× Wszystko co nas motywuje do treningu.

Mój cel - zdjęcie

Więcej
2020/12/25 16:21 #61770 przez Phaeleh
Mój cel - zdjęcie was created by Phaeleh
Witajcie przyjaciele, ostatnio znalazłem na internecie zdjęcie faceta - i gość wygląda tak jak ja zawsze chciałem wyglądać, to mój cel i moje marzenie, startuje z pułapu 64kg przy 175 cm wzrostu. Ile czasu potrzebuje żeby osiągnąć taką sylwetkę +/- (bo kazdy organizm jest różny, dieta i suplementacja itd) i ile ten gość może mieć w łapie? (to też w sumie zależy od wzrostu, wagi - ale tak strzelając)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/25 17:24 #61771 przez drake
Replied by drake on topic Mój cel - zdjęcie
Gość nie ma dużej masy mięśniowej, ramię jakieś 36 - 39 max zależnie od wzrostu. Ma niezłe barki i ogólnie korzystną strukturę i ładne kształty mięśni na ile da się ocenić po tym zdjęciu. Ale to są cechy wrodzone, tego nie wytrenujesz więc ty niekoniecznie musisz tak wyglądać przy porównywalnej masie i odtłuszczeniu. BF ja oceniam na jakieś 9-10%. Młody chłopak, tłuszcz mu się nie odkłada. Ogólnie jest tak, że przy dobrych proporcjach szkieletowych i fajnych kształtach mięśni to nawet niewielka masa mięśniowa przy niskim BF już wygląda estetycznie i atletycznie. Nie wspominając już, że samo zdjęcie zrobione pod korzystnym kątem i w korzystnym świetle może znacznie odbiegać od rzeczywistego wrażenia "na żywo".
Ogólnie można powiedzieć, że nieco większa od przeciętnej masa mięśniowa z nieco mniejszym od przeciętnej poziomem BF zazwyczaj wygląda dobrze.

Ale jak sam zauważyłeś każdy jest inny, więc co do czasu można tylko zgadywać - jeden zrobi to w pół roku ćwicząc byle jak i jedząc byle co, a inny w dwa lata i tylko pod warunkiem, że dopnie dietę, trening i inne czynniki. Nie dostalismy niestety po równo i tego nie zmienisz więc jak masz cel to dopracuj dietę, nie opieprzaj się na treningach, wysypiaj się i kontroluj postępy. NIe patrz na innych, tylko czy ty idziesz do przodu.

Więcej
2020/12/25 21:18 #61772 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Mój cel - zdjęcie
Nie porównuj się do innych tylko ćwicz i buduj mięśnie i wtedy porównasz się do samego siebie x czasu w stecz

Więcej
2020/12/26 13:33 - 2020/12/26 13:36 #61778 przez Phaeleh
Replied by Phaeleh on topic Mój cel - zdjęcie
Dzięki panowie, mam do was jeszcze jedno pytanie - znalazłem fajne rutyny madbarz na waszej stronie i bardzo mi się spodobały - zaczynam od tej dla początkującej full body workout - i dla przykładu jest tam napisane wykonaj 4 serie przerwa 4 min pomiędzy seriami i 1 min pomiędzy ćwiczeniami i teraz dla przykładu podawam wam kilka ćwiczeń

Przysiady 15 powtórzeń
Podciąganie podchwytem 3 powtórzenia
Dipy 5 powtórzeń
itd itd..

I teraz tak mam wykonać wszystkie ćwiczenia w takim zakresie powtórzeń, i gdybym ćwiczył 3 razy w tygodniu to jak progresować? starać się np dodać 1 powtórzenie więcej do każdego ćwiczenia co każdy dzień treningowy? Bo nie wiem czy się za chwile nie zablokuje, w takim tempie po dwóch tygodniach treningu w serii musiałbym wykonywać 9 powtórzeń zaczynając od 3.
Ostatnia2020/12/26 13:36 edycja: Phaeleh od.

Więcej
2020/12/26 13:45 #61779 przez Rabbek
Rozpisz swoją metryczkę to będzie wiadomo co i jak. Jeżeli robisz mało powtórzeń to może na wprowadzenie lepszym dla ciebie byłby trening na seriach.

Więcej
2020/12/26 13:51 #61780 przez Phaeleh
Replied by Phaeleh on topic Mój cel - zdjęcie
No dla przykładu obecnie jestem wstanie wykonać 6-7 powtórzeń podciągania podchwytem około 10-12 dipów, przysiadów około 30, więc zaczynając z pułapu 3 powtórzeń w seriach chyba jest ok. Natomiast nie wiem czy nie było by lepiej progresować jednym powtórzeniem na tydzień a nie co każdy dzień treningowy. Dla przykładu

1 tydzień - 4 serie po 3 powtórzenia
2 tydzień - 4 serie po 4 powtórzenia

Czyli skok o 4 powtórzenia co tydzień (łącznie)

Więcej
2020/12/26 15:30 #61783 przez Rabbek
no to jak robisz 6-7 to te 3 będą dobre (50%) Nie progresuj ilością powtórzeń tylko ilością setów. Czy Jak robisz obwodówkę to jeszcze jeden obwód dokładasz i tak powiedzmy do 12 obwodów. Dalej dokładasz już powtórzenia i zdejmujesz obwodów i znowu dążysz do 12 obwodów.

Moderatorzy: NabemoriRabbek

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

Sprzęt treningowy

Ostatnio na forum