Batony proteinowe. Które są warte uwagi?

Więcej
2021/04/11 21:36 #64099 przez Kroper
Hej,

jako, że jestem na masie, ale mam spore problemy ze słodyczami (jestem lekko od nich uzależniony) - chciałbym zapytać o to czy warto stosować batony proteinowe?

Ich cena jest relatywnie wysoka, a patrząc na skład to większość szału nie robi. Czy dla tych kilku gram białka warto dopłacać?

Testuję właśnie ten produkt nuviago.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/11 22:23 #64100 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Bez pieczenia i ze zdrowych produktów:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/11 22:27 #64101 przez Mad-Bart
Replied by Mad-Bart on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Te ciut lepsze kosztują około 10 zł za sztukę a i tak moim zdaniem jak i Twoim składem nie porywają.

Ja moje ciągoty do słodyczy zabiłem odżywką białkową o smaku czekoladowym. Po każdym treningu go piję i jest to swoista nagroda dla mnie. Wspomniałeś, że jesteś na masie więc dzięki temu możesz robić wszelkie odżywki na mleku więc będą słodsze. No i na plus, że wydasz mniej pieniędzy na odżywkę białkową czy tam gainer za jedną porcję niż kosz batona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/12 14:43 #64105 przez drake
Replied by drake on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?

Mad-Bart napisał: Wspomniałeś, że jesteś na masie więc dzięki temu możesz robić wszelkie odżywki na mleku więc będą słodsze.


Na redukcji też można pić odżywkę na mleku. Co za problem? Wliczy sobie przecież kalorie z mleka. Dodatkowo na mleku jest o wiele bardziej sycąca, co na redu ma znaczenie.

A co do batonów, najlepiej własnej produkcji, a kupne - to wiadomo, trzeba popatrzeć na skład. Ogólnie ma to sens jeżeli zastępujesz produkt 1:1, tzn. skoro i tak zjadłbyś batona "konwencjonalnego", to wybierasz białkowego, ale jednego, a nie dwa "bo to przecież białkowe". Wtedy jest to krok w dobrym kierunku, bo trochę tych wartości odżywczych jednak dostarczasz, a ograniczasz syf ze zwykłych batonów (cukier, tłuszcze trans itp.).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 20:35 #64415 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Jak można zrobić domowej produkcji batony białkowe? Najlepiej takie, aby dało się je w ciepły dzień zabrać na dwór owinięte w folię aluminiową lub w woreczkach plastikowych.

Albo z czego można je zrobić? Batona z kiełbasy nie zrobię, bo będzie to zwyczajnie kiełbasa. Z jajka mogę batona zrobić, ale może prościej zrobić bułkę w jajkiem.

W jaki sposób oni w tych fabrykach produkują te batony białkowe? Może mógłbym rozpuścić w rondelku czekoladę i przelać do podłużnych foremek w kształcie batonów mieszając z czymś, ale z czym? Może najprościej z odżywką białkową z działu sportowego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 21:12 #64416 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Sprawdzony przepis

Za tę wiadomość podziękował(a): Boa_constrictor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 21:51 #64418 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Dzięki, Rabbek! Na filmie nie wymyślił nic innego niż zmieszać z czymś odżywkę białkową... Policzę koszta takiej produkcji i jeśli wyjdzie znacząco taniej niż kupno gotowych batonów, wezmę się za produkcję. :P Obym jeszcze nie przytył. :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 21:59 #64419 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
No jak kupisz białeczko od kg po 36zl to baton grosze cię wyniesie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 22:16 #64420 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
No to mamy odpowiedź na pytanie, które batony proteinowe są warte uwagi - własnoręcznie zrobione. :cheer:

Nigdy nie brałem suplementów (poza odrobiną witamin); przeglądam w tym momencie białka i widzę mnóstwo rodzajów i niektóre są jednak drogie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 22:22 #64421 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Wiesz białko możesz pozyskiwać z pożywienia i w cale nie trzeba białka kupwać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 22:31 #64422 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Ja zaraz po każdym treningu jem kilka jajek. Do tego produkty mleczne typu twarogi, jogurty codziennie spożywam i oczywiście różne mięsa.

Zarówno jajka, jak produkty mleczne, jak mięsa są kupne. Całe białko mam kupne, nie mam żadnego niekupnego białka. :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 22:47 #64423 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Miałem na myśli białko jako suplement

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/05 22:58 #64424 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?

Rabbek napisał: Miałem na myśli białko jako suplement

Ależ jasne. Ale patrz, trzeba kupować jedzenie w każdym wypadku, no chyba, że ktoś ma własny ogród warzywami, kurami itd., to może być samowystarczalny. A skoro ja te jajka lub tego kurczaka i tak muszę kupić, mogę policzyć, co mi się bardziej opłaca. Może warto zainwestować w jakiś gainer.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/07 23:46 #64436 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Batony wyszły! :P

Na (1) mleku zmieszałem (2) musli wieloziarniste wieloowocowe z (3) masłem orzechowym wysokobiałkowym i (4) mieszanką izolatów białek. Proporcje na oko. Smak spoko, choć trochę za słodkie. Główny problem jest ten, że batony są tak syte, że ciężko jest je zjeść.

Spróbuję najeść się tych batonów i zrobić jakiś supertrening, ze 200 serii na całe ciało. Zobaczę, ile faktycznie dadzą mi energii. Mogę produkować też wersję energetyczną w guaraną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/08 09:46 #64437 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Przy treningu siłowym nie ma to większego znaczenia bo tu aż tyle energii nie potrzeba. Co innego w sportach wytrzymałościowych takich jak bieganie, pływanie czy kolarstwo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/08 15:02 #64440 przez Boa_constrictor
Replied by Boa_constrictor on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?

Rabbek napisał: Przy treningu siłowym nie ma to większego znaczenia bo tu aż tyle energii nie potrzeba. Co innego w sportach wytrzymałościowych takich jak bieganie, pływanie czy kolarstwo.

Z pewnością jest tak jak piszesz. Niemniej, niektóre ćwiczenia wymagają nieco energii, np. przysiady myo-reps. Jako, że mam zakwasy w dolnej części ciała, dziś trening na górę z testowaniem mocy batonów. B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2021/05/10 21:31 #64462 przez zulco
Replied by zulco on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Nie warto przepłacać.
Jak będziesz zawodowym kulturystą, sportowcem, wyczynowcem to wtedy......twój sponsor CI kupi, albo dietetyk przepisze.
Sam dla siebie jedz zdrowo.....No białko uzupełniaj, oczywiście......Ale też bez przesady.

Przydało by się przy intensywnym treningu około 1,5g, ale jak wyjdzie Ci jakiegoś dnia tylko 1g to się nic złego nie stanie.....

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/11/15 14:17 #65843 przez Marczak
Replied by Marczak on topic Batony proteinowe. Które są warte uwagi?
Jeśli oczekujesz, że napój / proszek za 5zl jest kluczem do udanego treningu i musisz być jakoś mega pobudzony, to moim zdaniem nie tędy droga.
Prawda jest taka, że jak się ćwiczy dużo to 80% treningu to rzeczy robione raczej na spokojnie, takie które są bez problemu w zakresie twoich możliwości i nie trzeba ani maksymalengo wysiłku ani pobudzenia. Klucz raczej w metodycznym, systematycznym podejściu i uczciwym podejściem do techniki.
Ja sobie wypijam kawę przed treningiem gdzie mam główne boje, przy reszcie po prostu robię co na kartce mam napisane i nie szukam jakiś mega emocji.
Najlepiej działa Kreatyna, ale to różnica (w zależności od osoby) pt. 3-5%. W dużo mniejszym stopniu beta alanina i cytrulina. I to w sumie tyle.
Pewnie, ja jestem zasadniczo spokojny i nie potrzebuję się nakręcać jakoś - wiem, że są ludzie którzy przed testem 1RM muszą przypierdolić łbem w ścianę i zabić trzy osoby w drodze do sztangi. Ale nawet oni jeśli ćwiczą 3-4 razy w tygodniu po 2 - 2,5 godziny nie spędzają tego czasu warcząc, gryząc przedramię i wbijając sobie widelec w nogę między seriami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.