× Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.

SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM

Więcej
2022/10/24 13:10 #67030 przez AlexMaj
SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM was created by AlexMaj
 
Do tego forum nie masz dostępu
Postanowiłem rozpocząć ten temat, bo od paru dni nie daje mi spokoju. Zaczęło się od tego, że obejrzałem na You Tubie filmiki o nowoczesnych siłowniach plenerowych z regulowanym obciążeniem. Do tej pory myślałem, że te ,,siłownie" zewnętrzne, których pełno na każdym rogu, absolutnie do niczego się nie nadają. Okazuje się, że w większości miast mamy coś, co wcale nie jest siłownią zewnętrzną, a prawdziwe siłownie zewnętrzne dopiero zaczynają powstawać i są tylko w kilku (kilkunastu?) miejscach w Polsce. To takie atlasy treningowe, które mają przesuwane ciężary nawet do ponad 200 kg. Filmy ukazały się na kanale Przedsiębiorczy Trener (
 -  tu jest jedna część) i powiem Wam, że sprzęt naprawdę robi wrażenie. Można sobie nawet wyświetlić instruktaż ćwiczeń na każdej maszynie i ponoć jest odporna na wandali. Fajnie by było móc robić za darmo w pełni efektywny trening. Co o tym sądzicie? Widzieliście gdzieś takie siłownie? Jeśli tak, to jak się na nich ćwiczy? ☺️

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/10/24 14:49 #67031 przez Maz
Replied by Maz on topic SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM
Zobacz wątek Krokodyla  Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Ja nie widziałem jeszcze takiej profesjonalnej zewnętrznej siłowni, tylko proste z maszynami do lżejszych ćwiczeń. Ale to dobrze, że chociaż takie są - na tych maszynach widuję starsze i młodsze osoby, dzieci. Osoby zaawansowane prawdopodobnie mają swoje ulubione siłownie lub sprzęt w domu i ćwiczą regularnie. Nie potrzebują dodatkowej zachęty do treningu. Czego nie można powiedzieć o większości ludzi - zasiedziałych i niezbyt skłonnych do jakiegokolwiek ruchu. Więc jeśli te proste maszyny dadzą im jakiś impuls, żeby się poruszać przy okazji spaceru, to ja jestem za
Pewnie, że bardziej zaawansowane sprzęty by się przydały, jako uzupełnienie tych prostych. Tyle, że one dużo kosztują i tylko nieliczne gminy będą skłonne zainwestować . Takie mamy realia... Sport jest zawsze na ostatnim miejscu w planach budżetowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/10/24 15:23 #67032 przez AlexMaj
Replied by AlexMaj on topic SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM
Wiem, że te z obciążeniem sporo kosztują, ale tak jak mówili w tych filmikach, są różne metody pozyskiwania funduszy - Budżety Obywatelskie, jakieś dofinansowania. Myślę, że warto działać w swoim mieście, jeśli ktoś ma możliwość. Ciekawi mnie, czy mamy tu na forum kogoś, kto ma w okolicy siłownię zewnętrzną, ale właśnie taką z obciążeniem, jak się ćwiczy na tym. Podobno są już w Krakowie, Bytomiu, Dzierżoniowie, Kocku... Film nagrywali w Nysie, więc też. Widzieliście gdzieś takie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/10/24 20:48 #67033 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM
Na tym filmiku są pokazane maszyny do siłowni zewnętrznych oczywiście bardzo dobrej ale jednak Rosyjskiej firmy MB Barbell w wersji eksportowej czyli Street Barbell, niestety na ten moment nie da się kupić tych maszyn w taki sposób żeby obejść/pominąć ściągnięcie przez Federację Rosyjską dodatkowego podatku na tak zwaną operację specjalną na Ukrainie gdzie bardzo często ataki są przeprowadzane na cele cywilne oraz na przygotowanie potencjalnych akcji odwetowych na kraje które dostarczają jej uzbrojenie czyli Polskę.

I dlatego właśnie od dłuższego czasu w dedykowanym wątku o siłowniach zewnętrznych nie wklejam filmików z siłowniami zewnętrznymi które pochodzą od firm z Rosji żeby po prostu nie finansować działań wojennych z naszych pieniędzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/10/26 13:30 #67036 przez AlexMaj
Replied by AlexMaj on topic SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM
Zasięgnąłem trochę języka i z tego, co udało mi się ustalić te maszyny są produkowane w Finlandii oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/10/26 15:06 - 2022/10/26 15:11 #67037 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM
Fabryka MB Barbell/Street Barbell

Adres: Medvezh'yegorskaya Ulitsa, 1, Petrozavodsk, Republic of Karelia, Rosja, 185013

Szef i założyciel firmy to Vadim Markelov.

Nie jest Fińska, pośrednicząca Fińska firma MB Barbell Sport Oy na której znajduje się oferta Rosyjskiej firmy Street Barbell tylko reprezentuje ofertę tej firmy na Europę, zresztą jak wpiszesz w google :

MB Barbell Sport Oy to wyskoczy ci mapka z takim opisem :

Dodane przez: MB Barbell Sport Oy
"MBBarbell Biggest in Russia manufacturer of indoor and outdoor Fitness equipment (include StreetBarbell line)"

Jak chcesz się więcej i dokładniej dowiedzieć o tej firmie to na razie wklejam kilka filmików z założycielem tej firmy czyli z Vadimem Markelovem gdzie opowiada o swojej firmie i produktach, w następnym poście wkleję filmiki z fabryki gdzie powstają maszyny Street Barbell :


Vadim Markelov załozyciel firmy MBBarbell/Street Barbell, starsze i nowsze wywiady :Film z certyfikacji pierwszej nowej eksportowej linii trenażerów STREET BARBELL znanej rosyjskiej firmy MB Barbell. Która odbyła się ona od stycznia do marca 2016 roku w Pietrozawodsku i była prowadzona przez Carlo Broechera (Niemcy), międzynarodowego eksperta w zakresie certyfikacji sprzętu sportowego,

Ostatnia2022/10/26 15:11 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/10/27 15:17 #67040 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic SIŁOWNIA PLENEROWA Z OBCIĄŻENIEM
Obiecane filmiki gdzie można zobaczyć fabrykę firmy Street Barbell która znajduje się w Rosji w Pietrozawodsku w republice Karelii :Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: NabemoriRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

Sprzęt treningowy

 

Ostatnio na forum