Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Jak zaczać

Jak zaczać 2021/04/27 01:56 #64284

• Agivex
  • Agivex Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Witam. Chciałbym wreszcie się ruszyć z miejsca i cos działać, lecz po pewnym czasie odpuszczam i przerywam, może wy mi jakoś pomożecie.
############METRYKA START################
Wzrost:180
Waga:98

Ilość wykonanych pompek:17
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): nachwyt 1/podchwyt 2
Ilość wykonanych dipów:2
Ilość wykonywanych przysiadów: ciężko powiedzieć dawno nie robłem
Czy potrafisz zrobić: Handstand, front, back, l-sit, mostek: nie

Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 1km, kiedy 5km, a kiedy 15+km: 1km 4 miesiace temu/ 5 z 4 lata temu/ 15 podstawówce.
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super):średni
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, ?): ostatnio jeżdziłem po kolo 20 km ale po tygodniu odpusciłem i przestałem
Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...): siłownia ale nie pamietam za bardzo planu

Przebyte kontuzje, urazy: skręcenie stawu skokowego
Czy teraz coś boli: nie

Jak często chcesz/możesz trenować:4x w tygodniu
Gdzie będą się odbywały twoje treningi (Dom, Siłownie, Park SW): dom, ewentualnie jakis park do podciagania itp
Co chcesz osiągnąć (schudnąć, złapać masę, poprawić wyniki w pompkach, nauka trików, ?..) schudnąć, poprawić wyniki złapać wytrzymałość oraz kondycje i może jakieś triki.
Co masz do dyspozycji (Opisz cały sprzęt, który posiadasz do treningu): obecnie to nic za bardzo nie mam.
############METRYKA KONIEC##############

Nie wiem czy mam dodać jakieś zdjęcie?
Dieta: nie wiem czy moze taka być
Sniadanie:
OWSIANKA MILKY WAY
Mleko UHT, 1,5% tłuszczu - 150 g (0.6 x Szklanka)
Płatki owsiane - 30 g (3 x Łyżka)
Banan - 120 g (1 x Sztuka)
Odżywka białkowa WHEY 100 (WPC) - 30 g (1 x Porcja)
Masło orzechowe - 15 g (1 x Łyżeczka)
2 sniadanie :
WAFLE RYŻOWE Z JOGURTEM
Skyr jogurt typu islandzkiego - smak dowolny - 150 g (1 x Porcja)
Wafle ryżowe musli - 40 g (4 x Sztuka)
obiad:
KURCZAK NA OSTRO
Sos tabasco - 10 g (1 x Łyżka)
Sos sojowy jasny - 10 g (1 x Łyżka)
Olej rzepakowy - 5 g (0.5 x Łyżka)
Kukurydza, konserwowa - 50 g (3.3 x Łyżka)
Pieczarka uprawna, świeża - 120 g (6 x Sztuka)
Czosnek - 10 g (2 x Ząbek)
Papryka zielona - 70 g (0.5 x Sztuka)
Filet z piersi kurczaka zagrodowy (bez skóry) - 200 g (2 x Porcja)
Makaron spaghetti - 50 g (1 x Porcja)
Kolacja
JAJECZNICA
Jaja kurze całe - 168 g (3 x Sztuka)
Pomidor - 120 g (1 x Sztuka)
Oregano (suszone) - 3 g (1 x Łyżeczka)
Czosnek granulowany - 1 g (1 x Szczypta)
Szynka wieprzowa, gotowana - 15 g (1 x Plasterek)
Olej rzepakowy - 5 g (0.5 x Łyżka)
Chleb żytni razowy - 120 g (4 x Kromka)

Ogołnie mam też problem z piciem wody, gdyz jakbym nie odczuwał ze musze ja pic.
Nie wiem co jeszcze mam dodac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak zaczać 2021/04/27 07:47 #64285

• Thorus
  • Thorus Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Hej, wodac że chcesz tylko brak konsekwencji, nie poddawaj się a jak się "potkniesz" wstawaj i dawaj dalej.

Podpowiem Ci moje "tricki" na motywację:
-Nie słucham muzyki na codzien tylko do treningów, i gdy np wyposzczone od muzyki puszczę sobie na treningu Pezet- Intro toodrazu lepiej mi się ćwiczy.
-Zasada 5min, nawet jak mi się nie chce to zaczynam i mówię sobie że jak za 5minut nie będzie szło to przerywam
-tablektki z kofeina z KFD, nazywam je tabletkami "na chcenie"
-daj jakieś konkretne cele treningowe np.10pull up. Ja muszę mieć cel kroczący tz że jak go osiągnę to nie może być koniec tylko coś dalej np 15pull itd
Ułóż sobie jakiś prosty plan na początek, z ćwiczeń które lubisz, jeśli nie wiesz jakie lubisz możesz podzielić trening na partie i na każdym próbować jakieś ćwiczenia i znaleźć to co lubisz.

Z wersji budżet kup sobie drążek do podciągania i gumę oporowa. Można sporo ćwiczeń zrobićz takim zestawem.
Ewentualnie kółka gimnastyczne są lepsze ale je trzeba mieć gdzie zainstalować i potrafią na początku do siebie zniechęcić.
Możesz dorzucić skakankę jak lubisz

Co do jedzenia, to aplikacja fitatu waga kuchenna i jedziesz. Tylko fitatu pokazuje za mało białka bo podobno 2g jak się ćwiczy siłowo to odpowiednia ilość.
No i tu schody, bo (powiem na moim przykładzie) jak ja mam ustalone 2200kcal a muszę utrzymać 170g białka to praktycznie nie mogę węgli jeść, żadnych ziemniaków,makaronów i chleba.tylko troszkę i itak tych węgli nie dobijam a jak za mało węgli to człowiek zamulony i samopoczucie do kitu.
Tak więc na Twoim miejscu ustawilmbym minimalny deficyt kaloryczny żebys na początku gdy jest najciężej miał odpowiednio dużo siły i zapalu do ćwiczeń.
Pooglądaj filmu na Youtube Michała Kanclerz fajnie i rozsądnie mówi o odchudzaniu.

Co do Twojej dziety to ciężko powiedzieć bez policzenia makro i kalorii, ale na Twoim miejscu wywalilbym Z tego menu: białko, masło orzechowe, chleb zamienił na wafle albo mniej go.

U mnie to wygląda tak liczę kalorie i np wieczorem widzę że zjadłem 2000kcal (z moich 2200) i brakuje mi białka, to wtedy robię sobie białko na mleku albo na wodzie (fuj) gdy nie zmieszczę się razem z mlekiem w kaloriach.

To są porady na moim własnym przykładzie, ale nie jestem specjalistą i każdy jest inny. Mam nadzieję, że coś z tego Coisię przyda.

Aha załóż też dziennik treningowy to potrafi zmotywować, maona też w swoim dzienniku podzielić się wątpliwościami bądź sukcesami a i użytkownicy będą Cię motywować
Wideo atlas ćwiczeń: www.youtube.com...imEHb7-TAf

Jak zaczać 2021/04/27 10:26 #64292

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 47
  • Oklaski: 5
Thorus Ci już ładnie wszystko opisał. Ja tylko dodam, żebyś się nie rzucał od razu na głęboką wodę. Ustal sobie na początek lekki plan treningowy i rób go przez parę miesięcy. Wtedy nie wypalisz się tak łatwo. Najważniejsza jest regularność. Lepiej robić lekki trening przez rok niż ciężki przez dwa miesiące i potem pół roku przerwy.

Jak po paru miesiącach będziesz ćwiczył dalej, przyjdzie pora na delikatne zwiększanie obciążeń. Daj sobie czas, trening musi się stać rutyną i przyjemnością, a nie mordęgą.

Jak zaczać 2021/04/28 02:02 #64309

• Agivex
  • Agivex Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Podsumujac mam ustalic sobie plan, ambitny lecz wykonalny by sie nie przerazic.
Plan mam co jakiś czas zmieniac czy jak? jakie przerwy pomiedzy cwiczeniami?
Na poczatku mogłbym robic
pompki
przysiady
podciagniecia
cos na brzuch tylko nie wiem co
jakiegoś typu cwiczenia z hantami?
Bo jak na razie nie mam drążka, (chyba ze taki od trzepaka?) i czy to kółko warto jakym mial gdzie zaczepic i do czego najlepiej by mozna je było powiesić?
Co do diety, kiedyś miałem i wychodziło mi:
K: 2271.8 B: 149.0 T: 74.5 WP: 232.2 F: 32.1 WW: 21.5

Jak zaczać 2021/04/28 08:29 #64310

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 221
  • Oklaski: 18
Nie masz w pobliżu placyku do street workout ? Tu chodzi o to żebyś poszedł na placyk zrobił ze dwie seryjki podciągania, dwie pompek jakieś wznosy nóg i przysiady. Porób te ćwiczenia po 2 serie przez jakiś czas jak załapiesz to sobie dodasz serii

Jak zaczać 2021/04/28 09:13 #64311

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 47
  • Oklaski: 5
Tak jak Rabbek napisał, prosty plan jest najlepszy. Jak nie masz drążka, kup chociaż rozporowy i zainstaluj gdzieś we framudze. Nie zmieniaj planu przynajmniej przez miesiąc czy dwa. Potem dodaj trochę więcej powtórzeń. W międzyczasie możesz eksperymentować z innymi ćwiczeniami, jak masz ochotę. Raz na tydzień dołóż jakieś ćwiczenie i sprawdź, czy Ci się podoba. Przykłady ćwiczeń masz w dziale artykuły, tam są rozpisane treningi dla początkujących.
Ćwicz na razie 3x w tygodniu, co drugi dzień, żeby dać sobie czas na regenerację. Przerwy między seriami ćwiczeń - zacznij od 3 minut i zmniejszaj pomału np. do minuty, jak wydolność Ci się poprawi.

Jak zaczać 2021/04/28 11:10 #64312

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 84
  • Oklaski: 16
Niektórzy mają problem, bo chcą wszystko zmienić od razu na 100% - trening, dieta, styl życia... I gdy wstępny entuzjazm mija, to okazuje się to dla nich nie do utrzymania i odpuszczają całkowicie. Takie wszystko albo nic. No i tak co jakiś czas zaczynają, potem szybko się wypalają i tak w kółko, są wiecznie początkujący.
Ja nie wiem czy jesteś akurat taką osobą, ale w tych wypadkach lepiej sprawdza się wprowadzanie zmian stopniowo, bez ciśnienia. Z czasem jak się wkręcisz to sobie pomału podopinasz wszystko.
Ostatnio zmieniany: 2021/04/28 11:11 przez drake.
Moderatorzy: Pepes

facebook

Jednym z największych wyzwań w życiu jest bycie
sobą w świecie, który próbuje byś był jak reszta.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

II Mistrzostwa Polski w Muscle Up na Fit & Sport Show

Podczas pierwszego dnia targów Fit & Sport Show odbyły się długozapowiadane II Mistrzostwa Polski w Muscle Up. Zawody te są organizowane przez Sportowe Forum Dyskusyjne SFD. ...

Więcej…

Park Street Workout Bemowo - Wielkie Otwarcie

No i się doczekaliśmy. Właśnie stanęły konstrukcje bemowskiego Parku do Street Workout.   Póki co Park jest w fazie budowy (beton dopiero wiąże), ale już na przyszłą sobotę (tj. 2014.03.29) planowane jest huczne otwarcie.  

Więcej…

Swing to back / front combo

Trochę dynamiki od Sebastiana.

Tutorial nr #25

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.