× Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.

Koszt budowy drążka

Więcej
2015/05/09 12:26 #4615 przez marcin99
Koszt budowy drążka was created by marcin99
chciałbym zbudować w lato drążek, który miałby ok 2 metrów wysokości licząc od ziemi, chciałbym się zapytać w jakich popularnych sklepach budowlanych typu castorama, obi, itd można kupić niezbędny sprzęt

drążek ma wytrzymać zmiany temperatury (będzie na dworze), wode (deszcz, śnieg), ma być bezpieczny, mocny, i ma wytrzymać kilka lat,

na jaką głębokość trzeba go wkopać w ziemię

oraz jak w temacie, interesuje mnie cena całości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Kris89
  • Kris89 Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Trening to droga która ma początek, ale nie ma końca...
Więcej
2015/05/09 16:44 #4616 przez Kris89
Replied by Kris89 on topic Koszt budowy drążka
Na złomie może poszukaj.
Trzy rury i spawarka wystarczą.
Cena około 50zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/09 17:31 #4617 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
ale jeśli złom, to chyba jakość metalu nie jest najlepsza, czyli jakaś rdza itp, przez co można zapomnieć o bezpieczeństwie

nie wiem, bo najbliższe miejsce w którym mógłbym kupić złom mam dość daleko, a te popularne sklepy budowlane mam dość blisko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • qla
  • qla Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Nie ma, że boli. Musi boleć.
Więcej
2015/05/09 19:13 #4619 przez qla
Replied by qla on topic Koszt budowy drążka
Przerabiałem temat :).
W marketach budowlanych dostaniesz rurę ocynkowaną na dziale hydraulicznym (1/2", 3/4", 1" i pewnie 2" też ) o długości max 2m gwintowaną z obu stron.
Cena rury 1" to ok. 80-90PLN (nie pamiętam dokładnie już).
Jeśli nasz gdzieś punkt gdzie sprzedają stal to możesz podpytać czy mają rury w sztangach (wychodzi dużo taniej).
Może przytną Ci na wymiar ?
Jeśli chciałbyś robić na drążku różne triki to aby wszystko było stabilne, jeśli zrobisz to z rur, musi być wkopane na głębokość ok.1 m i zabetonowane.
Taka stopa betonowa powinna mieć ok. 50 cm średnicy.
Słupki powinny być z rury 2" a drążek według uznania 3/4" lub 1".
Ja zrobiłem coś takiego workout-polska....e-drki-DIY ale z przeznaczeniem tylko do podciągania.
Zrobiłem to za 200PLN.

Jakość nie ilość.
Tomek

Moje filmiki
Dragon flag , kółko i zawody
Ostatnia edycja: qla od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/09 20:04 #4623 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
wygląda dobrze

ja na razie jestem na etapie zwykłego podciągania, oraz czasami lekkich wyskoków w górę (w pompkach pomaga, więc czemu z podciąganiem ma być gorzej) (nie muscle up'y, tylko podciągnięcie podchwytem z taką siłą, że po puszczeniu się w najwyższym punkcie, że mogę się jeszcze złapać drążka)

jednak znając życie do wakacji mój poziom wzrośnie, i samo podciąganie może nie wystarczać, albo może być ograniczeniem moich możliwości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Kris89
  • Kris89 Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Trening to droga która ma początek, ale nie ma końca...
Więcej
2015/05/09 20:06 #4624 przez Kris89
Replied by Kris89 on topic Koszt budowy drążka
Rury ze złomu dadzą radę.
Takie wymontowane od kaloryferów z bloku, to mają grube ścianki a rdza to tylko nalotowa się pojawić może. Rdza wżerowa to może być problem.
ta pozioma rurka ocynkowana to fajny pomysł. To słupki można zrobić z bali drewnianych, tylko przy ziemi znowu mogą one gnić, więc znowu jakieś szczudła do ziemi by się przydało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2015/05/09 22:20 #4626 przez zulco
Replied by zulco on topic Koszt budowy drążka
Stabilne słupki zniwelują ewentualne drgania, więc lepiej coś porządnego zastosować. Sama rura 2'' jak się ją uderzy to może wpadać w drgania (może się mylę). Ale mocne słupy by się przydały.

Mocowanie samego drążka warto tak rozwiązać, żeby się nie obracał i nie dostał żadnych nawet delikatnych luzów w osi obrotu. Bo to wkurza strasznie.
Więc najlepiej przyspawać, albo przewiercić i przykręcić do konstrukcji.

Rury ocynkowane pryskają podczas spawania. Stalowe znowu wypadało by pomalować.
Wysokość słupów może lepiej było by na 2,20 zrobić od razu.
A drążek 2m to znowu chyba może być za długi (chociaż kto wie, zależy jakie akrobacje masz w planach).

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/10 10:58 #4637 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
z tym 2m chodzi mi o to, że mam 184 wzrostu, pewnie troche urosnę, i nie chciałbym aby ziemia mi jakoś bardzo przeszkadzała, ale z drugiej strony żebym nie musiał jakoś się wybijać, aby go złapać, 2m wydają mi sie odpowiednie, ale może zrobie większy, chociaż z tego co wiem, to im coś jest wyższe, tym musi być mocniejsza konstrukcja, a by wszystko wytrzymało, czyli głębiej w ziemie, i pewnie więcej betonu, co też podwyższa cene

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • qla
  • qla Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Nie ma, że boli. Musi boleć.
Więcej
2015/05/10 11:43 #4638 przez qla
Replied by qla on topic Koszt budowy drążka
Mój drążek jest na 235cm (mam 182cm wzrostu) i muszę lekko podskoczyć aby się go złapać.
Drążek zmontowany na wysokości 2m będzie za nisko dla Ciebie.
Będziesz musiał podkurczać nogi podczas podciągania przy tej wysokości.

Jakość nie ilość.
Tomek

Moje filmiki
Dragon flag , kółko i zawody

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2015/05/10 13:35 #4645 przez zulco
Replied by zulco on topic Koszt budowy drążka
Dobrze by było, żeby do drążka sięgać dłońmi stojąc na palcach. Była by to najbardziej optymalna wysokość. Sprawdź przy ścianie do jakiej wysokości jesteś w stanie sięgnąć i postaraj się tak zaprojektować cały drążek.

Co do konstrukcji, to samo wbetonowanie tak jak opisał qla powinno się sprawdzić. A słupy to już zależy na co się zdecydujesz.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/10 14:39 #4650 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
ok, zmierzę sie przed planowaniem jego budowy

planuję go zrobić na wsi, na której spędzam wakacje, czyli będę go używał tylko przez 2-3 miesiące rocznie, w mieście mam street workout park który jest słaby, ale jest

w tym roku pewnie będe się ograniczał do podstaw, czyli podciąganie, wznosy nóg, może jakieś muscle upy, ale za kilka lat to będzie za mało, dlatego zrobie mocniejszy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/10 14:49 #4651 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
a co do samej rury na której będę ćwiczył, to jaki materiał byłby najlepszy? chciałbym umieścić go w miejscu, w którym przez chyba cały dzień świeci słońce, i fajnie było by, gdyby sie szybko nie nagrzewał, oczywiście schłodzenie go nie jest problemem, jednak zajmuje troche czasu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • qla
  • qla Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Nie ma, że boli. Musi boleć.
Więcej
2015/05/10 15:02 #4652 przez qla
Replied by qla on topic Koszt budowy drążka
Rurę jak się boisz nagrzewania pomaluj na biało.
Pamiętaj o odpowiednim rodzaju farby jeśli rura będzie ocynkowana.

Jakość nie ilość.
Tomek

Moje filmiki
Dragon flag , kółko i zawody

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/10 15:44 #4655 przez krik64
Replied by krik64 on topic Koszt budowy drążka
Ja na Twoim miejscu skorzystałbym z pomysłu jaki zapodał qla. Skoro potrzebujesz tylko drążek to z jego projektu odpada Ci jedna kantówka, jedna stopa stalowa i jedna rurka. Jak chcesz żeby wszystko było na 100% stabilne to możesz te kotwy zabetonować. Nie bardzo opłaci się kupować rury na złomie, bo liczą sobie prawie jak za nowe(przynajmniej ja mam takie doświadczenia w tej kwestii).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/10 19:34 #4662 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
ale co do ceny, to chyba też zależy od tego gdzie mieszkasz, w sensie jakie sklepy są w okolicy, jaki przychód ma skup złomu, jaką konkurencje ma itd

znając życie w jednej części kraju coś tylko dobrym stanie, będzie droższe niż coś co będzie idealne, w drugiej części kraju

więc to czy ci sie opłaca zależy chyba tylko od tego gdzie mieszkasz, dlatego też w pytaniu zapytałem o sklepy budowlane, bo w takiej sieci sklepów nie zależnie od tego czy jesteś w np Katowicach, Gdańsku, czy Rzeszowie, zawsze zapłacisz tyle samo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • qla
  • qla Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Nie ma, że boli. Musi boleć.
Więcej
2015/05/10 20:30 #4667 przez qla
Replied by qla on topic Koszt budowy drążka
..... a może jak ma to być drążek wakacyjny na wsi to poszukaj dwóch porządnych drzew i do nich przymocuj rurę 1" jako drążek.
Będzie to najtańsza opcja i moim zdaniem najfajniejsza, oczywiście jak znajdziesz drzewa w miarę blisko siebie.

Jakość nie ilość.
Tomek

Moje filmiki
Dragon flag , kółko i zawody

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/10 20:34 #4668 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
ale drzewo się trzęsie, tzn są niby takie ogromne które nawet nie drgną, ale wtedy ciężko byłoby go przymocować, i musiałby być gdzieś w lesie, po którym chodzą też inni ludzie, wolałbym go mieć na podwórku, czyli trzeba budować

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/10 22:22 #4681 przez krik64
Replied by krik64 on topic Koszt budowy drążka
oj marcin, widzę, że sam sobie szukasz problemów. Jak pokombinujesz to zrobisz sobie taki drążek za darmo, albo za nie wielkie pieniądze. Znajdź gdzieś 2 długie drzewa, kawałek starek rurki, kup worek cementu za 10 zł i będziesz miał drążek za grosze. Dla chcącego nic trudnego. Tym bardziej, że to wieś. Popytaj sąsiadów może oni coś mają, a jak nie to Ci podpowiedzą gdzie czego szukać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/11 15:14 #4707 przez Krzysiek77
Replied by Krzysiek77 on topic Koszt budowy drążka
ja kombinowałem z rurą pomiędzy dwoma słupami wysokiego napięcia coś na miarę odwróconego V - ale zabrali słupy i wkopali kabel w ziemię :/ Później chciałem na zewnątrz ale na razie jestem za cienki w boju aby się na to porywać bo do musceup jeszcze mi trochę brakuje - Nie wiem w jakiej jesteś formie ale jak dopiero zaczynasz to polecam zdecydowanie drążek do sufitu - masz jak widzę czas i możliwości więc możesz sobie sam zaplanować szerokość, uchwyty i w międzyczasie odkładać kasę na coś porządnego na zewnątrz.

PS

NO PAIN NO GAIN
Ostatnia edycja: Krzysiek77 od.
Za tę wiadomość podziękował(a): ŁukaszO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/11 18:33 #4715 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Koszt budowy drążka
mam drążek rozporowy w wejściu do pokoju
jednak w domu w którym spędzam wakacje futryny są wszędzie albo złej szerokości, albo są za słabe, i mogły by się zniszczyć

a co do tego drążka który widziałem na filmiku, to widać że troche wytrzymuje, ale TROCHE sie buja, i troche strach poświęcać swoje bezpieczeństwo czemuś, co się tak wygina, bezpieczeństwo w sensie zdrowie, bo podczas upadku w pewnych pozycjach można sobie rozwalić pewne narządy, które są dość ważne


lepiej zrobię taki jak był na zdjęciu przy 4 odpowiedzi, tylko że jeszcze zabetonuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: NabemoriRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.