Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Ciężkie połaczenie

Ciężkie połaczenie 2020/06/28 12:32 #57134

• MatiMati
  • MatiMati Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Witam serdecznie!

Od razu zaznaczę że szukałem odpowiedzi na to popularne pewnie pytanie na wielu forach ale niestety - bezskutecznie. Jeśli mimo wszystko ktoś zechce poświęcić mi 10min i podzielić się swoim zawodniczym lub najlepiej trenerskim doświadczeniem będę bardzo wdzięczny.

Przejdę do rzeczy od małego opisu: Mam 25 lat, 177cm i ok 84-87kg, jestem żołnierzem i zależy mi na mega wszechstronnej sprawności (miło by było osiągnąć przy tym dobrą sylwetkę). Trenuje wszystko co opiszę poniżej na całkiem spoko poziomie ale w sposób bardzo chaotyczny i niestety bez filaru w postaci uporządkowanej diety (tak wiem, żeby pozbyć się nabranej na mięśnie oponki będę musiał zarzucić sobie deficyt).

Dyscypliny wchodzące w skład treningów to: pływanie, bieganie (słabo i często kosztem bólu pleców), siłka (głównie w oparciu o ćwiczenia kalisteniczne- pullupy dipy itp oraz o ćwiczenia wielostawowe jak martwe, frontaquaty itp) oraz MMA z naciskiem na parter (często z elementami takimi jak burpee, skakanki itp).

Moje zasadnicze pytanie brzmi: Jak to wszystko połączyć żeby niczego nie zabrakło? W jakiej kolejości i proporcjach? Co powinno następować po czym a co nie idzie ze sobą w parze? (np jest sens robić trening pływacki rano i później wisieć wieczorem bez sił na drążku? Robiąc odwrotnie czuć spompowanie i brak czucia wody wieczorem? Dramat ułożyć to w skuteczną całość :(

Z przyczyn zawodowych muszę odłożyć treningi na macie na najbliższe 2miesiące i wrócić do nich jakoś we wrześniu (popołudniami). Można więc skupić się na kwestiach kondycyjnych w postaci biegania (ale jak?) i pływania oraz siłowych.

Zaznaczę że nie zależy mi na jakiejś przepotężnej masie a wręcz przeciwnie- na smułości i ogólnej szrokopojętej sprawności fizycznej popartej zdrową posturą (mam częste dolegliwości bólowe i zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie więc nie wiem czy katowanie biegania w zbyt dużej ilości to dobry pomysł).

Podejmie się ktoś próby pomocy ułożenia tego w całość? Z góry dziękuję za pomoc.

PS poniżej dorzucę swoją propozycje rozwiązania tego problemu (2dni ciężkie- rano naczczo bieg, popołudniu siła - > na jeden dzień lekki - samo pływanie ~2km).

pon -> A -> bieg interwałowy (2km luz + 4/5km interwałem + 2km luz), popołudniu siła (w oparciu o ćwiczenia na placu street workoutowym- podciąganie różnymi chwytami, dipy itp)

wt -> B -> tlenowe rozbieganie 8-12km (ile lepiej?), popołudniu siła (stabilizacja core + ćwiczenia wielostaw. na ciężarach - martwe, frontsquaty, ohp, klatka)

śr -> rano basen (ok 2, max 2,5km), popołudnie LUZ

czw -> A

pt -> B

sob -> basen

nd -> REST (spacer, sauna)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciężkie połaczenie 2020/06/28 13:15 #57135

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 192
  • Oklaski: 18
Jeżeli nie startujesz w iron Man czy w innych ciężkich zawodach to ja bym robił pół tego co teraz robisz bo się zajerzdżasz tylko

Ciężkie połaczenie 2020/06/28 13:17 #57136

• MatiMati
  • MatiMati Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Mniej biegów czy obciąć wszystko?

Ciężkie połaczenie 2020/06/28 13:54 #57137

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 192
  • Oklaski: 18
Poniedziałek-> Kalistenika
Wtorek -> Basen
Środa -> wolne lub bieganie w tlenie
Czwartek->Kalistenika
Piątek -> wolne
Sob ->Bieg interwałowy
Niedziela -> wolne

Jak się czujesz mocny to dasz kolejny dzień kalisteniki. Nie ma sensu się zajeżdżać jeżeli zawodowo nie uprawiasz sportu. Dodatkowo przy takich objętościach jak ty podałeś musi być dopięta dieta i sen i dobra sumplementacja nie mówiąc już o wizytach u fizjo.
Ostatnio zmieniany: 2020/06/28 13:55 przez Rabbek.

Ciężkie połaczenie 2020/06/28 15:07 #57139

• Michael82
  • Michael82 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Może zamiast kalisteniki lepsze będą treningi z kettlebell. Robienia siły dla samych sztuk walki jak i kondycji dla biegania.

Gdzieś kiedyś mi opis badań z treningów kettlem przemknął, które pokazały że osoby, które nie uprawiały wcześniej biegów część z nich dłuższy czas ćwiczyła podstawy kettlem, a część z nich tylko biegała. Ci z kettla na koniec miały lepsze wyniki w biegach niż sami biegający.

Także kettlebell to prawdopodobnie najlepszy trening na siłę pod sztuki walki. Sam Pavel Tsatsouline je zresztą mocno promuje.
Mi zawsze zresztą kojarzyły się z rosyjskimi żołnierzami więc do Tw zawodu jak najbardziej :)

Poszukaj coś o nich i może coś ciekawego znajdziesz.

Ciężkie połaczenie 2020/06/28 18:39 #57144

• MatiMati
  • MatiMati Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Wielkie dzięki za rady, ćwiczenia KB podobnie jak i skakanki pojawiają się na macie.
Co do fizjo to pojawiałem się przed koroną u niego regularnie co tydzień, sen i suple pilnowane. Najgorzej z dieta bo często się z niej wyłamywałem
Moderatorzy: Pepes

facebook

Fizyczne bariery są niczym wobec tych,
które wznosimy w naszych umysłach.
Wątpliwości mogą pokonać nawet najsilniejszego wojownika.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Taboret - Street Workout podstawy

Taboret jest to jedno z podstawowych wejść na drążek, w poradniku znajdziesz przydatne ćwiczenia do nauki, oraz najczęstsze błędy. Miłego oglądania.

Więcej…

Dynamiczne wejście na drążek / Dynamic bar entrance Tutorial

Kolejny tutorial od Sebastaina. Co to tym razem będzie: ″Dynamiczne wejścia i triki są bardzo efektowne. Zapraszam do obejrzenia i nauki.″

Więcej…

Street Workout Poland Championships 2015

Wakacje coraz bliżej, a w raz z nimi długo oczekiwane: Street Workout Poland Championships 2015

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.