Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.

TEMAT: Poręcze do dipów

Poręcze do dipów 2019/04/06 20:36 #46141

• ddaniel68
  • ddaniel68 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
Witam, poradzcie mi jaką wysokość muszą mieć poręcze do dipów zeby zwobodnie schodzic do konca bez obaw o uderzenie w ziemie (ile cm minimum muszą mieć wysokości) bo zamierzam zakupić ale jeszcze nwm gdzie, moze polecicie jakiś sklep?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Poręcze do dipów 2019/04/06 21:09 #46144

• marcin_75
  • marcin_75 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Może ja spróbuję bo też stałem przed takim wyborem. Jeżeli chcesz mieć proste nogi to po prostu stan wyprostowany, podciągnij dłonie wzdłuż tułowia tak jakbyś zrobił dipa i zmierz odległość do podłogi. Jeżeli mogą być nogi zgięte to ja mam regulowane 108-118 cm (190cm wzrostu) i jest git.

Poręcze do dipów 2019/04/06 22:16 #46148

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Kalistenika - Moja Pasja
  • Podziękowania: 84
  • Oklaski: 11
Chcesz takie aby nie uginać nóg w kolanach?

Bardzo łatwo to sprawdzić bo uginasz rękę tak jak do dipa i mierzysz ile masz od ziemi do dłoni, patrzysz później na necie jakie mają wysokości i patrzysz czy będą odpowiednie (warto dodać kilka cm na zapas).
MAXY WYTRZYMAŁOŚCIOWE:

Pompki - 64
Podciąganie nachwytem - 20
Dipy - 40

MAXY SIŁOWE:
Dip - 40 kg
Podciągnięcie nachwytem - 35 kg

Instagram: www.instagram.com/prze.m3k_/

Fanpage: www.facebook.co...948518977/

Poręcze do dipów 2019/04/07 08:19 #46153

• ddaniel68
  • ddaniel68 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
nogi mogą być zgięte, nie chcę za wysokich poręczy, chodzi mi o takie minimum z minimum wysokości jaką muszą mieć do dipów z ugiętymi nogami przykładowo mam 169 cm wzrostu to poręcze 73-76 cm może być za mało?

Poręcze do dipów 2019/04/07 10:23 #46159

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 4
Ja mam 174 cm i kupiłem takie allegro.pl/ofer...witemShare

Poręcze idealne, pompa ostra :lol: jedynie to podstawki mogły by być trochę szersze ale spełniają swoją rolę w 100 procentach :cheer:
Nogi zgięte podczas wykonywania dipów.
Ostatnio zmieniany: 2019/04/07 10:24 przez NeuroD.

Poręcze do dipów 2019/04/07 10:52 #46160

• ddaniel68
  • ddaniel68 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
allegro.pl/ofer...7680790724

Myślałem właśnie nad takimi, bedą chyba ok? :P :P

Poręcze do dipów 2019/04/07 11:57 #46161

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Jeżeli chodzi o wysokość to wydaję mi się że tak skoro są bardzo podobne do moich a ja na swoje nie narzekam. Pomyśl tylko nad sposobem montażu, zobacz jak wygląda połączenie w twoim typie a moim. Ja brałem pod uwagę to żeby łatwo i szybko rozkręcić zestaw i przewieźć sobie samochodem. :)

Poręcze do dipów 2019/04/07 12:02 #46162

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Dodam tylko że lepiej wyposażyć się w dodatkowe klucze bo te które są w zestawie to producent dodał chyba z myślą o tym aby osoby skręcające zestaw dodatkowo ćwiczyły przedramie :lol: są wg mnie trochę nie poręczne.

Poręcze do dipów 2019/04/07 13:17 #46167

• ddaniel68
  • ddaniel68 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
allegro.pl/ofer...7605202029

Jeszcze ewentualnie coś takiego , nie chce tez nie wiadomo jakich rozmiarów poręczy bo nie mam dużego pokoju, łatwe do skręcenia i chyba minimum 85 cm wysokosci by musialy byc

Poręcze do dipów 2019/04/07 13:41 #46168

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Pytanie czy chcesz robić tylko dipy. Ja np. na swoich robię również bar dipy odstawiając jedną część i mogę również wykonać jakieś inne ćwiczenia np. Australian pullups. Tutaj masz połączone, dają lepszą sztywność konstrukcji ale czy Tobie będzie to pasowało że nie możesz ustawić indywidualnie rozstawu elementów. No i skoro masz mały pokój to jak ze złożeniem. Swoje stawiam pod ścianą, jeden element przy drugim i nie zajmuje tyle miejsca. Myślę że każda opcja z przedziałem wysokości 80-100 będzie dobra dla Ciebie bo jesteś niewiele niższy ode mnie a wybór konstrukcji zależy tylko od Twoich preferencji :)

Poręcze do dipów 2019/04/28 00:27 #46618

• kantaxo
  • kantaxo Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
posiadam te:
allegro.pl/ofer...6327101583

robiąc dipy do kąta ok. 90 stopni z minimalnym zgięciem kolan da radę zrobić mój wzrost to 178cm, są 3 poziomy regulacji wysokości ja mam najwyżej.

Poręcze do dipów 2019/04/28 18:36 #46632

• hsN
  • hsN Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 5
Ja też je mam, też na 3 wysokości i mając 171 cm nie dotykam nogami ziemi
"Earth" without "art" is just "eh".

Pompki /40
Dipy /30
Podciąganie nachwytem /15

Poręcze do dipów 2019/05/01 11:53 #46757

• Jaskier
  • Jaskier Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Cześć,

podepnę się pod temat, bo również mam dylemat przy zakupie poręczy. Mam 187cm wzrostu i wydaje mi się, że te najwyższe będą najlepszą opcją dla mnie. Dwa warianty na allegro mają zakres regulacji na poziomie 108-118cm.
1. DANGER ZONE SPORT allegro.pl/ofer...7246240061
2. K-SPORT allegro.pl/ofer...6327101583

Obie mają dobre opinie na allegro, chociaż nie wiem czemu, ale nr 1 bardziej mnie przekonuje. Ma ktoś może któreś z tych poręczy? Jak wykonanie? Dokładność połączeń? Ich stabilność podczas ćwiczeń? Myślałem, że kupię pierwsze lepsze poręcze, ale jak poczytałem niektóre opinie, że potrafią być krzywo zespawane, albo elementy do siebie nie pasują, to aż zgłupiałem.
Ostatnio zmieniany: 2019/05/01 11:54 przez Jaskier.

Poręcze do dipów 2019/05/01 12:46 #46758

• marcin_75
  • marcin_75 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 2
Ja (190cm) mam k-sport. Robię na nich i dipy i australijskie. Jeżeli te pierwsze faktycznie mają przy maksymalnie wysuniętych poręczach mocowanie na dwie śruby a nie na jedną (przy jednej delikatnie sie chwieją, naprawdę minimalnie) i o 2mm grubsze poręcze to je bierz. Co do jakości wykonania to absolutnie nie mogę złego słowa napisać, o tych pierwszych nic nie wiem.

Poręcze do dipów 2019/05/01 13:16 #46760

• Jaskier
  • Jaskier Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Dzięki za pomoc! W takim razie zaryzykuję i kupię po majówce te pierwsze poręcze + uchwyty do pompek (allegro.pl/ofer...7044851094) od tego samego sprzedawcy.

Poręcze do dipów 2019/05/01 16:36 #46765

• kantaxo
  • kantaxo Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Przecież przy tych drugich poręczach tak samo jak wysunie na max wysokości to nie przykręci dwoma śrubami, fakt minimalnie się ruszają ale to tylko raz na jednej śrubie i tak zostają ale mimo wszystko.

Poręcze do dipów 2019/05/18 17:36 #47059

• rysiek
  • rysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Miesiąc temu kupiłem poręcze "Marbo sport". Niestety przy wzroście 178 cm muszę ugiąć nogi w kolanach. Jak ustabilizujesz sylwetkę (już po kilku treningach) będzie ok. Dziś wykonałem pierwsze podejście z dodatkowym obciążeniem w postaci talerzyka 2, 5 kg podwieszonego do pasa lędźwiowego, za pomocą kawałka linki asekuracyjnej i karabińczyka, było git. Zadowolony jestem z tego, że poręcze są stabilne a obciążenie jakie podaje producent to żadna ściema...
cierpliwie i do przodu
Ostatnio zmieniany: 2019/05/18 17:38 przez rysiek.

Poręcze do dipów 2019/05/19 00:33 #47066

• Jaskier
  • Jaskier Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Jaskier napisał:
Cześć,

podepnę się pod temat, bo również mam dylemat przy zakupie poręczy. Mam 187cm wzrostu i wydaje mi się, że te najwyższe będą najlepszą opcją dla mnie. Dwa warianty na allegro mają zakres regulacji na poziomie 108-118cm.
1. DANGER ZONE SPORT allegro.pl/ofer...7246240061
2. K-SPORT allegro.pl/ofer...6327101583

Obie mają dobre opinie na allegro, chociaż nie wiem czemu, ale nr 1 bardziej mnie przekonuje. Ma ktoś może któreś z tych poręczy? Jak wykonanie? Dokładność połączeń? Ich stabilność podczas ćwiczeń? Myślałem, że kupię pierwsze lepsze poręcze, ale jak poczytałem niektóre opinie, że potrafią być krzywo zespawane, albo elementy do siebie nie pasują, to aż zgłupiałem.

Postanowiłem napisać opinię, bo może akurat ktoś będzie stał przed podobnym dylematem. Kupiłem poręcze nr 1 od Danger Zone Sport. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Świetna jakość wykonania , wszystko wygląda bardzo estetycznie. Malowanie również bez zastrzeżeń. Fajnie, że malowane proszkowo i poręcze są delikatnie chropowate, a ręce się nie ślizgają. Regulacja wysokości na duży plus, bo przy maksimum, czyli 118cm, górne poprzeczki trzymają się na dwóch śrubach z każdej strony, co zapewnia dużą stabilność. Firmowe naklejki mają bardzo słaby klej, więc szybko odpadają (osobiście przyjąłem to z ulgą, bo bez naklejek wyglądają dużo estetyczniej). Ogólnie ciężko mi powiedzieć, jak prezentują się na tle konkurencji, bo to moje pierwsze poręcze, ale gdybym miał kupić po raz drugi, to wybrałbym te same. Pozdrawiam :)

Poręcze do dipów 2020/07/27 14:27 #57994

• sochaarek
  • sochaarek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Tutaj www.k-sport.com...e-131.html znajdziesz spory wybór jeśli chodzi o poręcze treningowe więc wydaje mi się, że jak tam zerkniesz to faktycznie będziesz w stanie wybrać dla siebie taki sprzęt, który też będzie odpowiadał Twojemu zaawansowaniu treningowemu.

Poręcze do dipów 2020/07/27 14:46 #58001

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 23
sochaarek wszyscy tutaj z grubsza uzywamy google i k-sport się przewija. Sam mam poręcze i drążek i jestem zadowolony. Nie musisz jednak tak nachalnie reklamować firmy, bo uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego...
Moderatorzy: Nabemori, Rabbek

facebook

Nie ma złej pogody czy złego dnia,
są tylko słabe charaktery.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Kobiety w Street Workout

Kto powiedział że Street Workout jest tylko dla mężczyzn. Kobiety również świetnie się w nim odnajdują odnajdują. Postaramy się zachęcić Was do trenowania Street Workout zamieszczając kilka filmików z udziałem kobiet.  

Więcej…

Nowy Park do Workout - Warszawa Bemowo

Na wiosnę, na Bemowskim osiedlu Przyjaźń powstanie nowy Park do uprawiania Street Workout-u. Podobno inicjatorami akcji jest warszawska grupa...  

Więcej…

Wideo Tutoriale

Właśnie uruchamiamy nową kategorię artykułów, w której będziemy prezentować gotowe wideo tutoriale znalezione w internecie, dotyczące wykonywania różnych trików Street Workout-owych.   Mamy nadzieję, że pomogą Wam w treningach i zmotywują do uczenia się kolejnych trików.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.