Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Stagnacja we front lever

Stagnacja we front lever 2020/07/16 21:45 #57728

Siemka. Tak jak w tytule. Zmagam się z dużą stagnacja we front lever. Na początku progres szedł ładnie, ale teraz stanął. Jestem gdzieś na adv Tucked nawet w początkowych holdach trochę dalej. Ćwicze go gdzieś od marca lub lutego :lol:. Ćwicze systemem push(piątek)-pull(czwartek)-legs (sobota) gdzie 1 dzien mam na brzuch(wtorek) i jeden dzień łączony ruch czyli i push i pull (pon). Ćwicze coś ala siła i hipertrofia w jednym treningu, czyli z każdą Seria zmiejszam ilość powtórzeń, wydłużam długość odpoczynku między seriami i zwiększam ciężar w piątek i czwartek, a w pon ćwicze na parku czyli trudniejsze ćwiczenia. Ćwicze jeszcze pod flagę i coś zaczynam pod planche powoli budować siłę. Trenuje też w tyg 2x piłkę.

Pod fronta trenuje 1 raz w tyg, ale robię smarowanie gwintów.
Oto plan pod fronta
-holdy 6x10serii
-holdy z gumą
-negatywy 3x4s ( w jakiejś trudniejszej progresji)
I coś na wzmocnienie brzucha i tricepsa, czyli
-Ściąganie gumy na prostych rękach
-dragon flag 4x4 (jak najniżej)
Potem robię plan pulla
Próbowałem robić jakieś straddle FL ale byl tak koślawy, że szkoda gadać... Powiem, że ciężko mi nogi w straddlu ustawić na równi z tułowiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stagnacja we front lever 2020/07/16 23:51 #57731

• CHM13LU
  • CHM13LU Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 20
  • Oklaski: 2
Raz w tygodniu to trochę za mało. Przynajmniej te dwa razy mógłbyś coś robić. Powtórzę się po raz kolejny ale wg mnie wznosy :). Rób wznosy w straddlu do załamania techniki, na początek nie próbuj zatrzymywać fazy końcowej, tylko się podnoś i opuszczaj. Jak sie wzmocnisz to zacznij zatrzymywać na sekundę i tak dokładasz czas. Do tego jakieś holdy z gumą i będzie git :)

Stagnacja we front lever 2020/07/17 00:22 #57732

Dzięki za rady. Kiedyś trenowałem pod fronta 2 dni w tygodniu i leciało ładnie , ale już teraz 1 dzień. Trochę mi czasu braklo. Myślę, że nauczę się flagi i docisnę tego fronta. Co to pressów to napewno skorzystam z rady.

Stagnacja we front lever 2020/07/17 10:44 #57735

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
  • Kalistenika - Moja Pasja
  • Podziękowania: 84
  • Oklaski: 11
Daj se czasu trochę, jak robisz smarowanie gwintów, no to codziennie go robisz a jak ćwiczysz od marca czy lutego no to masz 5 miesięcy jakoś. W planie PULL masz podciąganie podchwytem, wąskim nachwytem?
MAXY WYTRZYMAŁOŚCIOWE:

Pompki - 64
Podciąganie nachwytem - 20
Dipy - 40

MAXY SIŁOWE:
Dip - 40 kg
Podciągnięcie nachwytem - 35 kg

Instagram: www.instagram.com/prze.m3k_/

Fanpage: www.facebook.co...948518977/

Stagnacja we front lever 2020/07/17 20:24 #57744

W pull mam
-muscle upy
-nachwyt
-Podchwyt
-szeroki nachwyt
Staram się na pull trenować całe plecy

Stagnacja we front lever 2020/07/17 21:15 #57746

Pytanie skierowane do wszystkich czytając i uprawiających trochę Street lifting. Trochę mi się pomieszało. Chodzi o CM, czyli ciężar maksymalny. Czy jeśli jakaś osoba wypchenie maksymalnie dipa z 40kg na 1rep to jest to jego CM? Bo w internetach trochę inaczej to pisze. Chciałbym periodyzowac moje treningi (myślałem nad liniowa, ale blokowa też wydaje się ok) i raz bym trenował z zakresie bliżej 5p a raz 10p 80-90%CM. Więc jeśli np: ktoś zrobi 5 dipow z 30kg to oblicza z tych 30kg 80%CM, a na 10p będzie miał 20kg na dipach to też liczy 80% z tych 20? Czy liczy 80% z tych 40kg? :lol: trochę mieszam, ale już chciałbym wyjaśnić sprawę.

Stagnacja we front lever 2020/07/17 21:56 #57747

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 194
  • Oklaski: 18
Największy ciężar jaki uda ci się wypchnąć na jeden raz to twój ciężar maksymalny
Ostatnio zmieniany: 2020/07/17 21:56 przez Rabbek.

Stagnacja we front lever 2020/07/19 21:25 #57772

Czyli zakładając, że mój max na 1rm to 40kg na dip to obliczam te 80% z tego i raz ćwicze bliżej 5p a raz np na 8p? Bo trochę posiedzialem w necie i są nawet jakieś sposoby i wzory na obliczenie CM i trochę mi się pomieszało. Cytuje jeden z artykułów:

,, Inny sposób to podniesienie dużego ciężaru kilka razy (ok. 2-8 ) i przemnożenie jego wagi przez liczbę odpowiadającą liczbie wykonanych powtórzeń:

2 powtórzenia - 1,07
3 powtórzenia - 1,12
4 powtórzenia - 1,15
5 powtórzeń - 1,18
6 powtórzeń - 1,21
7 powtórzeń - 1,24
8 powtórzeń - 1,27
Dla ciężaru 100 kg podniesionego 3 razy wynik będzie następujący: 100 kg x 1,12 = 112 kg,,
Ostatnio zmieniany: 2020/07/19 21:26 przez Jaszczomp95.

Stagnacja we front lever 2020/07/21 13:53 #57811

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 503
  • Oklaski: 125
Przed każdym treningiem 2-3 serie negatywów, ale w pełnym froncie.
No i jak sam zauważyłeś jak robiłeś trening pod fronta 2x w tygodniu to były lepsze efekty.
Więc 2x trening pod fronta - 8-10 serii powinno być ok (plus te 2-3 serie na każdym treningu).
i więcej negatywów FULL.

A maksymalny ciężar to powinieneś traktować jako maksymalny ciężar który TY uniosłeś.
Przeliczanie współczynnikami nie do końca ma sens.

Oczywiście, masz jakiś tam orientacyjny punkt odniesienia, ale nie powinieneś tego traktować jako Twój rekord (czy coś).
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Moderatorzy: Pepes

facebook

Dziś zrobię coś, czego innym się nie chce.
Jutro zrobię coś, czego inni nie będą w stanie!

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Przeskok nad drązkiem / Jump over the bar

Kolejny tutorial od Sebastiana. Tym razem dotyczący przeskoku nad drążkiem wraz z jednoczesnym obrotem o 180º. Miłego oglądania.

Więcej…

Jak zrobić Front Lever?

Front Lever (po polsku: waga w zwisie przodem) - Jest to pozycja statyczna (izometryczna), bardzo często wykonywana przez osoby trenujące Gimnastykę i Street Workout. Polega na zwieszeniu i utrzymaniu siłą ramion wyprostowanego ciała w pozycji poziomej...

Więcej…

Imprezy SW Czerwiec

Kilka ciekawych imprez Street Workout-owych odbywających się w czerwcu. Informacje ze strony: Street Workout Event\'s.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.