Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach

Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach 2020/08/15 12:26 #58592

• andrej
  • andrej Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 0
Jakie efekty może dać treningvw którym będę robił w każdej serii max powtórzeń?
I czy dobrym pomysłem jest założenie sobie że przez cały trening mam zrobić np. 50 podciągnięć, 100 pompek i przez cały czas będę się starał robić max powtórzeń w seriach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach 2020/08/15 12:30 #58593

• Heeeku002
  • Heeeku002 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Treningi to maraton, nie sprint ;).
  • Podziękowania: 12
  • Oklaski: 2
w pierwszej zrobisz maxa, w drugiej 70%, i tak w dol, no chyba ze ci chodzi o to wlasnie, zeby robic tak.

ale najlepiej sobie ustalić tak, ja robilem obwody, to np.
w podciaganiu mialem zapas 1 podciagniecia
w pompkach gdzies 3-4 pompki zapasu
w dipach przewaznie max XD

zalozenie 50 podciagniec 100 pompek nie jest dobre, masz zrobic trening ktory sobie zaplnaujesz w 100%, 50 podciagniec 100 pompek to sobie mozesz zrobic wyzwanie.
2021.07.01 :)

Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach 2020/08/15 12:52 #58594

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 192
  • Oklaski: 18
Robienie maxa w każdym secie daje dobry bodziec ale wymaga później dłuższej regeneracji

Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach 2020/08/15 12:56 #58595

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 20
  • Oklaski: 1
Trening do upadku mięśniowego w każdej serii spowoduje, że technika Ci będzie kuleć. Można zrobić jedną, dwie takie serie pod koniec - niech mięśnie poczują, że to nie przelewki:)

50 podciągnięć i 100 pompek to sporo. Ja robię nieco więcej niż 50 podciągnięć i 50 dipów co drugi dzień. Część z obciążeniem. Ty też możesz próbować, ale mierz siły na zamiary. Nie wiem jaki masz staż i jak jesteś silny. Jeżeli taki trening spowoduje, że padniesz bez sił, zacznij od mniejszej ilości, np. 30 i 50. Inaczej się szybko wypalisz psychicznie i fizycznie. Dostosuj ilość tak, żebyś był zmęczony, a nie padnięty. To wszystko pod warunkiem, że chcesz progresować w tych konkretnie ćwiczeniach. Same pompki i podciągania to mało zróżnicowany trening...

Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach 2020/08/15 14:10 #58596

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 74
  • Oklaski: 10
andrej napisał:
Jakie efekty może dać treningvw którym będę robił w każdej serii max powtórzeń?
Zajechanie, zniechęcenie do treningów, wzrost ryzyka kontuzji. Takie efekty daje w moim przypadku, sprawdzałem. Jak będzie u Ciebie? Sprawdź to się dowiesz.

andrej napisał:
I czy dobrym pomysłem jest założenie sobie że przez cały trening mam zrobić np. 50 podciągnięć, 100 pompek
Dobry pomysł - w sensie założenie z góry objętości w każdym ćwiczeniu - pod warunkiem, że program będzie przewidywał progres, np. co tydzień po 5 powtórzeń więcej.
andrej napisał:
i przez cały czas będę się starał robić max powtórzeń w seriach.
Wypowiedziałem się powyżej.
Ostatnio zmieniany: 2020/08/15 14:12 przez drake.

Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach 2020/08/18 11:52 #58664

• matthan
  • matthan Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 41
  • Oklaski: 4
Jeżeli chodzi o robienie max przy każdej serii to: ja robiłem prawie max w każdej serii tak aby zrobić jeszcze 1 powtórzenie.
Miałem bardzo duży progres i miałem z głowy planowanie ( progres był astronomiczny dla mnie w tym konkretnym czasie)
Jedynie efektem ubocznym jest duże zmęczenie oraz możliwe kontuzje - jak osiągniesz limit - u mnie odbiło się to na bólu łokcia.

Ja widzę sens takiego treningu, ale pewnie nie więcej niż 2-3 razy w tygodniu. Trzeba też dobrze rozgrzewać stawy.

Jeśli chodzi o założenie sobie objętości to jedna z podstawowych metod treningowych i jest w tym jakiś sens. Możesz kontrolować progres.

Jakie efekty da robienie max powtórzeń w seriach 2020/09/08 00:37 #59431

Ja ćwiczyłem i ćwiczę wyłącznie w ten sposób.

W każdej serii (pompek, podciągnięć, brzuszków, czegokolwiek...) wykonuję maksymalną ilość powtórzeń, aż nie będę w stanie zrobić choćby pół powtórzenia więcej. Wykonuję maksymalną liczbę serii jaką wytrzymam, aż w ostatniej serii nie będę w stanie zrobić choćby jednego tylko powtórzenia.

Efekty? Progres zawsze był. Jedyne co, z czasem trzeba utrudniać sobie te ćwiczenia, np. trudniejsza pozycja, większy ciężar, itp., bo inaczej wszystko przenosi się na wytrzymałość zamiast na konkretny wzrost mięśnia. W młodości było dla mnie frustrujące, gdy ćwicząc właśnie tę metodą doszedłem do gdzieś 150 pompek w serii, a mimo to ręce miałem chude jak wieszak na ubrania, co zniechęciło mnie na lata do kontynuacji treningu... Teraz ćwiczę max powtórzeń, ale wariacji coraz to bardziej utrudnionych i jest spoko, mięśnie się w końcu rozrastają. B)
Moderatorzy: Pepes

facebook

Nie ma złej pogody czy złego dnia,
są tylko słabe charaktery.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Rozgrzewka - Część 2: Rozgrzewka ogólna

W tej części artykułu, postaramy się przybliżyć najważniejsze elementy ogólnej rozgrzewki, na które warto zwrócić uwagę.

Więcej…

Crossfit

Co to jest Crossfit? Próbowaliście może kiedyś wbiec na wysokie schody, bądź na szczyt góry i mimo że już nie dawaliście rady biegliście dalej z językiem na brodzie? A może na zajęciach WF-u kazano wam zrobić w określonym czasie maksymalnie dużo brzuszków, przysiadów, bądź pompek?   Crossfit wygląda podobnie...

Więcej…

Break The Bar! vol. 2 - Street Workout Freestyle Contest

Po udanej pierwszej edycji zawodów: Break The Bar!, przyszła pora na ich kolejną edycję.   Poniżej zamieszczamy pierwsze wzmianki o imprezie. ...

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.