Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Trening pod muscle upa

Trening pod muscle upa 2020/08/15 22:13 #58601

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Oklaski: 0
Cześć, przyszła najwyższa pora żeby w końcu wziąć się za tego muscle upa. Miałem umieć go już dawno temu, ale coś nie wyszło, no i dalej go nie umiem. Problemem jest to, że dostęp do drążka z miejscem nad nim mam tylko w piątki, kiedy chodzę na ścianke, ale wierzę że się uda.

Plan, moja propozycja (chodzi mi głównie o część podciągnięcia, więc nie będę bardzo się rozpisywał o innych częściach tego planu):

Pon: podciaganie nachwytem z obciążeniem 3 powt x 5 serii, 4 minuty przerwy + brzuch
Wt: nogi + pompki
Śr: podciaganie eksplozywne 2 powt x 8 serii, 2 minuty przerwy + brzuch
Czw: nogi + pompki
Pt: brzuch + trochę wspinania na ściance - nie wiem co tutaj dać, więc piszcie swoje propozycje. W ten dzień mam też dostęp właśnie do tego drążka z miejscem oraz do gumy power band

I teraz kilka pytan:
1. Co zmienić w planie, żeby jak najszybciej osiągnąć mu?
2. O ile w podciąganiu z ciężarem mam trochę doświadczenia to jak wygląda to z tymi podciągnieciami eksplozywnymi? Powtorzenia, serie, przerwy, ile będzie optymalnie?
3. Kiedyś już próbowałem podciągnięć eksplozywnych na treningu i szczerze kompletnie tego nie czułem. Mimo 1rm w pull upie +35kg, przy masie ciała ok. 70kg, bardzo słabo u mnie z eksplozyenoscia i te podciągnięcia nie różnią się bardzo dużo od normalnych i sporo brakuje do fazy przejścia nad drążek. Nie czułem żeby taki trening cokolwiek dawał, ale podobno to bardzo dobre ćwiczenie. Też tak mieliście, czy ze mną coś nie tak?

Z góry dzięki za pomoc, każda porada się liczy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trening pod muscle upa 2020/08/16 02:46 #58603

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 192
  • Oklaski: 18
ten ruch eksplozywny pod MU jest trochę pod innym kątem niż normalny pull up. Zerknij ten filmik:

Trening pod muscle upa 2020/08/16 15:14 #58606

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Dzięki za film. Podciągnięcia staram się robić pi właśnie tym innym kątem, ale po prostu jakoś słabo to wychodzi. Chyba muszę po prostu potrenować kilka tygodni i zobaczyć samemu jakie są efekty, nie wiem tylko czy ten plan co napisałem jest ok

Trening pod muscle upa 2020/08/17 09:42 #58617

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 4
Sam szlifuje dopiero MU ale napiszę Ci jak ja to widzę i co zauważam że daję mi progres. Co do eksplozywnych podciągnięć to polecam ten filmik
. Jak widzisz musisz pójść od drążka a następnie się do niego przyciągnąć. I co najważniejsze na co ja nie zwracałem nigdy uwagi a to był błąd to łokcie. Czyli idą przed tobą i są blisko ciała. Wszystko wytłumaczone w filmie. Skoro dostęp nad drążkiem masz tylko jednego dnia to ten dzień trzeba maksymalnie wykorzystać na eksplozywność i próby samego MU. Ja robiłbym to tak:
Poniedziałek:
Pull up z obciążeniem 5x5 (przerwy między serią 3-5 minut jak uważasz)
Izometria/Negatywy Pull up około 10 serii ( czyli przykładowo zakładasz 10 kg wskakujesz na drążek i trzymasz około 5-10s, schodzisz dokładasz np. 5kg i znowu, brak odpoczynku tylko tyle aby założyć ciężar, ten skok o 5kg to tylko przykład ty możesz robić skok o 2.5kg lub 10 jeżeli się czujesz na siłach ważne to około 10 serii i wytrzymać 5-10 sek.)
1 seria Max Pull up
Między ćwiczeniami ze 3 minuty przerwy.
Środa:
Eksplozywne podciąganie 2-3 powtórzenia x 4-5 serii
Pull up z obciążeniem 3x5
Negatywy z ciężarem supermaksymalnym 3x2-3
Pull up z obciążeniem tym co w 1. ale tempo 1-0-2-1 2x2-3
Piątek:
Próby MU 2- 3 serie
MU z gumą 3-4 serie 2-3 powtórzenia
Eksplozywne podciąganie z 5 serii
Eksplozywne podciąganie z gumą ze dwa trzy treningi aby wyczuć lepiej ruch potem można usunąć a więcej serii dodać do zwykłych eksplozywnych

I to by było na tyle. Postarałbym się jeszcze o to że jak wyczujesz już te eksplozywne podciąganie to znaleźć drążek i robić smarowanie gwintów w dzień nietreningowy. No a co do samego MU to najważniejszy jest tak zwany Magiczny Punkt. Tak ja to widzę, zaznaczę, że nie jestem ekspertem nie układam nikomu planów treningowych bazuję tylko na swoim własnym doświadczeniu, ktoś inny może widzieć to inaczej i lepiej :) ;)

Trening pod muscle upa 2020/08/17 10:08 #58618

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Dzięki, ale wydaje mi się że sporo tego dość jest, szczególnie że takie podciaganie z obciążeniem jest dość wymagające i męczące. A tam jeszcze przecież nawet jest seria max pull upów. Co do piątku to spoko, bo tam mam pewną dowolność. Myślałem jeszcze nad takim czyms:

Poniedziałek: podciaganie eksplozywne 2 powt x 5 serii
podciaganie z obciążeniem 3 powt x 3 serie
Środa: podciaganie eksplozywne 2 powt x 5 serii
podciaganie z obciążeniem 5 powt x 3 serie

Zwykle robiłem 4 minutowe przerwy między seriami podciągania z ciężarem, myślę że zostanę przy tym samym, ale przy podciąganiu eksplozywnym chyba skrócę je do 2 minut.
Podciaganie eksplozywne przed tym z ciężarem, żebym nie był zmęczony i żeby ten ruch był jak najwyższy.

Piszcie co o tym sądzicie, wydaje mi się być ok. Odjąłem po 2 serie podciagania z obciążeniem w poniedziałek i środę, na rzecz tych wysokich.

Trening pod muscle upa 2020/08/17 10:16 #58619

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Jak dla mnie to podciąganie eksplozywne i próby MU mogą być też te z gumą i ten drugi trening obciążeniem też robi robotę tyle ,że skup się na szybkim podciąganiu to też ci zwiększy maxa

Trening pod muscle upa 2020/08/17 10:26 #58620

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Jest wymagające i obciążające to prawda ale żeby zrobić czy szlifować mu trzeba wyrabiać siłę która później przełoży się na siłę eksplozywną. Dlatego też ćwiczysz podciąganie max 2-3 razy w tygodniu z zachowaniem po całym tygodniu 2 dni przerwy dla lepszej regeneracji. Możesz wyrzucić te maksymalne pull upy. Wg mnie to co Ci zaproponowałem jest całkiem ok, u Ciebie jest wg mnie tego za mało jak np. 3x3 podciąganie z ciężarem. Skupiłbym się na tym żeby ten jeden dzień przeznaczyć jak już pisałem maksymalnie na poprawę eksplozywności a co najmniej jeden na siłę więc robienie na każdym treningu podciągania eksplozywnego bym odpuścił.

Trening pod muscle upa 2020/08/17 10:41 #58621

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
To jeszcze pomyślę nad tym, bo już sam nie wiem :P wydaje mi się że ten mój plan też nie jest taki zły, a 3x3 to nie tak mało, bo normalnie w poniedziałki robiłem 3x5serii z ciężarem i tylko tyle, a jakoś szło. A takiej objętości jak ty napisałeś po prostu nigdy nie robiłem xd. Podciaganie eksplozywne tak często, żeby ćwiczyć ten ruch jak najbardziej, szczególnie że to z nim mam największy problem. Ale dzięki wam za rady i twój plan, na pewno skorzystam i jeszcze się zastanowię co wybrać

Trening pod muscle upa 2020/08/17 12:05 #58626

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Czy ja wiem czy to jest duża objętość? raptem 5x5 i izometria około 10 serii Oczywiście jeżeli miałeś progres to się tego trzymaj. Podałem Ci jak ja to widzę. Rozumiem że chcesz poprawić te eksplozywne. Ale lepiej skupić się na czymś na danym treningu. Dlatego rozpisałem to tak że w poniedziałek robisz ciężki siłowy trening ale brak eksplozywności a potem na następnym lekkie próby no i w piątek już totalnie max bo masz dostęp do przestrzeni nad drążkiem. Poszukaj drążka gdzieś na placu w okolicy i dodatkowo w dni nietreningowe porobić z kilka razy w ciągu dnia po kilka prób. Daję to naprawdę strzał w układ nerwowy.

Trening pod muscle upa 2020/08/17 12:52 #58627

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
A tak z ciekawości, to żeby się skupić tylko na jednym na treningu to dlatego że np. tobie tak wygodniej/tak zawsze ćwiczyłeś, czy faktycznie robienie tych eksplozywnych i z ciężarem na jednym treningu bedzie jakoś ze sobą kolidowało i będzie gorszy progres? Wiadomo że będę miał mniej siły po podc eksplozywnych, ale po za tym jeszcze coś?

Trening pod muscle upa 2020/08/17 13:10 #58628

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Bo nie ukrywam że jestem przyzwyczajony do mojego starego planu, czyli pullupy z ciężarem w pon (3x5) I środę (5x5) i wspinanie w piątki. I starałem się go lekko zmodyfikować, tak żeby dalej robić te podciągnięcia z ciężarem, ale tez ćwiczyć pod mu jak najczęściej I dlatego w oba te dni dodałem eksplozywne. Jeśli jest za mało to moge dodac do tego nowego planu po 1 serii podciągnięć z obciążeniem, albo zwiększyć liczbę serii wysokich pullupow, np z 5 do 8. A piątki tak jak pisałes, głównie próby bo mam wtedy możliwość.

Głównie chce poprawić eksplozyenosc, bo podciągnięcia z ciężarem robię już od jakiegoś czasu
Ostatnio zmieniany: 2020/08/17 13:12 przez Tysiac100.

Trening pod muscle upa 2020/08/17 13:25 #58629

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Rób tak żebyś miał przyjemność z tego. trening na siłę robiony nie ma sensu.

Trening pod muscle upa 2020/08/17 13:29 #58630

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Nie no wiadomo, teraz jestem po przerwie to już w ogóle ciągnie mnie żeby zrobić trening :D zastanawiam się tylko czy myślę dobrze, bo jeśli ten plan ma jakieś duże wady to coś mogę jeszcze zmienić, a nie chce znowu podchodzić do tego muscle upa tak byle jak

Trening pod muscle upa 2020/08/17 14:07 #58633

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Dokładnie jak Rabbek napisał. Tak żebyś miał przyjemność :) Nie to może że mi wygodniej czy tak ćwiczyłem zawsze. Po prostu piszę Ci jak ja to widzę po sobie. Czy ty to zastosujesz to zależy od Ciebie. Ja widzę u siebie progres kiedy np. robię/robiłem na treningu albo samo podciąganie z ciężarem bo to było głównym celem poprawa siły lub np. na początku ze 3-4 serię podciągania eksplozywnego i potem ciężar a na następnym skupiałem się bardziej na MU. Teraz staram się szlifować MU i robię to całkiem inaczej.

Trening pod muscle upa 2020/08/17 14:13 #58635

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Możesz zostawić to co masz tylko dodać z 1-2 serię. W poniedziałek zbuduj się siłowo a potem środa i piątek eksplozywnię. I w środę rób ze 3 minuty przerwy między powtórzeniami bo 2 minuty mogą być nie wystarczające dla siły.

Trening pod muscle upa 2020/08/17 14:23 #58636

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Ok, a mówisz teraz o planie tym na samym początku, jak zakładałem temat, czy tym drugim z podciąganiem eksplozywnym i z obciążeniem w pon i sr?

Trening pod muscle upa 2020/08/17 15:21 #58638

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Bardziej ten pierwszy.
W skrócie żeby nie mieszać to moja propozycja:
Poniedziałek - siła
Środa - esplozywność 50-70% + siła
Piątek - 100% eksplozywność

Trening pod muscle upa 2020/08/17 15:28 #58640

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Spoko, dzieki, chyba w końcu pozostanę przy tym co teraz napisałeś.
W środę zrobię z 8 serii może podciągnięć eksplozywnych, a po nich na dobicie jakieś z ciężarem. A w piątek jakieś MU z gumą, również podciągnięcia eksplozywne no i ścianka na którą chodzę co piątek, ale raczej nie powinna ona jakoś kolidowac z tym treningiem. Przy okazji co chwilę jak przechodzę obok drążka to robię sobie jakieś podciągnięcia wysokie żeby jeszcze bardziej opanować ten ruch.
Zobaczę jak będzie szedł progres z wysokością podciągnięć, jak nie będzie szło jakoś dobrze, to zrobie tak jak pisałem wczesniej (ten plan drugi, z podc ekspl. I z ciężarem w pon i sr).

Trening pod muscle upa 2020/08/19 15:12 #58725

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Rób te właśnie smarowanie gwintów i tak ze 3 tygodnie dobuduj się siłowo a potem może dorzuć na każdym treningu choć trzymałbym się tego że 2 razy w tygodniu eksplozywność. Ja jak wracam po pracy to robię sobie 1 serię po 3 razy z odstępem 3 minut w dni nietreningowe (czasami 1 raz w ciągu dnia a czasami 2 razy) i muszę przyznać że widzę poprawę w eksplozywności. Do tego ciężar.

Trening pod muscle upa 2020/08/19 15:26 #58729

• Tysiac100
  • Tysiac100 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Smarowanie gwintów właśnie robię często, ale nie wiem czy w dobrej formie. Co chwilę robię po 1/2 podciągnięcia eksplozywne i tyle. Żadnych wyliczonych przerw, serii itp. Dziennie myślę że wychodzi spokojnie kilkanaście tych powtórzeń.

A jeszcze co do treningu (bo jeszcze jestem przed i wolę spytać :P) - dzisiaj zrobię sobie 8 serii po 2 jak najbardziej eksplozywne podciągnięcia. Potem mówiłeś żeby jeszcze dobić ciężarem, zresztą sam tak uważam. No i zwykle w środy robiłem 5 serii x 5 podciągnięć, a dzisiaj już sam nie wiem ile by tych serii zrobić (może 3 będą ok?). Będę raczej zmęczony po tych eksplozywnych, nie chce też się przetrenować czy coś. Co myślisz o tym?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Pepes

facebook

Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę,
jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt!

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Rozgrzewka - Część 2: Rozgrzewka ogólna

W tej części artykułu, postaramy się przybliżyć najważniejsze elementy ogólnej rozgrzewki, na które warto zwrócić uwagę.

Więcej…

Przykładowe treningi Street Workout - Wytrzymałość

Trenując Street Workout nie wystarczy jedynie nabrać siły, by móc się podciągnąć 20 razy, wykonać 10 eksplozywnych muscle up-ów pod rząd, czy pokazać znajomym kilka wyuczonych trików. Należy również zyskać odpowiednią wytrzymałość, która pozwoli nam wykonywać kombinacje tych ćwiczeń bez schodzenia z drążka, czy poręczy, przez, np.: półtorej minuty...

Więcej…

Freeruning

Artykuł od naszego kolegi trenującego Freeruning: Co to jest Freeruning? Freerun (ang. wolny bieg) ? sport ekstremalny polegający na wykonywaniu efektownych i trudnych tricków podczas pokonywania przeszkód ...

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.