Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty?

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/12 20:04 #64107

• andrej
  • andrej Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 0
Ogl mam bardzo ładnie zbudowaną sylwetke 180cm 64kg i moja sylwetka jest typu kury workout ponieważ przynjamniej mi sie tak wydaje że jest dosyć szeroka tylko mam taki problem że gdy patrzę sie w lustro to widze wszystko dobre ale ręce są takie ze tak powiem zbyt cienkie w porównaniu do reszty i mam 36cm w bicepsie ale wydaje sie to cienkie. Dodam że mam do dyspozycji oprócz oczywiście sprzętu street workout to też sztange i hantle więc chciałbym polączyć jedno z drugim
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/12 20:20 #64108

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 221
  • Oklaski: 18
Mam to samo witki 35-36 ale mnie to jakoś na razie nie przeszkadza. Jak chcesz większa łapę to możesz wyizolować ćwiczenia na biceps i triceps na początek po dwie serie.

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/12 20:51 #64109

• Thorus
  • Thorus Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Duże znaczenie w tym wypadku ma rozpiętość ramion, jeśli masz duża to będzie Ci ciężej zbudować masywne ramiona.
Ja jestem wysoki 185cm ale mam mały zasięg ramion przez to łatwiej mi zbudować (39 w bicku) mimo krótkiego stażu.
Zobacz filmik seby kota w których tłumaczy predyspozycje naturale do budowania sylwetki
Wideo atlas ćwiczeń: www.youtube.com...imEHb7-TAf

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/13 16:03 #64115

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 84
  • Oklaski: 16
Jedyny sposób na Twój "problem" to ćwiczyć mięśnie ramion (to znaczy są jeszcze wynalazki typu synthol, ale no...)

Daj sobie po dwa ćwiczenia złożone i jedną izolację na biceps i triceps i powinno być ok. A jak cię to bardzo uwiera to możesz nawet wydzielić osobny trening na ramiona ze dwa razy w tygodniu. Przy regularnych treningach powinno to ruszyć łapki.

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/13 16:52 #64116

• paw3368
  • paw3368 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Ja w zasadzie mam ten sam problem, pamiętam ze Ty drake w którymś z tematów wspominałeś o ćwiczeniu na kółkach. Uczyłeś się wtedy podciągania na jednej ręce. Pamiętasz tę ćwiczenie?

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/13 17:50 #64117

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Tak, jedno kółko opuszczone niżej i podciąganie na jednej ręce ( na wyższym kółku) z asystą drugiej (na niższym). Dodatkowo robiłem rotację - zaczynałem ruch w nachwycie i skręcałem do podchwytu w trakcie. Po kilku seriach miałem zawsze mocną pompę na bicepsach.
Ja miałem tak, że że miałem bicepsy dość szerokie, ale cienkie, tzn z boku był szeroki, ale od przodu chudy ( jak się złapało to prawie jak ścięgno) i właśnie takie ćwiczenia gdy robiłem progresję do OAP mi pogrubiły bicepsy.

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/13 18:22 #64118

• paw3368
  • paw3368 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Powiedz jeszcze proszę w jakich zakresach powtórzeń to robiłeś i czy progresowałeś powtórzeniami/dodatkowym ciężarem czy opuszczałeś kółko asekuracyjne?

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/13 19:03 #64119

• andrej
  • andrej Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Akurat teraz staram się osiągnąć OAP i wsm daje rady tak na 70% ruchu ponieważ niedaje rady od samego dołu więc jak zrobie sobie kółka to spróbuje tego

Jak zwiększyć ramiona by pasowały do reszty? 2021/04/13 21:09 #64120

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
paw3368 napisał:
Powiedz jeszcze proszę w jakich zakresach powtórzeń to robiłeś i czy progresowałeś powtórzeniami/dodatkowym ciężarem czy opuszczałeś kółko asekuracyjne?

Ja jestem bardziej wytrzymałościowiec i mi siła idzie na nieco wyższych zakresach niż te typowo siłowe. Ustawiałem kółka tak żeby zrobić poprawnie technicznie 4 powt. i progresowałem do 8. Przy ośmiu poprawnych technicznie kółko w dół. Gdy kółko jest już dość nisko trzeba tylko oprzeć się pokusie przechodzenia do podporu i wypychania się ręką asekurującą, bo to bardzo pomaga, ale obniża efektywność ćwiczenia.

andrej napisał:
Akurat teraz staram się osiągnąć OAP i wsm daje rady tak na 70% ruchu ponieważ niedaje rady od samego dołu więc jak zrobie sobie kółka to spróbuje tego

To jest właśnie zdradliwe, że wydaje ci się, że jesteś już bardzo blisko, ale często właśnie samo zainicjowanie ruchu ze zwisu jest najtrudniejsze.
Mnie właśnie sam start ruchu najdłużej trzymał i prawie rok zszedł jak to dopracowałem. Potrafiłem już bez większego problemu pociągnąć się właściwie z prostej ręki bez wybicia, ale z ziemi. Ze zwisu nie dawałem rady, nie byłem w stanie wejść do pozycji aktywnej z pełnego zwisu. Niektórzy nie mają z tym większych problemów, ale ponoć budowa, czy tam kąt nachylenia obojczyka ma tu duże znaczenie. W każdym razie ja musiałem dać priorytet na ten właśnie ruch -tak jak przy podciąganiu, tylko same szrugsy jednorącz z asekuracją drugiej ręki i w końcu po żmudnych miesiącach wymęczyłem.
Ostatnio zmieniany: 2021/04/13 21:09 przez drake.
Moderatorzy: Pepes

facebook

Jednym z największych wyzwań w życiu jest bycie
sobą w świecie, który próbuje byś był jak reszta.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Szkoła na drążku 3 - Szybki wymyk do zwisu

Wymyk - teoretycznie jedno z podstawowych ćwiczeń gimnastycznych, które pozwala na szybkie i łatwe dostanie się na drążek (ze zwisu swobodnego, do podporu przodem). W tym tutorialu, wymyk wygląda odrobinę inaczej...

Więcej…

Kalistenika - Trening w domu - Początkujący

W tym artykule przedstawimy przykładowy trening kalisteniczny, który każdy może wykonać w domu bez absolutnie żadnego sprzętu treningowego. Ponieważ nie każda osoba posiada w domu drążek treningowy, zaprezentujemy tu kilka sposobów na zastąpienie tego urządzenia. Jeśli nie wiecie jeszcze co to jest Kalistenika, to odsyłamy Was do ...

Więcej…

Freestyle Tricks #1

Kolejny tutorial od naszego kolegi. Tym razem Sebastian pokarze kilka sposobów na efektowny zeskok z drążka. Warto dodać ten element do gamy swoich trików...

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.