× Wszystko na temat rozciągania i poprawy mobilności.

Ból łopatek przykładowe ćwiczenia na poprawe mobilności

Więcej
2022/08/30 16:35 #66898 przez Musashi95
Witam wszystkich, czy miał może ktoś z was problem z łopatkami?
Fajnie by było gdyby ktoś podał jakieś określone ćwiczenia na poprawe mobilności łopatki co robić,czy jest to kwestia postawy itp.. Dodam że mam dyskopatię lędzwiową ale jak narazie w tym aspekcie problem został praktycznie zażegnany. (poejrzewam że już zawsze będe miał jakieś problemy z kręgosłupem mniejsze lub większe ) Ból nie jest nie do wytrzymania ale powtarza mi się bardzo często a nie chcę trenować z bólem bo może to doprowadzić do stanu ostrego. Pozdro :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2022/08/30 21:38 #66899 przez Maz
Niezupełnie rozumiem. Czy ten ból pojawia się podczas konkretnych ćwiczeń? Czy pojawia się też po odpoczynku? Przeciążyłeś się jakimiś ćwiczeniami? Jak długo już boli?

Ja miewałem bóle mięśni dookoła łopatek spowodowane przeciążeniami. Zmniejszyłem intensywność treningu i przeszło. Ale u mnie nie było kontuzji tylko lekkie przeciążenie. Stosowałem też masażer, taki pistoletowy.

Steven Low doradzał, żeby wykonywać bardzo lekkie ćwiczenia, bez obciążenia, w ilości kilkudziesięciu w serii (do lekkiego zmęczenia, a nie do upadku). Wtedy uszkodzony mięsień/ścięgno jest lepiej ukrwione i szybciej się regeneruje i nie jest przeciążony. Trening z bólem pod obciążeniem jest absolutnie niewskazany. Odpuść ćwiczenia, podczas których boli.
Jak mocno boli albo utrzymuje się długo, idź do fizjo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/31 21:28 #66910 przez Musashi95
Wydaje mi się że to kwestia przeciążenia mięśni i moich problemów z kręgosłupem, wiązałbym to rownież z charakterem mojej praqcy bo gdy siedzę jestem nie naturalnie ułożony czasami boli lewa łopatka a czasami boli prawa. Po całych pięciu dniach w pracy łopatki bolą a mam wrażenie że na weekend mi ten ból przechodzi. Myślałem że znacie jakieś ćwiczenia na poprawę mobilności w łopatkach takie typowo rehabilitacyjne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Firentis
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.