Czego nie uwzględniać w diecie

Więcej
2015/05/06 16:40 #4548 przez krik64
Czego nie uwzględniać w diecie was created by krik64
Witam, układam sobie pierwszą dietę i na temat różnego rodzaju produktów i ich wartości odżywczych można znaleźć w internecie mnóstwo informacji. Można też dowiedzieć się co i ile jeść. Ciężko jednak znaleźć informacje na temat tego czego nie uwzględniać w obliczaniu kalorii i poszczególnych makroskładników. W ciągu dnia spożywamy przecież sporo płynów (poza wodą), które również mają wartości odżywcze. Czy je też należy brać pod uwagę?
Jeśli to ma znaczenie to moja dieta składa się z 20%białka, 30%tłuszczu i 50%węglowodanów, cel: zgubić mięsień piwny i jednocześnie budować masę mięśniową z naciskiem na pierwszy człon :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • poczciwyekto
  • poczciwyekto Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Wyciągać wnioski z każdego treningu i... byle do przodu.
Więcej
2015/05/06 17:04 #4549 przez poczciwyekto
Replied by poczciwyekto on topic Czego nie uwzględniać w diecie
Proporcje tej diety to hmm typowo na masę, ale jeśli będzie na ujemnym bilansie to i tak zrzucisz fat, mięśnia nie dasz rady zrobić ale siła pójdzie w górę. Uwzględniać należy wszystko wg mnie, bo jeśli takiego soczku 50kcal/100ml nie uwzględnisz, a w dodatku wypijesz go z 0,5l to mogą dobre kabarety się dziać (np jesteś na redukcji, a wchodzisz na masę). Jak pijesz herbatę to dodawaj słodzik syntetyk 0kcal (krąży dużo opinii, że jest rakotwórczy ale przecież miliony osób na świecie go używają i nikomu nic się nie stało, badania naukowe wykluczają rakotwórczość). Czyli w skrócie uwzględniaj wszystko, przechodź stopniowo na ujemny bilans 100,200,300,400,500 kcal i dodaj aeroby i trening siłowy i zgubisz brzuch, a siła powinna skoczyć trochę.

Twoje ciało to twój prawdziwy dom i tylko ty zadbasz o to jak on będzie wyglądać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/06 18:08 #4551 przez krik64
Replied by krik64 on topic Czego nie uwzględniać w diecie
Jest tak jak piszesz czyli bilans mam ujemny, a siłkę uzupełniam bieganiem. A jeszcze jedna rzecz jak obliczać zawartość kcal i składników w gotowych daniach np.: kotlet mielony czy zupa. Czy to jest suma wszystkich składników? I jak jest z węglami po treningu, bo biegam wieczorem i z jednej strony nie powinienem jeść węgli po osiemnastej, a z drugiej strony powinienem je zjeść po treningu? Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • poczciwyekto
  • poczciwyekto Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Wyciągać wnioski z każdego treningu i... byle do przodu.
Więcej
2015/05/06 19:39 #4554 przez poczciwyekto
Replied by poczciwyekto on topic Czego nie uwzględniać w diecie
Będzie to suma wszystkich składników z tym, że smażone potrawy przesiąkają trochę tłuszczem i wiele witamin jest straconych, więc możesz po usmażeniu takiego kotleta położyć go na papierowy ręcznik, ten tłuszcz trochę wsiąknie aczkolwiek i tak trochę go będzie, czyli jak suma z dnia wychodzi Ci załóżmy 2500kcal, a zapotrzebowanie 3000 to możesz doliczyć ze 100 kcal z tego tłuszczu. Po bieganiu możesz zjeść jakiegoś owoca (banan, jabłko itp) bo twoje mięśnie potrzebują glikogenu czyli energii którego najlepszym źródłem są węglowodany proste. Węglowodanów najwięcej musisz jeść w 1 części dnia a mniej w 2 części co nie znaczy, że nie masz ich jeść.

Twoje ciało to twój prawdziwy dom i tylko ty zadbasz o to jak on będzie wyglądać.
Ostatnia edycja: poczciwyekto od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2015/05/06 20:56 #4557 przez zulco
Replied by zulco on topic Czego nie uwzględniać w diecie
Z zupami jest problem, bo nie wiadomo ile gęstego sobie dowalisz.
Znalazłem dwie pierwsze lepsze stronki z ilością kalorii w zupie, ale są różne wartości:
w-spodnicy.ofem...lorii.html
i tu:
www.fitwit.pl/i.../38,0,zupy

Ja bym ustalił jakąś średnią. Nie ma co przesadzać.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/07 18:43 #4573 przez krik64
Replied by krik64 on topic Czego nie uwzględniać w diecie
Heh no ja lubię gęstszą niż rzadszą :) , ale jak to nie będzie z apteczną dokładnością wyliczone to się chyba nic nie stanie. Dzięki serdeczne za pomoc. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/09 11:51 #4611 przez krik64
Replied by krik64 on topic Czego nie uwzględniać w diecie
A jak jest w przypadku białka z ryżu, pieczywa, różnego rodzaju płatków? Przeczytałem gdzieś, że białka z produktów roślinnych nie wliczany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2015/05/09 22:42 #4629 przez zulco
Replied by zulco on topic Czego nie uwzględniać w diecie
Powinno się wliczać. Białko to białko.
To tylko zapaleni kulturyści uważają że białko to tylko w mięsie występuje.
Faktycznie białko roślinne ma inny skład aminokwasów (zwykle zawężony), ale jak spożywa się jednocześnie wiele wysokobiałkowych potraw roślinnych, to powstaje z tego porządna dawka wartościowego białka.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/12 08:53 #4759 przez megamoc
Replied by megamoc on topic Czego nie uwzględniać w diecie
Kulturyści raczej liczą tylko białko mięsne i jeszcze jaja. Ogólnie ja bym wliczał nabiał, ale białko z innych produktów, gdzie jest znikome to lepiej pominąć. Ja w ogóle warzyw nie liczę do bilansu kalorycznego i w sumie pozwalam sobie na nieograniczną ich ilość, ale zawsze rozsądnie :D

Pracuję nad sobą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum