× Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

Plan pod MU+HS/Przejście z siłowni na SW/kalistenike

Więcej
2023/06/07 08:22 - 2023/06/07 08:23 #67549 przez er00lek
############METRYKA START################
Wiek: 27
Wzrost: 178
Waga: 83

Ilość wykonanych pompek: 30
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): nachwyt 12 podchwyt 16 (W podchwycie 10P +15kg)
Ilość wykonanych dipów: 25 (Akutalnie w jednej serii 8p+25KG)
Ilość wykonywanych przysiadów: Nie sprawdzałem, (1RM 155kg)
Czy potrafisz zrobić: L-sit, Mostek, Dragon flag (sprawdzę za kilka dni, kiedyś robiłem na 2-3 powtórzenia)


Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 1km, kiedy 5km, a kiedy 15+km: Rzadko biegam przez dużą aktywność, pierwsze i ostatnie 10km w tamtym roku w sezonie letnim. W okresie zimowym często biegałem 5km. 
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super): dobry/super
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, sztuki walki, wspinaczka, joga, ...?):
Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...): 
 No więc tak, 3 lata siłowni, zejścia z otyłości do 12-13% bf, okresy masy/redukcji. Od półtorej roku BJJ+MMA 3 razy w tygodniu plus 3 treningi siłowe. Tak jest do tej pory. Od trzech tygodni przerzuciłem się całkowicie na kali/sw. 

Przebyte kontuzje, urazy:
Czy teraz coś boli: Barki są dość mocno przez sporty które uprawiam są dość mocno eksploatowane i czasami pobolewają, ale bez dramatu. 

Jak często chcesz/możesz trenować: 3x siłowo, 3x sztuki walki + ostatnio wlatuje mecz kosza ze znajomymi. 
Gdzie będą się odbywały twoje treningi (Dom, Siłownie, Park SW): Siłownie
Co chcesz osiągnąć (schudnąć, złapać masę, poprawić wyniki w pompkach, nauka trików, ?..):
Nauka Handstand + Muscleup i praca nad bazą pod kątem sylwetki. W przyszłości chciałbym zając się dynamiką, ale najpierw muszę nauczyć się kilku figur. 
Co masz do dyspozycji (Opisz cały sprzęt, który posiadasz do treningu): na siłowni mam wszystko 
############METRYKA KONIEC##############

Cześć !

Rozpocząłem treningi planem znalezionym w internecie, obrałem swój cel treningowy na najbliższe tygodnie i zacząłem działać. Niestety, zauważyłem że ilość serii którą wykonuje jest zdecydowanie za duża, z której się nie zregenerowałem (Sobotni trening już w drugim tygodniu był zupełnie po łebkach i do dupy. ) Dałem sobie dwa dni luzu, w tym czasie przekminiłem informacje/plany które znalazłem i zmodyfikowałem je pod siebie. Dni treningowe to Wtorek Czwartek Sobota. W środę, czwartek (tego dnia wypadają dwie jednostki trenigowe, rano i wieczorem) i piątek są jeszcze 2 treningi BJJ i 1x MMA. Wiem, dużo. Wiem, jest to skondensowane, ale moja praca nie pozwala mi rozłożyć tego za bardzo inaczej. W pracy mogę jedynie wykonać czasami trening z wlasną masą ciała, ale nie mam drążka ani nic takiego także ten temat pomińmy.
Cel to Muscle up + Handstand bez asekuracji i cały czas praca nad bazą pod kątem sylwetki i przygotwania pod bardziej wymagające figury. Aktualnie 4 tydzień redukcji, 2600 kcal + cardio w DNT. 
Co byście doradzili, coś zmienić coś dodać? Za mało za dużo ? Na razie jestem po pierwszym dniu z tego planu. 3 lata siłowni z całkiem spoko wynikami jak na moją wagę, ale w kalistenice totalna amatorka.

 
Załączniki:
Ostatnia2023/06/07 08:23 edycja: er00lek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Maz
 • Maz Avatar
 • Wylogowany
 • Platinum Member
 • Platinum Member
 • A dream within a dream
Więcej
2023/06/07 22:17 #67550 przez Maz
Padniesz po paru tygodniach, za dużo tego wszystkiego:) A tymczasem hs i mu wymagają konsekwentnej, upartej roboty przez parę miesięcy do roku - nawet startując z dobrego poziomu, jaki masz.
Próbuj, ale pewnie wypalisz się szybko, zmęczenie się skumuluje. Hs nie jest siłowy i nie powinien przeszkadzać. Ale trening pod mu to głównie dynamiczne podciągania, dość obciążające. Reszta tricków też jest typowo siłowa. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/06/08 07:55 #67552 przez er00lek
Nie przyszedłem się tutaj pochwalić, tylko poprosić o pomoc doświadczonych osób które siedzą w temacie kilka lat :) Jeśli tak twierdzisz, proszę zasugeruj jak zrobić to dobrze. Czego odjąć, co dodać lub co zmodyfikować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Maz
 • Maz Avatar
 • Wylogowany
 • Platinum Member
 • Platinum Member
 • A dream within a dream
Więcej
2023/06/08 22:11 #67556 przez Maz
Eksperymentuj. Każdy inaczej reaguje na obciążenie treningowe. Zacznij tak, jak planowałeś. Jak po paru tygodniach stwierdzisz, że jesteś przemęczony i nie dajesz rady, zrób tydzień deloadu. Czyli połowa objętości z mniejszą intensywnością. Jeżeli odzyskasz siły, rób dalej swoje. Jak deload nie pomoże, zredukuj w planie ilości serii. 

To nie jest tak, że ktoś Ci poda plan treningowy na tacy. Do musle upa musisz się podciągać. Na tyle, żeby pomału progresować. U mnie progres idzie, jak robię około 50-60 powtórzeń tygodniowo, ze stosunkowo dużą intensywnością, ale nie na maxa. Tyle, że już nie dałbym rady dorzucić więcej. Na pewno bym nie dał rady dorzucić 3 sesji sztuk walki.
Coś za coś - jak trenujesz bardzo często i przesadzisz z objętością, będziesz miał zakwasy i zabraknie Ci siły kolejnego dnia. Od razu to wyczujesz. Zrobisz mimo to kolejny trening - zmęczenie się skumuluje. Pod koniec tygodnia będziesz przemęczony i obolały. Odpoczniesz w weekend i jeśli dasz radę się zregenerować, to wszystko w porządku. Jak nie, kolejny tydzień będzie gorszy, spadnie siła i zamiast progresu będzie regres...
Ja dochodziłem do swojego treningu, tj. do ilości powtórzeń i serii eksperymentalnie - przez parę miesięcy lekko zwiększając intensywność i kombinując z ilością serii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Pepes
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum