× Tutaj każdy może zadać pytanie i każdy może na nie odpowiadać.
Zabronione jest tutaj używanie wulgaryzmów i obrażanie innych użytkowników.

Kiedy staje się zaawansowanym?

  • Kiedy staje się zaawansowanym?
  • Autor
  • Gość
  • Gość
2017/03/02 23:41 #34460 przez Kiedy staje się zaawansowanym?
Kiedy staje się zaawansowanym? was created by Kiedy staje się zaawansowanym?
Siema, nie wiedziałem w jakim temacie o to spytać więc na szybko pytam tutaj :)
Kiedy można o sobie powiedzieć, że jest się średnio-zaawansowanym/zaawansowanym ? Szukałem odpowiedzi na to pytanie, ale nie mogłem nigdzie znaleźć :dry:
Tak więc jak myślicie co jest wyznacznikiem wejścia na wyższy poziom? 20 muscle upow? human flag? 100 pompek? 50 podciągnięć ? może pierwszy trik na drążku ? :D
Więcej
2017/03/03 01:16 #34461 przez Seba22
Replied by Seba22 on topic Kiedy staje się zaawansowanym?
Raczej nie ma jednej prostej odpowiedzi... Może pokazanie czegoś nowego, na co nikt nie wpadł czyni z Ciebie kogoś "zaawansowanego"? A może jakieś osiągnięcia? Jeżeli chodzi o ilość powtórzeń, to nie upatrywałbym tutaj stopnia zaawansowania ;)
Więcej
2017/03/03 13:04 - 2017/03/03 13:05 #34463 przez Phenoim
Replied by Phenoim on topic Kiedy staje się zaawansowanym?
Dobra baza:
20 podciągnięć,
30-40 dipów,
50-60 pompek,
(Średnio-zaawansowani)

Ktoś jak ty to nazywasz "zaawansowany" to osoba, która ćwiczy już jakiś okres (te 2 lata powiedzmy), jest dobrze wzmocniona i potrafi zrobić niektóre elementy (niekoniecznie te trudniejsze), i oczywiście zna się na tym sporcie.

Tak wgl. raczej wątpię, że ktoś będzie robił 20 MU (ziomek z Dynasty zrobił chyba 20 i to jakiś rekord świata jest albo się mylę) i podciągnie się 50x z czystą techniką :blink: Pompki to ta, 100 da się zrobić.

Ogólnie co wszyscy tak z tą flagą ? W tym tyg. chyba z 5 tematów było, gdzie każdy mówił o fladze. :pinch:
Ostatnia2017/03/03 13:05 edycja: Phenoim od.
Więcej
2017/03/03 18:30 #34472 przez Szymon Lutowicz
Replied by Szymon Lutowicz on topic Kiedy staje się zaawansowanym?
Rekord w MU nie należy do polaka tylko z Australi widziałem na yt to zrobił coś koło 30 a ten co wykonywał na raz po 20 MU to Grzegorz Kowalik.
Odnośnie tego kiedy stajemy się zaawansowani to gdy mamy dobrą baze i umiemy podstawowe elementy statyczne czyli back/front/elblow lever, MU, podciągnięcie na jednej ręce, human flag, hand stand, planche (oczywiście nie musi umieć wszystkich) i opanował troche z dynamiki jak superman push up czy coś podobnego. To oczywiście jest moje zdanie i ile osób tyle bd zdań. ;)
Więcej
2017/03/03 19:18 #34474 przez Phenoim
Replied by Phenoim on topic Kiedy staje się zaawansowanym?
No może, mnie takie rekordy za bardzo nie interesują.
Ale też można brać pod uwagę, ile lat się trenuje, bo np. ktoś ćwiczy tylko kalistenikę (same pompki, podciągnięcia, dipy i przysiady i ich odmiany) przez 10 lat i nigdy nie robił elementów, a ktoś ćwiczy przez 2 lata i robi elementy, a na pewno osoba z 10 letnim stażem będzie się lepiej znała niż osoba z 2 letnim stażem.
Więcej
2017/03/06 16:07 #34516 przez NowickiKacper
Replied by NowickiKacper on topic Kiedy staje się zaawansowanym?
Zaawansowany w konkretnej dziedzinie (dyscyplinie) ma nie tylko dobrą "kondychę" ;p ale też wiedzę, którą umie wykorzystać w praktyce ;)
  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2017/03/06 18:53 #34554 przez zulco
Replied by zulco on topic Kiedy staje się zaawansowanym?
Zaawansowany, znaczy wyróżniający się w danej dziedzinie/dyscyplinie na tle innych osób (nie tylko w konkretnym gronie osób) i dodatkowo posiadający umiejętności nabyte poprzez godziny godziny godziny treningów.
Sam talent chyba nie powinien sprawiać że ktoś będzie zaawansowany. Talent nie wymaga (bezpośrednio) wiedzy.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl
Moderatorzy: Rabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.