× Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.

Pomysły jak usztywnić drążek.

Więcej
2022/01/01 16:24 #66059 przez Siematojestemja
Pomysły jak usztywnić drążek. was created by Siematojestemja
2 miesiące temu kupiłem gotowy drążek zewnętrzny przez internet. Przyjechał do mnie i wszystko wydawało się być ok. Jedyne co to profile wydawały się bardzo cienkie, ale były ładnie pomalowane proszkowo więc stwierdziłem, że nie przerdzewieją na wylot zbyt szybko i wszystko będzie w porządku. Złożyłem konstrukcje i pierwsze co zauważyłem to, że wysokość drążka jest niższa niż pisało na internecie (przyjechał 195cm/200cm, a na stronie pisało bodajże 215/220 nie pamiętam dokładnie, wiem że przyjechał zauważalnie krótszy). Mam 194cm wzrostu więc chciałem wysoki drążek. Tata wymyślił, że możemy go zabetonować trochę płycej niż deklaruje producent, ale musimy dodać zbrojenie. Tata uplótł "beleczki z prętów" do zalania betonem. Wszystko się udało. Drążek się dobrze trzyma mimo płytszego zalania, a wszystkie otwory w profilach uszczelniliśmy silikonem, żeby "nie stała" w nich woda. Problem jednak w tym, że drążek ten jest strasznie chybotliwy, głównie za sprawą jego konstrukcji. Nie chcę tu rozpisywać jak to dokładnie działa, ale w skrócie to dwie pionowe podpórki są skręcone z dwóch profili śrubami. W tym miejscu drążek tak jakby buja się. Śruby są naprawde mocno skręcone więc liczyłem że będzie sztywno, ale niestety nie wyszło. Drążka już nie zwrócę bo jest zabetonowany u mnie na działce. Głupio byłoby też robić obok inny drążek, dlatego myślę nad usztywnieniem tego. Podciąganie i ćwiczenia statyczne nawet spoko wychodzą, ale muscle up'ów praktycznie nie da się robić bo strach że zniszczę drążek, po za tym cały buja się w rękach podczas tego ćwiczenia.
Stąd moje pytanie: Jak można by go usztywnić? Może przykręcić jakieś usztywnienia (coś w postaci dużych płaskowników) na łączeniu dwóch profili? Z góry dzięki za wszystkie pomysły.

Link do praktycznie takiego samego drążka jak mam (abyś wiedział jak wygląda i jaką ma konstrukcję): allegro.pl/ofer...53175bb2e9

Na końcu napiszę jeszcze, że nie polecam tego drążka i drugi raz bym go nie kupił. Ogólnie to najlepiej chyba zrobić z drewnianych, ciężkich, jednolitych bali i głęboko go wkopać. Jedyny minus to, że trzeba się trochę więcej pobawić i trudniejszy transport.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/01 20:26 #66061 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Za tą cenę to trzeba było kupić kantówki 100x100 o wysokości 3m i dospawać rurę calową między nimi. Te profile są tak cienkie, że nie wiadomo czy da się do nich dospawać jakieś odciągi.
Takie profile na pewno nie będą się gibały.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/01 21:24 #66062 przez Siematojestemja
Replied by Siematojestemja on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Wiem, że drążek z kantówek byłby lepszy. Ale nie miałem zbytnio czasu żeby się bawić w transport więc zdecydowałem się na coś takiego (opinie w internecie są dobre). Niestety nie jestem do końca zadowolony z tego drążka. Drugi raz bym go nie kupił. Może przynajmniej nada się do podciągania. Ale ktoś może wymyśli jakby go usztywnić

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/01 22:42 #66063 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Tak na szybko to może odciągi z rurek wodnych. Wiercisz w takiej rurce otwór i dokręcasz do konstrukcji drążku góry a dół rury do ziemi metr dalej.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/14 16:06 #66126 przez Mateusz123
Replied by Mateusz123 on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Widzę że sprzęt z k-sportu , ja właśnie się zastanawiam nad zakupem drążka wolnostojącego z tej samej firmy. Ktoś działa/działał na drążkach od nich ? Bo nie chce wyrzucać 350zł i bawić się w reklamacje

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/14 20:47 #66128 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Na yt jest trochę filmików i trochę się to gibie. Żeby muscle upy robić trzeba przutwierdzić do podłoża

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/15 16:49 #66130 przez koteł
Replied by koteł on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Ja zamówiłem wolnostojący od dav-ski (alle*ro) model H2+6 z lekkimi modyfikacjami i całość wyszła mnie 450 zł. Czekam aż dojdzie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/15 18:42 #66131 przez Mateusz123
Replied by Mateusz123 on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Jak przetestujesz to proszę o opinię :D

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/16 08:55 #66133 przez koteł
Replied by koteł on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Jasne, pod koniec tygodnia dam znać bo urządzam nową siłownię i jeszcze sporo pracy przede mną. Pozdro

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/22 07:51 #66163 przez koteł
Replied by koteł on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Tak więc skończyłem kompletować sprzęt, w tym drążek i jestem bardzo zadowolony.
Konstrukcja mega stabilna, ani drgnie przy podciąganiu, podobnie jak przy dipach na kółkach. Wszystko dobrze spasowane, dodatkowo zakupiłem zaślepki do profili i maskownice na śruby oraz większe podkładki.
Nie odczuwam różnicy przy podciąganiu z drążkiem na ścianie.
Płaciłem 450 za model H2+6 uszczuplony o poręcze i haki na sztangę, a dodatkowo zamieniłem część chwytową z prostego drążka na z dodatkowymi chwytami: młotkowy i neutralny.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/22 23:31 #66166 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Poka jak to wygląda

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/23 07:53 #66167 przez koteł
Replied by koteł on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Coś takiego.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/23 07:55 #66168 przez koteł
Replied by koteł on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/23 10:50 #66169 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
no spoko to wygląda a wysokość mieszkania mas z2,5 czy 2,7 ?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/23 13:16 - 2022/01/23 13:17 #66171 przez koteł
Replied by koteł on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Wysokość mam niespełna 2.5m (chyba 2.48 dokładnie). Drążek jest na najwyższym poziomie, czyli 2.25m i prawie te 23 cm wystarczają (dotykam włosami sufit), ale przy moim wzroście lepsza taka opcja niż niżej. Idealnie byłoby z drążkiem na wysokości 2.35m, no ale nie można mieć wszystkiego :)
Ostatnia2022/01/23 13:17 edycja: koteł od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2026/05/28 09:43 #68323 przez lucaskruszyna
Replied by lucaskruszyna on topic Pomysły jak usztywnić drążek.
Też długo myślałem nad montażem drążka i ostatecznie wybrałem taki montowany do ściany. Przejrzyj sobie dział - k-sport com.pl/pol_m_Asortyment_Drazki-treningowe-101.html z takimi bardziej klasycznymi konstrukcjami. Oni wysyłają pełny zestaw montażowy, ale możesz we własnym zakresie dokupić kołki i bardziej ustabilizować. Nie mam żadnych wibracji, ćwiczy się wygodnie. 
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: NabemoriRabbek
Zasilane przez Forum Kunena