× Jak żyć zdrowo, unikać kontuzji, oraz je leczyć.Jak żyć zdrowo, oraz jak unikać i leczyć kontuzje.

Płaski brzuch - przemyślenia

  • zulco
  • zulco Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2021/01/28 22:12 - 2021/01/28 22:14 #62728 przez zulco
Płaski brzuch - przemyślenia was created by zulco
Takie przemyślenie ostatnio mam.
Trochę mniej ostatnio trenuję........Co drugi dzień zrobię serię pompek i prawie codziennie podciągnę się 5x, ale to nie są treningi. Mniejsza o to.

Waga mi dobiła do 79 i może nie było by tak źle, ale to że mam pogłębioną lordozę sprawia że brzuch się mocniej uwypukla do przodu. widać zarys mięśni brzucha, ale są one wydęte - sześciopaku nie ma (2 pak bardziej :) )

Zawsze zachwalałem ćwiczenia na brzuch wykonywane na drążku, zawsze wykonywałem je do pełnego zwisu, by maksymalnie rozciągnąć mięśnie brzucha........i tu chyba jest mój błąd.

Unikałem innych ćwiczeń, wykonywanych w ciągłym napięciu i w ciągłym skurczu, a właśnie takie ćwiczenia spowodowały by skrócenie mięśni prostych brzucha.....no i lawinowo za tym poszła by rotacja miednicy i spłycenie lordozy. Tak mi się wydaje.

Więc chyba jednak zacznę całkowicie unikać pełnego rozluźniania i rozciągania mięśni brzucha na drążku (zawsze hollowbody),
oraz wprowadzę trochę spięć w leżeniu, tak żeby trochę przykurczyć mięśnie brzucha.

To tylko moje przemyślenia, ale.... chyba coś w tym jest.

Może ktoś ma podobne spostrzeżenia.


Zdjęcie poglądowe, ale widać że przy pogłębionej lordozie brzuch się uwypukla





PS. Żeby zrotować prawidłowo miednicę to prócz brzucha powinienem jeszcze wzmocnić pośladki i (chyba) dwójki (też).

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl
Załączniki:
Ostatnia2021/01/28 22:14 edycja: zulco od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/28 22:19 #62730 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Płaski brzuch - przemyślenia
Przerobiłem temat ostatnio i tu potrzebny jest nie tylko silny brzuch ale i silny pośladek, który podwija miednice.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2021/01/28 22:27 #62733 przez zulco
Replied by zulco on topic Płaski brzuch - przemyślenia
Tak, wiem że miednicę trzeba ciągnąć i brzuchem i pośladkiem żeby się nastawiła, tylko u mnie brzuch jest całkowicie rozciągnięty.

Niektórzy kulturyści mają przykurcze mięśni i chodzą z przygiętymi łapami, bo mają takie bicki przykurczone.
Tak mi się wydaje że i ja trochę powinienem popracować nad przykurczeniem brzucha, to zrobił by się on bardziej płaski.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/28 22:28 - 2021/01/28 22:29 #62734 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Płaski brzuch - przemyślenia
Od tego siedzenia przy biurku się ta lordoza pogłębia. Miesiąc temu mnie już tak lędźwie bolały , że musiałem się ponaprawiać.

A i przez to pewnie u mnie nie widać było tak dobrze kostek mimo nie dużego poziomu tłuszczu
Ostatnia2021/01/28 22:29 edycja: Rabbek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/28 22:30 #62735 przez Virl3x
Replied by Virl3x on topic Płaski brzuch - przemyślenia

Rabbek napisał: Od tego siedzenia przy biurku się ta lordoza pogłębia. Miesiąc temu mnie już tak lędźwie bolały , że musiałem się ponaprawiać.

A i przez to pewnie u mnie nie widać było tak dobrze kostek mimo nie dużego poziomu tłuszczu


Dlatego ja wsadzam sobię pod ledźwia poduszkę, myśle że to coś daje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/28 22:32 #62736 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Płaski brzuch - przemyślenia
Jak macie miejsce to polecam te biurka z elektroniką regulującą wysokość. Można trochę posiedzieć później trochę postać przy biurku. ogólnie fajna sprawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/28 22:41 #62737 przez drake
Replied by drake on topic Płaski brzuch - przemyślenia
Ja gdy zaczynałem ćwiczyć to miałem przodopochylenie miednicy. Mnie wyprowadziły z tego właśnie ćwiczenia na pośladki i rozciąganie którychś tam mięśni (nie pamiętam już jakich) - w każdym razie wyglądało to tak, że należało położyć się na brzuchu, potem odgiąć tułów od podłogi do wyprostu rąk i wykonać powiedzmy ruch "kopulacyjny" biodrami i przytrzymać w tej pozycji. Może dziwnie to wyglądało, ale mi naprawdę pomogło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/28 22:43 - 2021/01/28 22:44 #62738 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Płaski brzuch - przemyślenia
Biodrowo - lędźwiowy

W tym filmie dobrze wyjaśnione co i jak. A ulga przy bolących lędźwiach prawie natychmiastowa.

Ostatnia2021/01/28 22:44 edycja: Rabbek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2021/01/29 07:41 #62743 przez Maz
Replied by Maz on topic Płaski brzuch - przemyślenia
Jeszcze dodam, że brzuch można ćwiczyć dość często. Ja coś tam robię prawie codziennie. I mam nawyk, że co godzinę wstaję z fotela, spinam parę razy cały core, poprzeciągam się i dopiero po tym siadam do roboty dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.