rozbieg.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Szkoła na drążku 6 - Zeskok z drążka

W tym tutorialu zaprezentowany został sposób na efektowny zeskok z drążka. Niestety, kolejny raz nie potrafię nadać temu ćwiczeniu polskiej nazwy.

Więcej…

Fit & Sport Show ? największe wydarzenie dla ludzi kochających sport i zdrowie

Już niebawem, w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się pierwsza edycja targów dla aktywnych: Fit & Sport Show. Fit & Sport Show to impreza dla wszystkich ludzi ceniących sobie aktywny styl życia. Jeśli w weekend 15-16 listopada 2014 r. nie musicie ratować świata, przed jakimś kosmicznym zagrożeniem, to nie szukajcie innych wymówek. Po prostu musicie się zjawić...

Więcej…

Rutyny MadBarz - Zaawansowani

Ostatni (najtrudniejszy) zestaw rutyn MadBarz. Tym razem dla osób zaawansowanych.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.