×
Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.
Dipy
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
2021/04/27 18:30 #64300
przez Mateusz_
Dipy was created by Mateusz_
Cześć, mam pytanie na temat poręczy do dipow. Od jakiegoś roku ćwiczę na pobliskim placu zabaw, znajdzie się drążek no i te nieszczęsne poręcze. Pytanie brzmi czy 45 cm szerokości rurek to dobra rozpiętość. Zaczynałem od dosłownie 5 powtórzeń a dziś 31 oraz one rep max +55kg. I teraz jaki może być efekt przeniesienia się na szersze poręcze (60 cm około) osobiście robiłem tam może kilka serii w życiu robi mi się tam no dziwnie. Interesuje mnie też aktywacja mięśni czy zmienia się od szerokości ów poręczy. Dodam że przez ten okres czasu dobrze wyrobiłem sobie technikę
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Rabbek
- Wylogowany
- Administrator
-
Mniej
Więcej
- Posty: 4643
- Otrzymane podziękowania: 235
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
- koteł
- Wylogowany
- Platinum Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 1284
- Otrzymane podziękowania: 102
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
- koteł
- Wylogowany
- Platinum Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 1284
- Otrzymane podziękowania: 102
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
2021/05/26 14:26 #64644
przez Mateusz_
Replied by Mateusz_ on topic Dipy
Nie chciałem zaśmiecać forum nowym tematem także pisze tu. Chodzi mi o poprawę mojego MU, nigdy wcześniej nie zależało mi na tym elemencie a skupiałem się na bazie. Od tygodnia próbowałem no i wchodzi tylko ze tak jakby na jedną rękę gdzie najpierw przechodzi jeden a dopiero drugi łokieć. Jestem wstanie zrobić może 3 takie mu w jednej serii jednak nie satysfakcjonuje mnie forma wykonania i chciałbym wyczyścić technikę. Moje pytanie brzmi czy ciągłe próby wystarczą czy też może ćwiczenia pomocnicze dodam że jeśli chodzi o nogi to jest on wykonywany z minimalnego dopuszczalnego bujnięcia i nie robie kipingu.
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Rabbek
- Wylogowany
- Administrator
-
Mniej
Więcej
- Posty: 4643
- Otrzymane podziękowania: 235
2021/05/26 14:48 #64645
przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Dipy
Nie rób na jedną rękę bo rozwalisz bark. Ćwicz na razie dynamiczne wysokie podciąganie ze swingu. Jak zobaczysz , że coraz wyżej udaje ci się podciągać to spróbuj wtedy MU. A i co do ilość to rób dużo serii a mało powtórzeń 2-3 ale na maxa.
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
- Rabbek
- Wylogowany
- Administrator
-
Mniej
Więcej
- Posty: 4643
- Otrzymane podziękowania: 235
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
- Rabbek
- Wylogowany
- Administrator
-
Mniej
Więcej
- Posty: 4643
- Otrzymane podziękowania: 235
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
2021/06/11 13:36 #64824
przez Mateusz_
Replied by Mateusz_ on topic Dipy
Przychodzę z kolejnym pytaniem dosyć banalnym ale jednak. Jak zwiększyć ilość powtórzeń w podciąganiu, nachwytem robię 12 podchwytem 13 i te wyniki stoją w miejscu od dłuższego czasu mimo iż trenuje regularne dwa razy w tygodniu samo podciąganie na którym robię 40-45 powtórzeń. Zazwyczaj robię serię 6x7 lub 10 9 9 8 8
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Charles88
- Wylogowany
- Platinum Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 1484
- Otrzymane podziękowania: 101
2021/06/11 13:43 #64825
przez Charles88
Replied by Charles88 on topic Dipy
tak na szybko przychodzi mi do głowy:
- smarowanie gwintów (bardzo częste podciąganie się tak na 20-30% maxa, ważne by się nie zmęczyć, wykonywane nawet kilka razy dziennie)
- dodanie kolejnego treningu podciągania w tygodniu
- dodanie ciężaru do podciągania i próba zachowania obecnej ilości podciągnięć
- wzmocnienie słabych ogniw (co najpierw Ci wymięka? plecy? chwyt? bicepsy? itp)
- metoda myo reps
- ustalenie jednego sposobu progresji
- plan Armstronga
itd
Metod jest dużo
- smarowanie gwintów (bardzo częste podciąganie się tak na 20-30% maxa, ważne by się nie zmęczyć, wykonywane nawet kilka razy dziennie)
- dodanie kolejnego treningu podciągania w tygodniu
- dodanie ciężaru do podciągania i próba zachowania obecnej ilości podciągnięć
- wzmocnienie słabych ogniw (co najpierw Ci wymięka? plecy? chwyt? bicepsy? itp)
- metoda myo reps
- ustalenie jednego sposobu progresji
- plan Armstronga
itd
Metod jest dużo
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Maz
-
- Wylogowany
- Platinum Member
-
- A dream within a dream
Mniej
Więcej
- Posty: 2872
- Otrzymane podziękowania: 68
2021/06/11 13:57 #64826
przez Maz
Replied by Maz on topic Dipy
Przy tym poziomie musisz dać sobie więcej czasu na progres. Ja miewam przełomy siłowe średnio co pół roku. Przy czym staje się to dość niezauważalnie, po tych kilku miesiącach raptem stwierdzam, że mogę zrobić coś, czego poprzednio nie byłem w stanie.
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
2021/06/11 14:10 #64827
przez Mateusz_
Replied by Mateusz_ on topic Dipy
Podciągam się z ciężarek i są to zazwyczaj serię 4x4 +20kg. Jeśli chodzi o słabe punkty to wydaje mi się że mocno ciągnę z ramion a mniej z pleców. Mam też mało stabilny drążek który jest zawieszony na linach przy kantowkach dachu więc każde bujnięcie powoduje bujanie się całej "konstrukcji". Kiedyś coś próbowałem MR ale zrezygnowałem po pewnym czasie nawet nie wiem czemu. A jeśli chodzi o smarowanie gwintów to jak ma to wyglądać w sensie jaka objętość dobowa i czy mam to robić zamiast treningu podciągania czy np dwa zwykle treningi plus dodatkowo to smarowanie?
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Mateusz_
- Autor
- Wylogowany
- Junior Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 30
- Otrzymane podziękowania: 0
- Rabbek
- Wylogowany
- Administrator
-
Mniej
Więcej
- Posty: 4643
- Otrzymane podziękowania: 235
2021/06/11 14:20 #64829
przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Dipy
Nagraj się przy podciąganiu i zobacz w której fazie wymiękasz. Jeżeli w górnej fazie to daj ze 3 serię akcesoryjnego podciągania z izometrią u góry a jak nie idzie z dołu to musisz robić scapullar pull ups tez z 3s izometrią u góry.
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- Charles88
- Wylogowany
- Platinum Member
-
Mniej
Więcej
- Posty: 1484
- Otrzymane podziękowania: 101
2021/06/11 14:26 #64830
przez Charles88
Robisz normalnie zaplanowane treningi i dodatkowo robisz smarowanie gwintów z 5 razy dziennie (ma to uczyć układ nerwowy wzorca ruchowego by podciąganie było lepsze technicznie itd).
Jeśli mocniej ciągniesz z ramion to powinieneś skupić się by podciągać się z pleców (plecy są większe i powinny być silniejsze niż ramiona), możesz dodać też scapullar pull ups.
Maz mówi dobrze, czasami trzeba dać sobie sporo czasu na progres
Replied by Charles88 on topic Dipy
Mateusz_ napisał: A jeśli chodzi o smarowanie gwintów to jak ma to wyglądać w sensie jaka objętość dobowa i czy mam to robić zamiast treningu podciągania czy np dwa zwykle treningi plus dodatkowo to smarowanie?
Robisz normalnie zaplanowane treningi i dodatkowo robisz smarowanie gwintów z 5 razy dziennie (ma to uczyć układ nerwowy wzorca ruchowego by podciąganie było lepsze technicznie itd).
Jeśli mocniej ciągniesz z ramion to powinieneś skupić się by podciągać się z pleców (plecy są większe i powinny być silniejsze niż ramiona), możesz dodać też scapullar pull ups.
Maz mówi dobrze, czasami trzeba dać sobie sporo czasu na progres
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
Moderatorzy: Nabemori, Rabbek



