Kreatyna co i jak i kiedy

Więcej
2015/05/18 16:41 #4938 przez Jim
Kreatyna co i jak i kiedy was created by Jim
Witam zaczynam ćwiczyć na workout i jestem już dobrze ponad 2 tyg codziennych treningów. Wcześniej to na siłowni ćwiczyłem. Mam znajomego który chodzi również na siłkę i on bierze kreatynę i mówi że podobno jest o wiele lepiej ćwiczyć. Też chciałem zacząć ją brać lecz kolega bierze ją 30min przed treningiem i po treningu. W internecie wyczytałem że powinno się ją brać 3-4 razy dziennie i po treningu. Szczerze mówiąc trochę się w tym pogubiłem. Proszę was o pomoc w wyborze kreatyny do moich ćwiczeń na workout jak i również w jakich dawkach ją przyjmować. Waga: 60kg, wzrost 181cm. Ćwiczę tak około 2h dziennie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2015/05/18 17:34 #4941 przez zulco
Replied by zulco on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Nie znam się, nie brałem, po co mi to, zarobiony jestem :)

A tak szczerze to jeszcze będziesz miał czas żeby eksperymentować. Na razie ciśnij na sucho, a dopiero jak trafisz w jakiś zastój, to będziesz sobie kombinował.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/18 18:02 #4942 przez marcin99
Replied by marcin99 on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Wiem mało na ten temat ale

dzięki kreatynie będziesz dawał z siebie więcej % na treningach, jednocześnie nie zmieniając poziomu zmęczenia, będziesz mógł też podnieść większy ciężar

ale sądząc po proporcjach wagi do wzrostu, to albo jeszcze dojrzewasz, a w tym okresie przez tzn "burzę hormonów" można osiągnąć bardzo dużo, efekty z samą zdrową dietą mogą być porównywalne do efektów osoby dorosłej biorącej różne suplementy (tak słyszałem)

a jeśli nie, to jesteś jeszcze na niskim poziomie, na tym etapie mięśnie rosną bardzo szybko



do tego różne "wspomagacze" tego typu mogą tworzyć poczucie winy u niektórych osób, bo niby sie zrobiło fajne ciało, siłe, itd, ale człowiek byłby z siebie dużo bardziej dumny, gdyby zrobił wszystko naturalnie, to tak jak z np grami komputerowymi, większą satysfakcję przyniesie ci przejście jej na najwyższym poziomie trudności, czy na najniższym? no właśnie, albo tak samo jest z przedmiotami, bardziej się ucieszysz że coś masz, jeśli dostaniesz to po długich tygodniach ciężkiej pracy, czy jeśli to dostaniesz

odpowiedź jest chyba oczywista, jednak są osoby dla których efekt jest ważniejszy niż to, jak się go osiągnie, dlatego są na świecie osoby które biorą sterydy, kradną, itd

nie mówię że kreatyna to coś złego, w końcu nie jest to coś strasznie mocnego, ale zawsze większa satysfakcja z efektu jest, jeśli droga do niego była trudniejsza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2015/05/19 23:23 #4982 przez zulco
Replied by zulco on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Kreatyna na pewno zatrzymuje trochę wody w organizmie. U niektórych 2, a u innych 5 litrów.
Lepiej brać częściej w mniejszych dawkach.
Nie wiem poco, ale dodatkowo z kreatyną dobrze jest spożywać sok z winogron.
Przyrost siły jest zauważalny już po około 1 tygodniu (chyba). Jak skończysz cykl, to na pewno zaobserwujesz drobny spadek siły.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/21 16:21 #5027 przez Jim
Replied by Jim on topic Kreatyna co i jak i kiedy
a jakieś diety do ćwiczeń stosujecie? jak tak to jakie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/21 16:37 #5028 przez ByOwer
Replied by ByOwer on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Osobiście tez ćwiczyłem na siłce, kalistenike ćwiczę już od mniej więcej miesiąca, dieta głownie na węglach. Przelicz po 4g węgli na 1kg masy ciała i po 1.5 białka.
Co do kreatyny to 5g dziennie najtańszego monohydratu wystarczy spokojnie, do tego duże ilości wody obowiązkowo (mniej więcej 4litry) i ogień.
Oczywiście alkohol odpada, kreatyna transportuje wodę, a alkohol wypłukuje razem z białkiem.
Osobiście biorę "Creatine MegaCaps " i jestem zadowolony.
Po 3 miesiącach przerwa ale to Ziomek z siłki na pewno ogarnia ten temat. ;]

I nie ma czegoś takiego, że próbowałeś, starałeś się albo dzieliły cię od czegoś tylko milimetry i to właściwie jak wygrana. Gówno prawda. To jak polizać cukierek przez papierek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/21 23:05 #5040 przez Dizzy
Replied by Dizzy on topic Kreatyna co i jak i kiedy
W treningu Street Workout zbyt duża masa jest wrogiem. Nawet przy Twoich 60kg nabicie organizmu wodą nie jest korzystne. Kreatyna (monohydrat) zatrzymuje wodę w organizmie więc w takim wypadku automatycznie podskoczy Ci waga ciała. Jeśli już coś polecić to jabłczan kreatyny, który nie powoduje owego zatrzymywania wody. Ogólnie to proponuję dać sobie spokój z suplementacją, a skupić się na diecie i solidnym treningu :) Na Twoim etapie przygody z SW nie ma sensu faszerować się prochami. Lepsze efekty osiągniesz regularną, sumienną pracą ;) Suplementy to też w dużym stopniu efekt placebo, a pieniądze w błoto w wielu przypadkach.

Some people dream of SUCCESS while others wake up and work hard at it.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/18 07:04 #8016 przez biosqn
Replied by biosqn on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Najlepszą kretą jaką stosuje/stosowałęm jest mix z muscle farm. Trochę kosztuje ale na pewno z efektów każdy będzie zadowolony. + krety jest taki, że nie musimy z nią robić przerwy, możemy ją stosować ciągle w porównniu do innych supli. Dobrze ją mieszać z węglowodanami złożonymi, wchłania się szybciej. Po zaprzestaniu stosowania, nie mam żadnych spadków siły, wagi czy wytrzymałości. Używam, 5gr przed treningiem i 5 po lub w dni nie treningowe, rano i po południu. Dobra tania rzecz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/18 13:03 - 2015/08/18 13:08 #8027 przez Krzysiek77
Replied by Krzysiek77 on topic Kreatyna co i jak i kiedy
kolego zanim weźmiesz kreta zapoznaj się dokładnie z artykułami na ten temat i nasycaniem tego proszku przed cyklem. Moim zdaniem to ogólnie za mało ćwiczysz żeby cokolwiek brać z supli a jak już zaczniesz konkret podchodzić do treningów z dobra dietą to sam stwierdzisz że to jest Ci nie potrzebne. Nie jestem twoim tatą ale odpuść sobie i weź się konkret za siebie w odpowiedzialny i naturalny sposób.

NO PAIN NO GAIN
Ostatnia2015/08/18 13:08 edycja: Krzysiek77 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/18 14:04 #8036 przez biosqn
Replied by biosqn on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Czytałem sporo a do tego mam kumpla po farmacji, znającego się w temacie. Koleś z filmiku gada bzdury nie poparte dowodami. Wystarczy poczytać komentarze pod filmikiem.
Mój filmik mówi co innego niż twój, ale takich specjhalistó jest wielu, a tak naprawdę ważne są badania a nie to co ktoś gada

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/18 14:09 #8037 przez Krzysiek77
Replied by Krzysiek77 on topic Kreatyna co i jak i kiedy
No dokładnie - ale powiedz przy tak krótkim stażu treningowym do czego jest Ci potrzebna kreatyna ? Z miesiąca na miesiąc będzie widać konkret postępy jeżeli się oczywiście przyłożysz i będziesz wcinał około 3500 kcali.

NO PAIN NO GAIN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/18 21:32 #8044 przez biosqn
Replied by biosqn on topic Kreatyna co i jak i kiedy
To czemu jak wpierniczę kretę np z rana to mam większą wytrzymałość i siłę a bez tego tak już nie jest? Kilka tysięcy na rowerze rocznie, trening, ciężka fizyczna praca te 3,5k dało mi 12kg w 2 lata bez jebanego koksu, myślę, że jak na ekto to niezły rezultat. Po odstawieniu krety max co tracę to 1kg a to chyba nie dużo. Podczas użytkowania zauważyłem, że mimo dni nie treningowych strasznie spina mi mięśnie i wychodzą wszystkie żyły i to wszędzie nawet przy dłuższym odpoczynku kilkudniowym. I to tylko na MF na innych nie było tego efektu a używałem już kilka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/18 23:47 #8053 przez Krzysiek77
Replied by Krzysiek77 on topic Kreatyna co i jak i kiedy
biosqn źle mnie zrozumiałeś - chodzi o kolegę który pyta - Ty już swoje wiesz i jak widać zapierniczasz więc jak uważasz że jest Ok to spoko - ja jestem tylko tego zdania że jak organizm sam nie daje rady to zanim coś wrzucisz postaraj się zrobić to dietą. Kolega Jim dopiero ćwiczy dwa tygodnie - nie uważasz że to za mało aby bawić się w cokolwiek ? Bo albo Jim ma zamiar zapierniczać albo szuka suplementu który w miesiąc zrobi z niego boga stąd moje pytanie do niego co ma mu teraz dać ta kreta bo sądzę że jak już się bawić w takie rzeczy to raczej po kilku miesiącach treningu - wzmocnić stawy, technikę i dopiero brać się za suplementację jeżeli uznasz że jest Ci potrzebna. Jeżeli się mylę to mnie popraw, ale nie polecałbym początkującym żadnych suplementów oprócz wody i diety :)

NO PAIN NO GAIN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/19 08:35 #8054 przez biosqn
Replied by biosqn on topic Kreatyna co i jak i kiedy
ahhhh faktycznie zrozumiałem jak by to do mnie było. Jim jest jednak młody, coś tam na siłkę chodził a z kalisteniką ma dopiero styczność teraz. Wiadomo, że dieta i trening najważniejszy ale sprubować może bo jakiś tam staż sportowy już ma :) Yyyy Jim- Kretę najlepiej stosować 2x dziennie po 5gr przed i po treningu oraz w dni nie treningowe ale tu pierwszą dawkę już z rana. Nie ma sensu brać więcej bo organizm to wydali, ale aby były efekty trzeba utrzymywać stężenie w organiżmie. Fajne w krecie jest to, że nie trzeba jej brać cyklicznie. Możesz ją używać cały rok. Można również podzielić te 10g na cały dzień np po 2gr. Sam często wsypuje sobie do jakiegoś soku i popijam w ciągu dnia. Jeśli sądzisz, że poprawi twoją wytrzymałość i siłę treningową to czemu nie.
Ostatnia edycja: biosqn od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/19 19:47 #8069 przez biosqn
Replied by biosqn on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Krzysiek77 coś znalazłęm dla Ciebie :)
Ten sam pan, ale już inne zdanie na temat kreatyny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/19 21:55 #8075 przez Krzysiek77
Replied by Krzysiek77 on topic Kreatyna co i jak i kiedy
hehehe - nie mam pytań jeżeli chodzi o tego kolesia :) Zastanawiam się natomiast gdzie jest nasz kolega JIM :) halllo Jim ?

NO PAIN NO GAIN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/19 23:42 #8083 przez Sliwa
Replied by Sliwa on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Koledzy to jest temat z końca maja więc Jim już dawno pewnie wyemigrował xD :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/20 10:53 #8913 przez tobik
Replied by tobik on topic Kreatyna co i jak i kiedy
Jest to odkop, za to sory. Kreatyna - minimum 0,5 roku stażu w treningach, pod warunkiem braku progresu, po cyklu w pierwszym miesiącu spadek będzie i to może być kłopot. Później jakoś to jest jakiś zysk zostaje siły + masy. Początek monohydrat, jabłczany i stacki dla osób które nie "odczuły" pozytywnych efektów podstawowej wersji. Woda w takich ilościach jest po to by wypłukać z nerek kreatyninę, jest to bardzo istotne. Faza nasycenia nie ma większego znaczenia, stosowano ten etap dawno temu. Różnic nie zauważy, nie na tyle by katować nerki.
Cykle są dla ilości zalecanych na opakowaniu, nie ma potrzeby zwiększać dawki z masą do 80kg. Cały rok na kreatynie, jest możliwy przy odpowiednio zmniejszonej dawce, jest to dość mała dawka - warto tak dręczyć nerki na dobre to nie wyjdzie. Beta alanina da podobne efekty przy tak długim stosowaniu. Zalecane przez producenta dawki są dla średniej wagi około 70-75kg. Kreatyna w dużych ilościach zatrzymuje wzrost, lepiej nie stosować w wieku poniżej 20 roku życia, tak jak ktoś napisał wcześniej, w tym wieku wystarczy siła zaparcia, progres będzie przy odpowiednim treningu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum