Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Trening fbw

Trening fbw 2019/07/20 23:02 #48450

Witam otóż mam pytanie czy mój trening jest dobrze rozpisany w sensie nieprzeładowany ostatnio zakładałem już temat z podobnym planem , ale troche w nim sie pozmieniało ,więc tak robie 3x trening w tyg A ,B
Trening A : nachwyt z obciążeniem 3x 12 , dipy z obciazeniem 4x12 podchwyt 3x12 ,pompki zwykłe z obiążeniem 3x12 ,pike push upy 3x12 ,później są kolana do drążka 3x30 i wznosy nóg do l sita 3x 15 skakanka 1min x 5 serii stopniowo będę to zwiększał żeby sadło spalić ,bo na masie jestem a trochę mi zalega tłuszczu na dolnej części brzucha
Trening B : podciaganie młotkowe , pompki wąskie 4x15 z obciążeniem ,podciąganie szerokie 3x12 ,diamentowe pompki z obciążeniem 3x12 ,pike push upy 3x12 , półbrzuszki 3x max i skakanka 1min x 5serii
Używam również aplikacji thenics czy jakoś tak i tam są progresje do poszczegolnych elementow zalezy mi na l sicie na podłodze i tam mam rozpisane kilka cwiczeń około 8 nie pamietam i jak je zrobię wszystkie moge przechodzić do kolejnego etapu i moje pytanie jest kiedy te progresje robić w dni nietreningowe lepiej czy na początku treningu .bo już jednak jakiś zajazd na brzuch będzie.Kolejnym moim pytaniem jest ten film
,bo troche namieszał seba mówi ,że 3x10 jest tak samo stymulujące co 3x20 i tutaj się rodzi moje pytanie niektórzy polecają robić nawet 40 powtórzeń na brzuch ale czy będzie odpowiedni bodzieć ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trening fbw 2019/07/20 23:38 #48451

Chciałbym jeszcze na koniec treningu dodać coś na kaptury
myśle ,że te 2 ćwiczenia na kaptury i na koncu treningu w A na "środekku i dolnej cześci " w B na górnej.Te ćwiczenia to szrugsy i wznosy talerza na ławce ze skosem dodatnim

Trening fbw 2019/07/21 19:50 #48468

Odświeżam

Trening fbw 2019/07/22 19:00 #48506

• MariuszW.
  • MariuszW. Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 7
  • Oklaski: 0
Nogi pominąłeś celowo? Nie ma też nic na lędźwie, np. jakichś supermanów...
Proporcje push i pull wyglądają OK. Wg mnie wymagający trening, ale nie znam Twojego stopnia zaawansowania. Nie ocenię też przydatności podciągania młotkowego. Ja bym raczej rotował pull up standard i szeroki, chin up standard i wąski, ale to tylko moje zdanie.
Jak robisz unoszenia kolan, to możesz też rotować unoszeniami prosto / na skos. Jeden set tak, jeden tak. I jak jesteś w stanie pyknąć 30 unoszeń w jednym secie, to może pomyśl o jakimś dociążeniu...
Do filmików się nie odniosę, nie znam się.
...

Trening fbw 2019/07/22 23:31 #48509

Nóg nie mogę niestety robić ze względu na jałową martwicę kolana.Staż około 4 miesiecy z samej kalisteniki a na silke pol roku chodzilem podciągne się z 40kg nachwytem.Młotkowe mam ze wzgledu na to ze aktywuje inne miesnie w ramieniu i tym sposobem miesien ktory jest pod bicepsem nie pamietam jak sie nazywal wypycha ten biceps i podobno biceps wydaje sie wiekszy w stanie spoczynku dzięki temu.Rotuje caly czas mam przeciez w a zwykle , chin upy a w b mam mlotkowe i szerokie.Te supermeny gdzie dodać na początku treningu raczej nie ,bo beda robil mniej podciagąnieć na pewno bezpośrednio po nich.A jak w nich progresowac bo one sa dosc łatwe?

Trening fbw 2019/07/22 23:40 #48510

A co do tych progresji to kiedy je wykonywac?

Trening fbw 2019/07/23 06:11 #48513

• MariuszW.
  • MariuszW. Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Supermeny nie wpłyną na podciągnięcia, bo to na lędźwie, ale spokojnie możesz dać na koniec treningu. Ja robię supermen holdy, 4x30-40 sek, na razie nie potrzebuję większej progresji. Możesz poszukać gdzieś na YT, pewnie lekkie hantelki w ręku skutecznie utrudnią ćwiczenie. Z podciąganiem widziałem, że rotujesz, i jak chcesz zostawić młotkowe, to zostaw. Z tą progresją do lsita trudno mi powiedzieć. Najlepiej potestuj, ile czasu ona trwa. Zrób raz przed treningiem, zobacz czy dobrze Ci wchodzi trening, czy możesz tyle czasu jednorazowo poświęcić. Jak nie, rób osobno. A na pewno tej progresji potrzebujesz? Jak walniesz 30 unoszeń kolan w jednym secie, to lsit powinieneś chyba robić jak złoto... Możesz też unosić proste nogi, zamiast samych kolan, to już bardzo lsita przypomina.

Edit: jeżeli te progresje zawierają jakieś mocniejsze rozciąganie, to rób po treningu albo w inny dzień. Jak nie ma rozciągań, to kiedy Tobie najwygodniej.
...
Ostatnio zmieniany: 2019/07/23 06:14 przez MariuszW..

Trening fbw 2019/07/23 12:11 #48520

A wiesz moze czy te supermany wplywaja na tzw "choinke" ?

Trening fbw 2019/07/23 12:16 #48522

Ogólnie w przyszlosci chcialbym jeszcze dorzucic do planu wytrzymalosciowke skladajaca sie z pompek podciagniec nachwytem i pod ,diamentow i moze wznosow nog i jakby taki trening mogl wyglac? ale wtedy nie wiem czy dam rade sie zregenerowac po tym wszystkim

Trening fbw 2019/07/23 12:45 #48524

• MariuszW.
  • MariuszW. Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Niestety nie wiem, co to jest i jak wygląda ta choinka, jakbyś wrzucił jakiś odnośnik do YT, zdjęcie, itd, byłoby łatwiej ocenić.

Ćwiczysz podstawowym planem 3 razy w tygodniu, każdy FBW, i to dość wymagający. Porób najpierw te 3 razy, żebyś nie przeholował. Jak poczujesz po 3-4 tygodniach, że Ci mało. to rzeczywiście możesz dorzucić czwarty trening w tygodniu, np. taki:

5 pull upów
10 pompek
10 przysiadów (a Ty np. zamiast przysiadów burpees)
i robisz jedno ćwiczenie po drugim, przerwy tyle ile potrzebujesz. Ustawiasz sobie stoper i liczysz ile obwodów zrobisz w 20 minut.
I w następnym treningu próbujesz zrobić więcej obwodów w tym samym czasie.
Ale to tylko jedna z propozycji, takich "challengy" sporo znajdziesz, choćby to na forum wisi teraz podobny:
Wyzwanie 76
...

Trening fbw 2019/07/23 13:10 #48526

wpisz se choinka kulturystyczna w google i czy supermany wlasnie zaangazuja ten "odcinek " ?
Nie lubie treningow obwodowych nie lepiej zrobić 3 serie wszystkiego bez obciążenia ?

Trening fbw 2019/07/23 13:24 #48527

• MariuszW.
  • MariuszW. Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Kurczę, myślałem, że choinka to jakieś ćwiczenie.... no tak, supermeny są na dolną partię pleców.

Ma być bez obciążenia, żebyś dłużej robił. Jak nie lubisz sobie obwodów, to ustaw sobie inaczej, np
50 pull upów
100 pompek
XXX burpees
I jedziesz na czas. Na następnym takim treningu próbujesz ten rekord poprawić. Tylko sobie zobacz, czy 4 treningi w tygodniu nie będzie dla Ciebie za dużo.
...

Trening fbw 2019/07/23 14:48 #48528

A taki plan typu max podciagniec nachwytem ,dipow,podchwytow,krzeselek,pompek zwyklych i rest 2min i znowu i takie 3 serie co sadzisz?

Trening fbw 2019/07/23 15:30 #48529

• MariuszW.
  • MariuszW. Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Pisałeś o jednej sesji wytrzymałościowej, dlatego zaproponowałem Ci obwody z niskim przedziałem powtórzeń, żeby można ich było zrobić więcej niż 3-4. Bo dla mnie istotą takiej sesji jest praca na wyższym tętnie, żeby się trochę zasapać, a nie zmęczyć mięsień za pierwszym podejściem do drążka.

To, co teraz napisałeś, fajnie by się wpisało, jeśli idzie o kolejność ćwiczeń (jeżeli robisz jedno po drugim, czyli set nachwytu, set dipów, itd):
pull (nachwyt)
push (dipy)
potem brzuch, skoro nogi odpadają (np unoszenie kolan w zwisie)
pull (podchwyt)
push (pompki)
i znowu brzuch
Nie wiem, czy te krzesełka dla Ciebie to unoszenie kolan w zwisie, czy oparcie się plecami o ścianę, jakbyś siedział na krześle, ale wybierz ćwiczenie dynamiczne, zamiast izometrycznego.

Na koniec, w jednym Ci nie pomogę - nie wiem, czy robienie maxów to nadal będzie trening wytrzymałościowy. To musi wypowiedzieć się ktoś mądrzejszy ode mnie.
...

Trening fbw 2019/07/23 15:51 #48530

Mi bardziej na rep maxach zalezy bez ciezaru w tej sesji wytrzymalosciowej a nie wiem czy taki trening obwodowy zwiekszy mi powtorzenia w jednej serii

Trening fbw 2019/07/23 15:59 #48531

• MariuszW.
  • MariuszW. Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
To jak Ci na rep maxach zależy, to zmienia postać rzeczy. To jak najbardziej możesz robić seryjnie, i w seriach maks. Tylko po każdym taki secie na maksa z 3 minuty przerwy na regenerację.
...

Trening fbw 2019/07/30 22:08 #48665

Witam trochę się pozmieniało w moim toku myślenia i rezygnuje z wytrzymałościówki.Chciałbym ten trening ABC podzielic jakoś na 4 treningi,ale kompletnie nie wiem jak to zrobić ,bo zauwazylem ze strasznie duzo spedzam na treningu

Trening fbw 2019/07/31 19:49 #48680

Sorki AB pomoze ktoś ?
Moderatorzy: Pepes, Virl3x

facebook

Wszyscy ludzie upadają,
tyle że Ci Wielcy potrafią iść z obdartym kolanem.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Przysiady

Przysiady (ang. squats) - Jedno z popularniejszych ćwiczeń wykonywanych na zajęciach z Wychowania Fizycznego. Angażuje w głównym stopniu mięśnie nóg i pośladków oraz mięśnie głębokie brzucha. W mniejszym stopniu (w sposób pasywny lub izometryczny) angażowane są wszystkie pozostałe mięśnie naszego ciała.

Więcej…

Treningi dla średnio zaawansowanych

Przyszedł czas na kolejną serię treningów, tym razem coś dla osób bardziej średnio zaawansowanych.

Treningi były utworzone na naszym forum dyskusyjnym dla konkretnych osób, ale być może znajdziecie tu coś co Wam się spodoba.

Więcej…

Wstęp

Witamy w nowej kategorii naszych Artykułów. Będziemy zamieszczać w tym miejscu różne tutoriale, dotyczące trików wykonywanych w Street Workout i Gimnastyce. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w treningach i zmotywują do uczenia się kolejnych trików.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.