Redukcja

Więcej
2021/07/21 22:58 #65213 przez Kaganek
Redukcja was created by Kaganek
Cześć
Powiedzcie mi czy ja dobrze myślę. Bo gdy jesteśmy docieńci i nadal jesteśmy na redukcji to mięśnie nie mogą się budować bo po prostu nie ma z czego ale jeśli byliśmy na masie i wchodzimy na redukcję to czy te mięśnie będą się budowały z tego zapasu tłuszczu który zgromadziliśmy. W sensie tłuszcz z nas będzie zchodził i będziemy budowali mięśnie ale oczywiście mniej niż na zwykłej masie i z czasem gdyly będziemy mieli coraz mniej tłuszczu te mięśnie będą się coraz to wolniej i mniej budować.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/07/21 23:08 #65214 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Redukcja
Wydaje mi się , że przy niskiej zawartości tłuszczu i redukcji nie wiele da się zbudować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/07/22 00:14 #65215 przez koteł
Replied by koteł on topic Redukcja
Dużo zależy od stopnia zaawansowania - początkujący nawet na redukcji zbuduje mięśnie, w przypadku bardziej zaawansowanych już niekoniecznie.
Hasło rekompozycja zakłada budowanie mięśni i spalanie tłuszczu, ale tu muszą być spełnione konkretne warunki (stosunkowo wysoka % tłuszczu, początkujący i niewielki deficyt rzędu 100 -200 kcal - tutaj naprawdę trzeba sporo czasu, aby wszystko się zgrało i po prostu szybciej zredukować i później delikatnie przybierać).
Do tego przy redukcji ciężej o konkretny trening, czyli bodziec do wzrostu mięśni również nie pomaga.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/04 08:02 #66075 przez Dolaria
Replied by Dolaria on topic Redukcja
Ja schudłam 37 kg w niecały rok. Dużą wagę przykładałam do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz regeneracji. Nie chudłam szybko ale na spokojnie. W trakcie redukcji szczotkowałam również ciało na sucho. Jestem zwolennikiem małych kroków, nie spieszyłam się a efekty będą ze mną do dziś. Nie odmawiam sobie np czekolady bo potem jest tylko gorzej. Jem wszystko ale po prostu w mniejszych ilościach ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2022/01/04 09:02 #66076 przez zulco
Replied by zulco on topic Redukcja
Tłuszcz organizm jest wstanie przerobić na energię.....
Tak samo jak cukier.....
Tylko tłuszcz da energię potrzebną do przetrwania organizmu....stopniowo będzie zasilał organizm i jego narządy....tak żeby przetrwać....
Cukier da energię potrzebną do treningu.....tak żeby dać z siebie jak najwięcej w trakcie tej godziny wysiłku........ i zostanie "pochłonięty" dosyć szybko.....

Białko w głównym celu ma posłużyć za budulec mięśni.....
Więc na redukcji i na deficycie ten makroelement będzie najważniejszy........

Oczywiście dostarczany równomiernie przez 24h.

Czy będziesz budować czy zjadać sam siebie.........
Zbyt trudne pytanie...Każdy jest inny i zbyt trudno wymieżyć proporcje na takim cyklu treningowym.....

Jeśli nie masz kilkuletniego doświadczenia w treningach to nie próbuj samodzielnie robić tego typu cyklu........

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/04 16:30 #66078 przez Heeeku002
Replied by Heeeku002 on topic Redukcja
z tego co widzę przyjmujesz, że

>jesteś na masie, i masz trochę tłuszczu odłożonego
>wchodzisz na redukcję i myślisz, że ten tłuszcz teraz zamieni się w mięśnie

tak to zrozumiałem

niestety, ale to nie możliwe, to co mówisz to rekompozycja, ale udaje się tylko gdy ktoś jest początkujący , dlaczego?

a no dlatego, że mięśnie otrzymują bardzo dużo nowych bodźców dzięki treningowi, czego skutkiem jest ich rozrost i jednoczesne palenie tkanki tłuszczowej w pewnym stopniu,

a więc, rekompozycja ma tylko miejsce wtedy gdy ktoś zaczyna, lub jeśli mimo zera kalorycznego dodajesz ciągle kilogramy, co nie jest za łatwe będąc na zerze czyli pomiędzy tym a tym.

także , nie - nie zamienisz tłuszczu z masy w mięśnie.

wszystko rozgrywa się w kaloriach,

jesteś na surplusie - nabierasz wagę (tłuszcz, mięśnie itp..)
jestes na deficycie - tracisz wagę, zarówno tłuszcz jak i mięśnie, jeśli robisz ją nie poprawnie tak, też tracisz wtedy mięśnie min. zbyt niskimi kaloriami, co przekłada się na słabsze treningi, a ciało nie jest głupie i nie będzie trzymać niepotrzebnej masy tylko pobierze energię ze wszystkiego, żeby tylko przeżyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.