× Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.

Obciążenia

Więcej
2023/03/06 20:27 #67345 przez Qbixx
Obciążenia was created by Qbixx
Hej hej, zwracam się do Was z prośbą o polecenie czegoś czym będę mógł się dodatkowo obciążyć. Czy najlepszym wyborem będzie po prostu kamizelka? Z góry dzięki za wszelakie konkretne polecenia ;) Pozdrawiam! 
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/03/07 20:29 #67347 przez Maz
Replied by Maz on topic Obciążenia
Zależy, do jakich ćwiczeń. Dość dużo dyskutowaliśmy tu na forum o obciążeniach.
1. Kamizelka powyżej 20 kg bardzo gniecie, trudno się ją zakłada i zdejmuje. Za to jest znakomita, jak chcesz dociążyć pompki i/lub australijskie. Zwykle mają kieszenie z ciężarkami, więc można regulować masę. Tyle, że to niezbyt wygodne i szybkie, nie wyobrażam sobie zmiany przy każdym ćwiczeniu.
2. Pas z doczepianym obciążeniem pozwala dorzucić więcej ciężaru. Nadaje się do dipów i pullupów i to chyba tyle. Regulacja jest błyskawiczna, wystarczy dorzucić/zdjąć ciężar. Musisz dokupić talerze albo kettle. To akurat zaleta, masz dodatkowy sprzęt do ćwiczeń. Ja kupiłem hantle z talerzami po 1 - 2,5 - 5kg. Używan hantli i wieszam talerze na pasie.
3. Warto też rozważyć obciążniki na kostki. Do niektórych ćwiczeń np. wznosy nóg wystarczy dołożyć 1-2kg i robi się dramatycznie trudniej.

Ja używam wszystkiego po trochu. Mam kamizelkę 15kg, obciążniki na kostki (w sumie 20 kg) i pas. Do dipów i pullupów zakładam wszystkiego po trochu - 15kg kamizelka, 10kg na nogi i 15kg na pas. Ale to tylko dlatego, że kupowałem to sukcesywnie, jak mi zaczynało brakować ciężaru. Zacząłem od kamizelki, potem dokupiłem obciążniki, na koniec pas i te hantle z talerzami. Gdybym zaczynał teraz i nie chciał dociążać pompek, kupiłbym tylko pas + obciążenie i obciążniki na kostki 1 i 2 kg.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/03/08 18:38 #67351 przez Qbixx
Replied by Qbixx on topic Obciążenia
Śliczne dzięki za pomoc! Można wiedzieć jakiej marki sprzętu używasz/używałeś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/03/08 21:18 #67352 przez Maz
Replied by Maz on topic Obciążenia
Mam:
1. Kamizelkę bushido 15kg. Jakość jest ok, po paru latach ciągle się trzyma. Trochę rzepy już słabo trzymają.
2. Pas używam od mt idea. Kupiłem jako pas do kółek (kółka 50/50), ale jest super wygodny i można na nim powiesić talerze. Ale może dedykowany pas byłby lepszy, nie wiem.
3. Hantle, tj. 2 gryfy krótkie standardowe i talerze gumowane od marbo. Bardzo dobra jakość. Te nakrętki na gryfach trzeba odkręcać, żeby zdjąć/dołożyć talerz, co chwilę zajmuje. Lepsze byłyby a gryfy i obciążenia olimpijskie z szybkimi zaciskami, ale cena jest porażająca.
4. Obciążniki na kostki profit, takie niebieskie. Mam inne, ale miały tendencje do rozrywania się na szwach i leciał z nich piach. Awansowały do szafy jako kurzołap. Te profity się trzymają i nic z nich nie leci. Są miękkie i wygodne. Parę lat używam, codziennie i nic się z nimi nie dzieje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/03/08 21:22 #67353 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Obciążenia
Kamizekli nie kupuj już lepiej kettlebell

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/03/09 13:18 #67356 przez Wariot
Replied by Wariot on topic Obciążenia
Ewentualnie jeśli chcesz sobie utrudnić jakieś główne ćwiczenie , np. podciąganie , dipy ,pompki wprowadź tempo , pauzy. Trzymanie tempa w fazie ekscentrycznej i pauzy naprawdę robią robotę , mega się buduje siłę na tych parametrach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/02/19 15:03 #67928 przez zrzucbrzuch
Replied by zrzucbrzuch on topic Obciążenia
Ja używałem kamizelki z Thornfit 10 kg 
 można ją kupić w fajnej cenie. Dodatkowo kettle albo talerze zwykłe żeliwne przypinane do pasa. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • fresz
  • fresz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki na cuda trzeba chwilkę poczekać
Więcej
2024/04/16 20:37 #67975 przez fresz
Replied by fresz on topic Obciążenia
Siema ja jak mam czas to ćwiczę z dziećmi, po prostu jedno czepia się za noge i się podciągam z dwójką jestem jeszcze za słaby:D czepiak cokolwiek i ćwicz a na gadżety szkoda kasy bo i tak pierwsze skrzypce grają chęci

Zakręt jest jak bar wchodzisz bez gazu wychodzisz na.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: NabemoriRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum