Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Ocena planu

Ocena planu 2020/10/18 17:11 #60526

• bluszczyk
  • bluszczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Cześć wszystkim, chciałbym poznać waszą opinie na temat mojego planu czy np. nie dałem za dużo ćw. a może za mało itd. ogólnie co według was by było do poprawy.

Wzrost:175cm
Waga: 67/68kg

Ilość wykonanych pompek:50
Ilość wykonanych podciągnięć: nachwyt 16 powtórzeń.
Ilość wykonanych dipów: 28 powtórzeń.
Potrafię wykonać: back lever, hs (z hs mam różnie czasami potrafię przytrzymać 20-30s, a w niektóre dni max 5s.).

Cele: Zależało by mi najbardziej na nauce elementów oraz na sile - hs (by to był porządny hs a nie loteria czy się uda czy nie), pompki w hs, front-lever.
Myślałem żeby ćwiczyć 3x w tygodniu - poniedziałek, środa, piątek. Ćwiczyć będę albo w parkach sw. albo w domu.

Staram się wykonywać próby Hs codziennie około 30min. mieszam to z Hs brzuchem do ściany.

Poniedziałek:
1.Archer pull upy - 2x2x2x2x2 (mój max to 4)
2.Pompki w HS przy ścianie (brzuchem do ściany) - 4x4x4
3.Podciągnięcia w tuck front-lever - 4x4x4
4.Pompki zwykłe ale RR na kółkach gimnastycznych - 12x12x12
5.Martwy ciąg na 1 NN bez obciążenia - 12x12x12 (12 powtórzeń na 1nn)
6.Izometria advance tuck planche - 8s.x8s.x8s.x8s.x8s.
7.L-sit - 15s.x15s.x15s.x15s.
8.Brzuch (w siadzie prostym RR na ziemi na wysokości kolan, wznos 2 wyprostowanych NN w górę i wytrzymanie w takiej pozycji 10s.i to jest 1 powtórzenie) - 4x4x4
9.Zgięcia T w górę w leżeniu przodem 10x10x10

Środa:
1.Izometria advance tuck front-lever : 16s.x16s.x16s.x16s.x16s.
2.Pike push ups (NN na podwyższeniu): 10x10x10
3.Podciągnięcia na kółkach gdy jestem u góry RR szerzej niż szerokość barków: 8x8x8
4.(dipy robiłem z ciężarem 12,5kg 11x11x11 tylko nie mam już niestety dostępu do dodatkowego obciążenia) Dałbym drabinkę w dipach.
5.Podciągnięcia w tuck front-lever - 4x4x4
6.Próby pistol squat 6x6x6
7.Dragon flag 3x3x3
8.To samo ćw. na brzuch z poniedziałku (przedostatnie) - 4x4x4
9.Mostek 10s.x10sx.10s.

Piątek:
1.Negatywy w Advance tuck front-lever (3 powtórzenia w każdej serii) 6s.x6s.x6s.
2.Pike push up z podnoszeniem NN gdy RR są zgięte - 4x4x4
3.Archer pull upy - 2x2x2x2x2
4.Pompki zwykłe ale RR na kółkach gimnastycznych - 12x12x12
5.Podciągnięcia w tuck front-lever - 4x4x4
6.Martwy ciąg na 1 NN bez obciążenia - 12x12x12
7.Izometria tuck front -lever - 14s.x14s.x14s.x14s.
8. L-sit 15s.x15s.x15s.x15s.
9. Leżenie przodem klatka na podwyższeniu i wznosy NN w górę 10x10x10

Chciałbym jeszcze spytać jak progresować w ćw. z treningu na trening np. w poniedziałek mam archer pull upy i wykonam 2x2x2x2x2 to w piątek wykonać 3x3x3x3x3?
Pytanie w zakresach powtórzeń dochodzić do 12 i zmieniać ćw. na cięższy wariant tak?

Z góry dziękuję za pomoc i rady :D
Ostatnio zmieniany: 2020/10/18 17:14 przez bluszczyk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ocena planu 2020/10/18 17:32 #60527

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 23
  • Oklaski: 1
Jak dojdziesz w archerach do 12 to się pochwal:)
Te pullupy są bardzo wymagające siłowo i przynajmniej u mnie progres idzie, ale po paru miesiącach, a nie z treningu na trening.
Możesz spróbować nierównych - jeden ring niżej. Wtedy progres regulujesz opuszczając nieco niższy ring.
Ja ćwiczę tak jak Ty, na siłę i rzeczywiście utrudniam ćwiczenia po przekroczeniu 12 powtórzeń.
Dipy robisz na ringach? Jak nie, to się przesiądź, są trudniejsze. Jeśli robisz już na ringach, możesz spróbować dipów RTO. Według mnie cholernie ciężkie.
Co do objętości się nie wypowiem. Jesteś zaawansowany i sam musisz czuć, czy trening był wymagający, czy czujesz się po nim jak szczypiorek na wiosnę:) W tym drugim przypadku zwiększ objętość - dodaj powtórzeń albo utrudniaj ćwiczenia.
Za tę wiadomość podziękował(a): bluszczyk

Ocena planu 2020/10/18 17:57 #60529

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Kalistenika - Moja Pasja
  • Podziękowania: 84
  • Oklaski: 11
Ja ćwiczę po elementy, dajmy np dzień fronta to najpierw robię próby tego fronta z gumą, czasem w progresji i potem robie wzmacniające, niekoniecznie wszystko w jeden dzien ale tak to robie presy z gumą do fronta, negatywy, podciąganie w tucku i zwykle robie tak do 5 powtórzeń w 3/4 seriach.

Ile ćwiczysz tym planem?
MAXY WYTRZYMAŁOŚCIOWE:

Pompki - 64
Podciąganie nachwytem - 20
Dipy - 40

MAXY SIŁOWE:
Dip - 40 kg
Podciągnięcie nachwytem - 35 kg

Instagram: www.instagram.com/prze.m3k_/

Fanpage: www.facebook.co...948518977/
Za tę wiadomość podziękował(a): bluszczyk

Ocena planu 2020/10/18 18:59 #60531

• bluszczyk
  • bluszczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Z powtórzeniami w archer pull up to był przykład tylko chodziło mi o to czy stosować taką progresje w każdym ćw. :D I co robić gdy progres nie idzie już z treningu na trening bo też miałem taką sytuację. Nie przejmować się bo po paru tyg. powinno pójść do przodu?

- Co do tej progresji spróbuje bo pierwszy raz o tym słyszę a wydaję mi się że będzie to spoko opcja.
- Dipy robiłem klasycznie na poręczach zmienię na kółka.
Co do objętości czuję, że po prostu trening jest wymagający. Mam też takie uczucie, że trening czasem za długo trwa (może to dziwnie brzmieć no ale tak mam) i pod koniec myślę o tym żeby go skończyć zamiast skupić się na ćwiczeniu.

Virl3x
Tym planem dopiero zacznę ćwiczyć a jest on troszkę zmodyfikowany od mojego wcześniejszego około 4 ćw. sobie zmieniłem, ponieważ nie mam teraz możliwości podciągać się z dodatkowym ciężarem. Tym starszym planem ćwiczyłem 8 tyg.

Ocena planu 2020/10/18 19:50 #60532

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 194
  • Oklaski: 18
można też robić z zapasem 2 powtórzeń i w lepszy dzień wyjdzie więcej a w gorszy mniej. Ta progresja z równymi powtórzeniami to w kalistenice średnio pasuje moim zdaniem chyba, że z ciężarem to jest robione.

Ocena planu 2020/10/18 20:01 #60533

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 23
  • Oklaski: 1
Uneven pullups są trochę łatwiejsze niż archery. Spróbuj.

Progresje z treningu na trening to mit przy pewnym poziomie zaawansowania. Ja jestem zadowolony, jak po dwóch miesiącach coś mogę zaprogresować. Oczywiście w wymagających ćwiczeniach typu fl, pullupy czy dipy. W pomocniczych typu hyperextension, spięcia łydek itp. nic nie zmieniam, jeśli uznaję, że mięśnie poczuły i trochę się zmęczyły.

Mnie też się zdarza, że trening długo trwa i pod koniec nie przykładam się za bardzo, nie mam siły. W związku z tym poukładałem plan tak, że zaczynam od najcięższych ćwiczeń, na których mi zależy. Kończę na łatwiejszych. I jak się czasami nie uda ich zrobić poprawnie, albo nawet wcale, to się nie popłaczę:) Ale w planie są i staram się je zrobić lepiej czy gorzej.

Ocena planu 2020/10/18 20:04 #60534

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 194
  • Oklaski: 18
a jeszcze w kalistenice trzeba doliczyć wagę , ze kilogram więcej i już repsy mniejsze.

Ocena planu 2020/10/21 12:09 #60606

• bluszczyk
  • bluszczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Ok, dziękuję za ocenę i pomoc :D

Ocena planu 2020/10/26 20:32 #60741

• matthan
  • matthan Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 42
  • Oklaski: 4
Progres to słabo da się uchwycić przy niskiej ilości powtórzeń.

Może zejdź do słabszego ćwiczenia jak Maz pisał. abyś robił max 7 i zrób sobie progresję 5x5. - czyli 5 serii 5 powtórzeń( na początku może być 5,4,3,3,2 i dążysz do 5x5) i wtedy wskakujesz na trudniejsze ćwiczenie i dalej lecisz do 5x5.

Ale jak ci pasuje. Mi się wydaje, żę robiąc 2 powtórzenia ciężko wypracować sobie motywację do progresu.

Ps. jak coś to z 2,2,2,2,2 możesz w kolejny dzień(lub tydzień) robić 3,2,2,2,2,
Zależy na ile Ci siły starczy by progresować przez 5-6 tygodni i robisz kontrolowany deload.
Moderatorzy: Pepes

facebook

Czasem zbyt długo myśląc o marzeniach,
tracimy czas na ich realizację.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Wstęp

Witamy w nowej kategorii naszych Artykułów. Będziemy zamieszczać w tym miejscu różne tutoriale, dotyczące trików wykonywanych w Street Workout i Gimnastyce. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w treningach i zmotywują do uczenia się kolejnych trików.

Więcej…

Przysiady

Przysiady (ang. squats) - Jedno z popularniejszych ćwiczeń wykonywanych na zajęciach z Wychowania Fizycznego. Angażuje w głównym stopniu mięśnie nóg i pośladków oraz mięśnie głębokie brzucha. W mniejszym stopniu (w sposób pasywny lub izometryczny) angażowane są wszystkie pozostałe mięśnie naszego ciała.

Więcej…

Szkoła na drążku 6 - Zeskok z drążka

W tym tutorialu zaprezentowany został sposób na efektowny zeskok z drążka. Niestety, kolejny raz nie potrafię nadać temu ćwiczeniu polskiej nazwy.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.