Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Dieta - Posiłki Masa/Redukcja

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 14:02 #54648

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Siemanko :)
W związku, że przeglądałem dzienniki osób tutaj trenujących i ich przemiany, postanowiłem bardziej przyjrzeć się swojemu odżywianiu i diecie. Ogólnie niedługo zamierzam trochę zredukować swoją ilość kg bo jakimś dziwnym trafem więcej się ich pojawiło :lol: :lol: a po treningu z ciężarem zamierzam wejść do poprawy MU co może nie wydać się już takie proste z tymi kilogramami :lol: Jestem laikiem w tym temacie i będę starał się zdrowo do tego przyłożyć więc wyszła chęć założenia tego tematu i uzyskania jakieś pomocy. Pytanie czy macie jakieś własne sprawdzone przepisy lub strony skąd czerpiecie inspirację żywieniowe? Gotować lubię ale jeżeli chodzi o pomysły to kompletnie nie mam do tego głowy. Chciałem żebyśmy dzielili się tutaj może jakimiś posiłkami z podaniem odpowiednich makro i pośrednio określenie czy posiłek byłby dobry na redukcje czy na masę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 14:23 #54652

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 185
  • Oklaski: 18
Jesz to co lubisz w ilościach 80% zdrowo 20% -fastfoody,słodycze,alko. Potrzebne Ci jest fitatu na telefonie i obliczenie ilości kalorii, które spowodują deficyt u Ciebie.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 14:27 #54654

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Rabbek to wiem i aplikację mam. Bardziej to chodzi mi o to skąd czerpiecie jakieś inspirację na posiłki przepisy itp.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 14:30 #54655

• CHM13LU
  • CHM13LU Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 17
  • Oklaski: 2
Właśnie tak, wylicz sobie zapotrzebowanie i utnij z tego z 200-300 kcal na początek. Ja jem zdrowo raczej, ale wszystko co zjadam wrzucam w apke tak zeby się kalorie i makrosy zgadzały. Jak lubisz gotować to posiłki sobie sam skomponujesz :). Nie wiem jak fitatu, ale ja używam MyFitnessPal, tam można skanować kody kreskowe i od razu wbijasz co jesz.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 14:58 #54657

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
No idę koło mc donaldsa pachnie ładnie to jem maestro wpisuje 656kcal i tyle ;) wypisz produkty , które l;ubisz to ci coś podpowiem,.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 15:27 #54661

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Wszystko co piszecie to rozumiem, dla mnie to problem ze znalezieniem/wykombinowaniem posiłku. Robię zazwyczaj proste posiłki. Myślałem, że może macie jakieś stronki skąd czerpiecie bazę z przepisami lub własne jakieś pomysły. Wiem, że może to lenistwo ale już tyle tego przeglądałem, że szczerze się gubię a ze względu że zbliża mi się okres gdzie będę miał mało czasu na jakieś zastanawianie się nad posiłkami, chciałem stworzyć sobie bazę posiłków na których mógłbym bazować przez jakiś okres.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 16:06 #54667

• matthan
  • matthan Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 37
  • Oklaski: 4
Ogólnie ciekawy pomysł, ale pewnie ciężko będzie to zrealizować. Bo w sumie możesz jeść wszystko, aby tylko kcal się zgadzały - a każdy ma swoje upodobania i potrzebną ilość kcal

najgorsze w tych programach jest to, że wylicza na podstawie ilości kcal podanej na opakowaniu, ale nikt nie policzy ile oleju czy innych dodatków dodaje podczas gotowania, smażenia itp

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 16:36 #54670

• koteł
  • koteł Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 84
Ja raczej nie przyrządzam na codzień jakichś wykwintnych posiłków, raczej zawsze to samo z małą rotacją (ryż/makaron z kurczakiem, owsianka z białkiem, jajecznica z tostami, twaróg ze skyrem, czasem naleśniki).
Co do inspiracji polecam na yt: Policzona Szama. Gość wymiata z przepisami (proste do zrobienia, info. co i gdzie kupić + podane makro).
Ostatnio zmieniany: 2020/05/25 16:36 przez koteł.
Za tę wiadomość podziękował(a): NeuroD

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/25 16:57 #54671

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
Nie ma takich stronek żeby ci wszystko pasowało. Musi być proste danie , łatwo policzalne i w smaku dobre.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/27 12:40 #54887

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Nie no ja rozumiem, że nie ma takich stronek żeby mi wszystko pasowało ale żeby czerpać jakieś pomysły na posiłki. Dzięki koteł! gość naprawdę fajnie to pokazuję.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/27 13:15 #54889

• koteł
  • koteł Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 84
NeuroD napisał:
Nie no ja rozumiem, że nie ma takich stronek żeby mi wszystko pasowało ale żeby czerpać jakieś pomysły na posiłki. Dzięki koteł! gość naprawdę fajnie to pokazuję.

Mam w planach zrobić tego kebsa, ale to może za jakiś czas :)

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/27 13:20 #54890

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
jest taki fix knorra do kebaba pół to przyprawy do sosu a drugie pół przyprawy do mięsa. Smażysz walisz w tortille + warzywa i zrobione. Od niego na prawdę dobra jest wołowina ale kebab jakbyś nie zrobił to będzie dobry.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/27 13:57 #54896

• matthan
  • matthan Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 37
Na pewno da się zrobić dobrze i smacznie samemu - w lokalach jakość produktów jest mocno kontrowersyjna,
To dotyczy burgerów kebsów czy innych fastfoodów.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/05/27 14:23 #54902

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
Burgery to rewelacja z latami 2000-2010 Gdzie dostawałeś sztuczną bure i mięcho-zelówe. teraz na food truckach przynajmniej mięsa używają :)
Ostatnio zmieniany: 2020/05/27 14:23 przez Rabbek.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/06/01 11:14 #55389

• Kasia1990
  • Kasia1990 Avatar
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 10
Blogów i kanałów z przepisami jest od groma, więc można się inspirować, a w razie potrzeby dopasować do swoich potrzeb smakowo i odżywczo :) Jeśli jesteś otwarty na kuchnię roślinną to bardzo dokładnie policzone przepisy są np. tutaj: salaterka.pl/przepisy/

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/06/01 14:01 #55411

• NeuroD
  • NeuroD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Dzięki, choć za dietą roślinną nie przepadam :lol: :lol: ale czasami coś wleci żeby dać odpocząć żołądkowi od miecha. Tutaj niekoniecznie muszą być posiłki policzone takie jak akurat na tej stronie ale chociaż jakieś stronki z przepisami co i jak bo szczerze to do szukania jestem noga.

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/06/01 14:06 #55413

• Kasia1990
  • Kasia1990 Avatar
  • Złoty forowicz
O widzisz, to ja bym Ci mogla podać kilka(naście) ulubionych blogów z przepisami wege :lol: Ale jeśli chodzi o mięsne to jest pewnie jeszcze więcej. Możesz zawsze wklepać w google jakąs ogólną nazwę dania, na które masz ochotę albo głównego składnika. I się inspirować. Jak nie musi być policzone to tu jest całkiem fajny blog z pierdyliardem przepisów, i wege, i niewege, zazwyczaj niezbyt wymyślne, a smaczne :) www.olgasmile.com/
Za tę wiadomość podziękował(a): NeuroD

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/06/01 14:09 #55415

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
Kasia byś napisała jakie są dobre potrawy w czechach ?? Bo wszędzie te knedliki

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/06/01 14:14 #55417

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 25
  • Oklaski: 5
Patryk Osak instagram. Zajebiste ma przepisy gościu :D

Dieta - Posiłki Masa/Redukcja 2020/06/01 14:15 #55418

• Kasia1990
  • Kasia1990 Avatar
  • Złoty forowicz
Ja jem wegańsko, więc z czeską kuchnią jest mi mocno nie po drodze :P Knedliki to oczywiście klasyka i faktycznie są wszędzie, do tego jedzą gulasze, wszelkie pieczenie, kiełbasy, kotlety, sosy tatarskie. Ryb to chyba w ogóle nie jadają. Warzyw niewiele, jeśli już to kiszona kapusta. Opcje wegetariańskie to smażony ser w panierce i frytki. Jak kuchnia polska tylko jeszcze bardziej tłusto i mięsiście :lol:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Pepes, Rabbek

facebook

Czasem zbyt długo myśląc o marzeniach,
tracimy czas na ich realizację.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Jak prawidłowo podciągać się na drążku? - Część 2

Wiemy już jakie korzyści możemy osiągnąć podciągając się, oraz w jaki sposób można chwytać drążek. Przyszła więc kolej na pierwsze podciągnięcie.   Jeśli nie jesteście w stanie wykonać ani jednego prawidłowego podciągnięcia na drążku, postaramy się w dalszej części artykułu opisać kilka sposobów na ułatwienie tej czynności.

Więcej…

Przykładowe treningi dla początkujących

Pierwsza seria artykułu z kilkoma przykładowymi treningami dla osób chcących zacząć swoją przygodę ze street workout-em. Mamy nadzieję że pomogą Wam one zbudować podstawową siłę, potrzebną do trenowania SW.

Więcej…

Co to jest Kalistenika?

Kalistenika jest to rodzaj ćwiczeń, które można wykonywać bez specjalistycznych urządzeń, bądź ciężarów przy wykorzystaniu jedynie własnej masy ciała. Najczęściej wykonywane ćwiczenia, to: podciąganie na drążku, pompki, przysiady, ...

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.