× Wszystko na temat treningu z ciężarami, sportów sylwetkowych, powerlifting-u, ....

Wyciskanie

Więcej
2018/11/05 16:52 - 2018/11/05 16:55 #43203 przez Wariot
Wyciskanie was created by Wariot
Witam ekspertów!

Otóż mam taki problem przy wyciskaniu leżąc. Gdy wchodzę pod sztangę (nawet pustą) moja lewa ręka jest wyżej położona względem prawej. Dbam o technike , bark w retrakcji i depresji , mostek , złamanie sztangi łokciami a problem dalej taki sam.

Czy wina może leżeć w łopatkach? Czy bardziej nierówna siła rąk. Wspomnę też , że mam lekką dysproporcje między lewym a prawym mięśniem piersiowym.

PS. Zauważyłem to samo też przy pompkach na rękach przy scianie. Moja lewa ręka jest troche szerzej od prawej. Staram lewą ręke przyciągać ale i tak ucieka :/
Ostatnia2018/11/05 16:55 edycja: Wariot od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/11/05 20:07 #43216 przez Virl3x
Replied by Virl3x on topic Wyciskanie
Ekspertem w wyciskaniu nie jestem ale nie wiem czy na dłuższą metę wykonywanie tego ćwiczenia będzie dobre. Tylko przy pompkach w staniu na rękach czujesz, że ta jedna strona ucieka? W zwykłych albo przy innych problemu nie ma? Przy podciąganiu też czujesz jedną stronę bardziej od drugiej albo widzisz, że ruch jest jakby nierówny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/11/05 21:34 #43230 przez Wariot
Replied by Wariot on topic Wyciskanie
Przy pompkach klasycznych też mam wrażenie, że moja lewa dłoń jest niżej o kilka cm niż prawa. A gdy proboje wyrównać wysokośc to w prawym barku raz coś strzeli i ręka wraca do złej pozycji :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/11/05 21:41 #43231 przez Virl3x
Replied by Virl3x on topic Wyciskanie
Wizualnie widać tylko na klatce, że jest asymetryczna od drugiej? Może to coś z barkiem jest nie tak i w tym jest problem. Byłeś z tym u kogoś, lekarza/ortopedy/fizjoterapeuty? Ja ma jedną nogę krótszą od drugiej ale tu sprawę rozwiązałem podpiętką do butów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wariot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/11/05 21:50 #43232 przez Michael82
Replied by Michael82 on topic Wyciskanie
Może być nierówna siła rąk. Zamień sztangę na hantle, a nawet powyciskaj sobie hantle na zmianę podnosząc raz lewą, raz prawą. Zobacz czy lewą szybciej zmęczysz to będziesz wiedzieć czy słabsza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wariot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/11/05 22:12 #43233 przez Wariot
Replied by Wariot on topic Wyciskanie
Dół prawego piersiowej mam bardziej ścięty a w lewym bardziej zaokrąglony, ale nie widać tego aż tak bardzo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/11/05 22:59 #43234 przez blendzior666
Replied by blendzior666 on topic Wyciskanie
jestes mna a ja toba xd podpinam sie do pytania ps u mnie pomimo tego ze jestem praworeczny i jest to moja silniejesza reka to przy wyciskaniu hantli na klate to lewa strona daje sobie lepiej rade

pare mies stazu, obecnie max 10 podciagniec
Za tę wiadomość podziękował(a): Wariot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/11/06 10:41 #43239 przez drake
Replied by drake on topic Wyciskanie
Zmniejsz ciężar do takiego poziomu w którym wykonujesz bez problemu idealnie równo i ćwicz tak przez miesiąc żeby utrwalić technikę. Potem zacznij dokładać - ale powoli , trzymając idealną technikę. Może to Ci się wydawać krokiem w tył, ale jak wypracujesz na początku technikę to potem postępy będą szybsze, a jeżeli utrwalisz złą technikę, to się już będzie za tobą ciągnąć.

Wariot napisał: Dół prawego piersiowej mam bardziej ścięty a w lewym bardziej zaokrąglony, ale nie widać tego aż tak bardzo


Takie różnice są normalne, idealnie symetryczne to są tylko manekiny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wariot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2018/11/07 11:51 #43264 przez zulco
Replied by zulco on topic Wyciskanie
Też sugeruję zmniejszenie ciężaru i praca nad techniką.
Zastąpienie sztangi lżejszymi hantelkami też by było spoko.

Ja na niektórych ławkach miałem problem z ułożeniem, bo jedna z łopatek mi się ześlizgiwała. Raz prawa, raz lewa, ale to ewidentnie czułem i starałem skorygować jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczenia.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: deyv_pl
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.