Wszystko chudnie oprócz brzucha

Więcej
2021/07/05 10:59 #65073 przez Valahallia
Wszystko chudnie oprócz brzucha was created by Valahallia
Jak w temacie, ćwiczę regularnie już od pół roku. Zaznaczam, że w przeszłości ćwiczyłem sporo, uprawiałem sporty walki, chodziłem na baseny, biegałem itd. Dość długi czas miałem sześciopaka. Potem przyszła kontuzja, praca, epizod imprezowy. Moje ciało wraca do formy, mam lepszą kondycję i siłę, mam zarysowaną klatkę piersiową, barki, mięśnie ud itd. Ale brzuch dalej mi wystaje, widać nawet jak mam luźną koszulkę. Shit, wszędzie jestem chudy, tylko nie tu i nie wiem co mam zrobić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2021/07/05 13:41 #65074 przez Maz
Replied by Maz on topic Wszystko chudnie oprócz brzucha
Jaką masz dietę?
Ja zrzuciłem parę lat temu 25kg - obciąłem mocno węglowodany i dawałem sporo cardio. Z tego wszystkiego dieta jest najważniejsza. Możesz trenować do upadłego i utyć, jak będziesz miał nadwyżkę kaloryczną.

Ja zrzucałem ponad rok, prawie półtora. Może zbyt niecierpliwy jesteś? Kontroluj masę, najlepiej codziennie, pilnuj miski, trenuj i będzie schodzić pomału. Na pocieszenie - z brzucha schodzi na końcu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/07/05 16:00 #65075 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Wszystko chudnie oprócz brzucha
Widocznie nie masz za dużo mięśni dlatego z góry chudo a w pasie jeszcze tłuszcz jest

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/07/07 17:59 #65087 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Wszystko chudnie oprócz brzucha
A ja się serio zastanawiam, czy sześciopak aby jest estetyczny i czy warto tak bardzo redukować. U wielu ludzi o bardzo niskiej zawartości tłuszczu cielesnego (jak jest "body fat" po polsku?) mięśnie w wyglądzie kojarzą się ze szkieletem, ciało przestaje wyglądać na zdrowe itd., a wygląda na niedożywione - tak bardzo trzeba zredukować, aby odsłonić sześciopak.

Redukcja do poziomu sześciopaka pewnie i ma sens, ale u mężczyzny pokroju Hannibal for King. U chuderlaka tymczasem efekt estetyczny będzie odwrotny do zamierzonego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/07/07 20:19 #65090 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Wszystko chudnie oprócz brzucha
Jest jak piszesz dlatego w pierwszych latach nie ma co tak redukować. Zjechać do zdrowych wartości i dopiero jak się obudujesz mięśniami można schodzić niżej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2021/07/07 21:02 #65091 przez Maz
Replied by Maz on topic Wszystko chudnie oprócz brzucha
Zgadzam się, jak najbardziej. Zrzucić dużą oponę, tj. zejść poniżej tych około 20% bf i ćwiczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/09/24 11:59 - 2021/09/24 13:26 #65579 przez e-logos
Replied by e-logos on topic Wszystko chudnie oprócz brzucha
Mam dokładnie ten sam problem. Od pół roku jestem na diecie, regularnie ćwiczę, nie tylko ćwiczenia siłowe, ale także kardio, a nie mogę pozbyć się oponki z brzucha. Może coś nie tak z moją dietą? Czego unikać chcąc zrzucić brzuszek?

Cierpliwości :) Robisz pomiary pasa centymetrem krawieckim ? Ważysz się ?
Jeśli centymetry w pasie znikają i waga spada to jesteś na dobrej drodze do zrzucenia brzucha. Jeżeli pomiary stoją w miejscu lub co gorsza idą do góry to musisz uciąć kalorie lub zwiększyć wydatek energetyczny poprzez ruch.
Ostatnia2021/09/24 13:26 edycja: Rabbek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/09/26 14:41 #65591 przez drake
Replied by drake on topic Wszystko chudnie oprócz brzucha
Objawy jakie opisujecie mogą wskazywać na problem z tzw. tłuszczem wisceralnym (trzewnym). To tłuszcz pomiędzy organami, a nie pod skórą, dlatego często tak to wygląda, że chudnie się wszędzie, a ta oponka zostaje. Może to być spowodowane rozregulowaniem hormonów - zbyt wysoki kortyzol, lub niska wrażliwość insulinowa (albo to i to). I to Wam może poważnie utrudniać pozbycie się tej oponki. Więc warto zrobić badania w tym kierunku i wtedy wiadomo czy trzeba wprowadzić działania zaradcze (obniżyć kortyzol, czy poprawić wrażliwość ins). To może znacząco pomóc w takiej sytuacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.