Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Masa a robienie brzucha

Masa a robienie brzucha 2020/09/13 17:46 #59587

• sens1
  • sens1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 0
Siemanko. Aktualnie zacząłem masówkę, mam. Pytanko czy robicie brzuch będąc na masie? Wiem że przy ćwiczeniach brzuch również pracuje w jakimś stopniu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Masa a robienie brzucha 2020/09/13 18:08 #59588

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 88
  • Oklaski: 4
Mięsień jak każdy inny należy ćwiczyć.
Zauważ, że biceps również pracuje w znacznym stopniu w wielu ćwiczeniach, a nikt nawet nie myśli o tym, aby nie dodać czegoś na bica, więc wrzuć parę serii sensownych ćwiczeń, a na pewno będzie to z korzyścią dla sylwetki.

Masa a robienie brzucha 2020/09/13 18:51 #59589

• Heeeku002
  • Heeeku002 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Treningi to maraton, nie sprint ;).
  • Podziękowania: 12
  • Oklaski: 2
przy ciężarach np. brzuch przy takim martwym ciągu czy też przysiadach, stabilizuje ci kręgosłup, tak samo przy wiosłowaniu sztangą, no brzuch praktycznie jest ciągle uzywany, ja sobie wrzucam na brzuch tylko hollow body, krótkie spięcia szybkie, i wznosy nóg prostych z uniesieniem bioder, uniesienie bioder daje maksymalne przyciągnięcie żeber do miednicy i spięcie brzucha, ale tak jak mówię, sam przysiad i martwy ciąg robi z brzucha kamień, dosłownie xD.
2021.07.01 :)
Ostatnio zmieniany: 2020/09/13 18:52 przez Heeeku002.

Masa a robienie brzucha 2020/09/13 19:49 #59591

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Heeeku002 napisał:
przy ciężarach np. brzuch przy takim martwym ciągu czy też przysiadach, stabilizuje ci kręgosłup, tak samo przy wiosłowaniu sztangą, no brzuch praktycznie jest ciągle uzywany, ja sobie wrzucam na brzuch tylko hollow body, krótkie spięcia szybkie, i wznosy nóg prostych z uniesieniem bioder, uniesienie bioder daje maksymalne przyciągnięcie żeber do miednicy i spięcie brzucha, ale tak jak mówię, sam przysiad i martwy ciąg robi z brzucha kamień, dosłownie xD.

Robi kamień w przypadku pracy na naprawdę dużych ciężarach i wzorowej technice wykonywania , które gwarantuje pełne spięcie i prace większości mięśni.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/13 19:49 przez koteł.

Masa a robienie brzucha 2020/09/13 21:11 #59595

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 74
  • Oklaski: 10
Brzuch warto robić, nie w sensie kaloryfera, ale szerzej jako cały core. Jeżeli chodzi o wielostawy to ok, angażują core, ale nie w wystarczającym stopniu aby się równomiernie wzmacniał. I właśnie jeżeli będzie zaniedbany to słabość core zahamuje postępy w tych ćwiczeniach. A jeżeli w jakiejś tam perspektywie myślisz o figurach kalistenicznych, czy choćby ćwiczeniach typu dragon flag czy OAP to przyjdzie czas, że pożałujesz, że go nie ćwiczyłeś. Na pewno warto robić regularnie izometrię i jakieś anty rotacje.

Masa a robienie brzucha 2020/09/13 21:18 #59596

• Rafał Mu.
  • Rafał Mu. Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 8
  • Oklaski: 3
koteł napisał:
a nikt nawet nie myśli o tym, aby nie dodać czegoś na bica

Hm.. Ja tam nigdy na biceps nic nie wrzucam z kolei nie wyobrażam sobie nie ćwiczyć brzucha osobno. W ten sposób to każdą partię można sobie odpuścić. Przy martwym ciągu barki też pracują więc po co je ćwiczyć? W każdym ćwiczeniu wyróżniamy:

1. Główne partie mięśniowe (w martwym będą to prostowniki pleców)
2. Pomocnicze partie (w martwym będą to nogi, ramiona, barki, pozostałe mięśnie pleców)
3. Mięśnie stabilizujące (w martwym brzuch np.)

I tylko główne mięśnie są istotnie rozwijane w ćwiczeniu. Niestety nie zrobi się brzucha martwym ciągiem, ani żadnym innym ćwiczeniem które na brzuch nie jest. Znam osoby - i sam jestem jedną z nich - które nie tylko nie robiły brzucha przysiadami / martyw ciągiem itd, ale też nie zrobiły go nieodpowiednimi ćwiczeniami na brzuch (spięcia, sręcia, brzuszki sruszki itd.)

Dopiero konkretny trening brzucha dał mi efekty. Reasumując... ćwicz brzuch.

Masa a robienie brzucha 2020/09/13 21:23 #59598

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Rafał Mu. napisał:
koteł napisał:
a nikt nawet nie myśli o tym, aby nie dodać czegoś na bica

Hm.. Ja tam nigdy na biceps nic nie wrzucam z kolei nie wyobrażam sobie nie ćwiczyć brzucha osobno. W ten sposób to każdą partię można sobie odpuścić. Przy martwym ciągu barki też pracują więc po co je ćwiczyć? W każdym ćwiczeniu wyróżniamy:

1. Główne partie mięśniowe (w martwym będą to prostowniki pleców)
2. Pomocnicze partie (w martwym będą to nogi, ramiona, barki, pozostałe mięśnie pleców)
3. Mięśnie stabilizujące (w martwym brzuch np.)

I tylko główne mięśnie są istotnie rozwijane w ćwiczeniu. Niestety nie zrobi się brzucha martwym ciągiem, ani żadnym innym ćwiczeniem które na brzuch nie jest. Znam osoby - i sam jestem jedną z nich - które nie tylko nie robiły brzucha przysiadami / martyw ciągiem itd, ale też nie zrobiły go nieodpowiednimi ćwiczeniami na brzuch (spięcia, sręcia, brzuszki sruszki itd.)

Dopiero konkretny trening brzucha dał mi efekty. Reasumując... ćwicz brzuch.

Ja też nie mam nic na biceps z izolacji, pisałem w aspekcie budowania masy :)
Moderatorzy: Pepes

facebook

Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę,
jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt!

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Flaga - Human Flag

Human flag - Jeden z podstawowych trików stosowanych w Street Workout. Wymaga od ćwiczącego silnych mięśni: obręczy barkowej, skośnych brzucha, oraz pleców i ramion.

Więcej…

Nauka stania na rękach / Handstand Tutorial

Kolejny tutorial od Sebastiana, tym razem: Nauka stania na rękach / Handstand Tutorial

Więcej…

Jak prawidłowo podciągać się na drążku? - Część 2

Wiemy już jakie korzyści możemy osiągnąć podciągając się, oraz w jaki sposób można chwytać drążek. Przyszła więc kolej na pierwsze podciągnięcie.   Jeśli nie jesteście w stanie wykonać ani jednego prawidłowego podciągnięcia na drążku, postaramy się w dalszej części artykułu opisać kilka sposobów na ułatwienie tej czynności.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.