Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Brak progresu od długiego czasu

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 19:51 #59692

• Michu3288
  • Michu3288 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Siema wszystkim, mam problem z progresem od naprawdę dłuższego czasu w kalistenice. Na poważnie zacząłem ją trenować jakieś 2 lata temu. Od początku korzystałem z treningu obwodowego od kury, wszystko było dobrze ale szczerze za bardzo mi nie podszedł, bardziej przypominał interwał/cardio niż faktyczny trening pod budowę siły i sylwetki. Tak czy inaczej dorobiłem się trochę masy mięśniowej ale przyszedł zastój a momentami nawet regres. Było to mniej więcej rok temu. Stwierdziłem że można spróbować jakoś inaczej i od tamtego momentu próbowałem różnych treningów, obwodowe, trening armstronga czy typowy trening w seriach. Próbowałem nawet dokładać obciążenia zewnętrznego ale efekty tego wszystkiego były znikome. Starałem się spać minimum 8h, rozpisanej konkretnie diety nie miałem ale jadłem dość dużo, białka było też sporo około 1,5-2g na kg masy ciała. Do tego suplementacja kreatyną i czasami białkiem wpc. Dodam że treningów było około 3 w tygodniu, po każdym czekałem po prostu aż mięśnie się zregenerują czytaj przestanę odczuwać bóle mięśniowe. Zazwyczaj trwało to ok. 2 dni. Naprawdę nie wiem co mam zrobić żeby znowu ruszyć, a chciałbym bo do zrobienia jeszcze dużo zostało. Mój rekord pociągnięć wynosił 16, aktualnie z trudem zrobię 12, około 20 dipów i co mnie najbardziej irytuje to śmieszne 30 pompek wąskich. Nie wiem gdzie leży problem. Może polecilibyście po prostu jakiś najbardziej sensowny przykład planu treningowego który dał wam największy progres? Okresami robiłem FBW a czasami treningi na zasadzie poniedziałek plecy + klata, wtorek brzuch, środa nogi itd...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 19:59 #59694

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 20
  • Oklaski: 1
Na dipy i podciągnięcia dobry jest ciężar. Do pompek też możesz dodać, jak masz kamizelkę.
Przekroczyłeś w tych ćwiczeniach sławetne 12 sztuk i ćwiczysz wytrzymałość. A siła stoi w miejscu.
Metoda druga - utrudnij ćwiczenia. Rób archery.
Nie napisałeś też jaką masz objętość tych treningów. Może za mało?
Don't challenge an old man, he has nothing to lose... Sei vorsichtig.

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 20:04 #59695

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 192
  • Oklaski: 18
Nagraj się jak wykonujesz te ćwiczenia i wrzuć tutaj. Najlepiej link na yt

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 20:22 #59697

• Michu3288
  • Michu3288 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
O ile w pompkach i dipach siła by się przydała tak w podciągnięciach chcę właśnie ćwiczyć pod wytrzymałość, moim celem jest jak największa ilość powtórzeń. Jak ćwiczyłem z ciężarek to moja logika była następująca: Jeżeli będę regularnie progresować i np. będę w stanie podciągnąć się 20 razy z kamizelką 10kg to automatycznie bez niej podciągnę się o wiele więcej. Nie wiem czy to dobra droga myślenia ale jestem ciągle amatorem.

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 20:54 #59704

Widzę, że pompkach jesteśmy na zbliżonym etapie. Ja zamierzam niedługo przejść na pompowanie na jednej ręce, to się obciążenie zwiększy x 2. Może tędy droga?

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 21:02 #59705

• Heeeku002
  • Heeeku002 Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Treningi to maraton, nie sprint ;).
  • Podziękowania: 12
  • Oklaski: 2
treningi to maraton, nie sprint,

tak naprawdę trenowanie to zawód 24/7
liczy się wszystko,

trening
dieta
sen
aktywność w ciągu dnia
jakość diety
stres

w chuj czynników, nigdy nie będzie idealnego progresu liniowego :/, ja teraz miałem spięty kaptur prawy 3 dni, przez co ciągle mnie bolała głowa, i chujowy trening w poniedziałek wszedł, dzisiaj rozluźniłem i nie dość że samopoczucie zajebiste to trening tak samo.
2021.07.01 :)

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 21:49 #59709

• Michu3288
  • Michu3288 Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Tak jak wspominałem może to wina złego planu treningowego? Nie mam zapisane w imieniu żeby się poddawać więc chętnie przyjąłbym wszelkie rady czego unikać w układaniu własnego a co jest ważne itp.

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/16 22:05 #59710

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 192
  • Oklaski: 18
Na pewno nie możesz co trening jechać na 100%. 16 podciągnięć to jest już coś mi się raz udało 17 i już więcej nawet się nie zbliżyłem a tez 2 lata ćwiczę. Jak dla mnie to problemem będzie tu technika wykonywania ćwiczenia + właściwa regeneracja

Brak progresu od długiego czasu 2020/09/17 15:18 #59741

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 4
Czynników jest wiele które na to mogą wpłynąć. Jeżeli trenujesz 2 lata i masz takie wyniki siłowe to coś faktycznie jest nie tak. Planu nikt Ci nie poda magicznego bo taki nie istnieje. Może zbyt często zmieniałeś plan treningowy. Nie robiłeś deloadu. Może być też tak że układ samego podciągania masz utrwalony jak i pompek ale teraz dochodzą słabe ogniwa które by trzeba było wzmocnić i progres by ruszył. Zazwyczaj jak robią to inni którzy są na tym forum, załóż dziennik podpytaj to pomogą Ci z planem. Jeżeli chcesz płacić za plan to polecam mega Bartka Kruka lub Michała Urbanika.
Moderatorzy: Pepes

facebook

Dziś zrobię coś, czego innym się nie chce.
Jutro zrobię coś, czego inni nie będą w stanie!

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Rozgrzewka - Część 2: Rozgrzewka ogólna

W tej części artykułu, postaramy się przybliżyć najważniejsze elementy ogólnej rozgrzewki, na które warto zwrócić uwagę.

Więcej…

Rozgrzewka przed ćwiczeniami na drążku / Warmup

Tutorial - Rozgrzewka przed ćwiczeniami na drążku / Warmup exercises before Jak wiemy rozgrzewka jest jedną z najważniejszych części treningu. Jej prawidłowe przeprowadzenie zmniejsza ryzyko kontuzji, oraz poprawia efektywność treningu.

Więcej…

Szkoła na drążku 3 - Szybki wymyk do zwisu

Wymyk - teoretycznie jedno z podstawowych ćwiczeń gimnastycznych, które pozwala na szybkie i łatwe dostanie się na drążek (ze zwisu swobodnego, do podporu przodem). W tym tutorialu, wymyk wygląda odrobinę inaczej...

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.