Soja

  • Ancik
  • Ancik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • „Ból nie istnieje, to tylko samoobrona naszego umysłu”
Więcej
2016/02/24 20:40 #21656 przez Ancik
Soja was created by Ancik
Chłopaki, jecie soję? (Dziewczyny też proszę o opinię :))

Ja uwielbiam warzywa strączkowe i od czasu do czasu lubię coś tam nawymyślać. Dzisiaj zrobiłam pasztet sojowy.

Dobre źródło białka :D

Ale czy mąż i Syn mogą go wcinać bez wyrzutów sumienia?

Synuś nie mógł się dzisiaj najeść.
Czytałam jednak, że dla chłopców/ mężczyzn soja nie jest zbyt wskazana.

Że niby za dużo hormonów żeńskich, że może pojawić się ginekomastia, zmniejszona produkcja plemników ;)

No wiecie - nie chciałabym moim facetom zaszkodzić ;)

"Niemożliwe uczyń możliwym"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/24 21:22 #21662 przez Dymek
Replied by Dymek on topic Soja
Nie wiem czy to jest prawdą co napisałaś ale nawet jak jest to przecież codziennie jej nie wcinaja ;) Ja raz się skusiłem kiedyś na kotlety sojowe :) nawet smakowały ale więcej ich nie jadłem zapomniałem o nich :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • qla
  • qla Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Nie ma, że boli. Musi boleć.
Więcej
2016/02/24 22:18 #21664 przez qla
Replied by qla on topic Soja
Nie lubię "suchych" strączkowych :sick:
Jem jedynie świeże i to głównie fasolę.

Jakość nie ilość.
Tomek

Moje filmiki
Dragon flag , kółko i zawody

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/25 11:30 - 2016/02/25 11:31 #21674 przez Alice_35
Replied by Alice_35 on topic Soja
Ja lubię strączkowe. Kiedyś jadłam więcej soi, teraz praktycznie już jej nie jadam (tylko sporadycznie mleko sojowe piję).
Ancik doczytaj o tym feminizującym wpływie soi na mężczyzn. Pojawiają się nowsze badania i artykuły, które wykluczają tamte stwierdzenia (wcześniejsze badania mówiły m.in. o żywotności plemników, teraz już się mówi o ich koncentracji). Z resztą nie wiem w jakich ilościach musieliby jeść tą soję (myślę, że tak w kg dziennie ;) ), żeby te fitohormony się ujawniły. Ja nie bałabym się (nie boję) dawać swoim chłopom soję - w obawie, że urosną im biusty czy staną się bezpłodni ;) Ja jeśli chodzi o soję, to nie jadam/y jej już tyle co wcześniej, ale dlatego, że bardziej myślę tu w kontekście GMO... który jest tematem rzeką... :)

"Do your best and forget the rest"
T.H.
Ostatnia2016/02/25 11:31 edycja: Alice_35 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/25 13:01 #21679 przez Krzysiek77
Replied by Krzysiek77 on topic Soja
Strączkowe są dla mnie podstawą i głównym źródłem białka choć fakt faktem soję jakoś unikam w większych ilościach. Fasolę, groch, cieciorkę, ciecierzycę, mung bardziej kierunkuję się w tą stronę do tego wrzucam rozmaite kasze lub różne odmiany ryżu i formuję kotlety. GMO niestety jest wszędzie. Pracuję w firmie ze zdrową żywnością, mam styczność niby z produktami eko, fakt że smak i jakość jest na wyższym poziomie ale cena półkowa powala praktycznie każdego - na szczęście mam jeszcze chwilowo wysoki rabat :) Ogólnie przyszło nam żyć w ch....... czasach jeżeli chodzi o żywność i jak sam sobie nie posadzisz to nigdy nie wiesz co zjesz więc marzę aby wynieść się na wieś na ukochane Mazury :)

NO PAIN NO GAIN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/25 13:15 #21680 przez energetic
Replied by energetic on topic Soja
Soja jest jak najbardziej Ok, byle z umiarem, tak jak zresztą chyba ze wszystkim w żywieniu. Co do problemu z tym, że nie można się najeść to zależy, bo jak ktoś przyzwyczajony do tłustych schabowych to faktycznie soja to dla niego raczej przystawka. Ale to jest już kwestia odzwyczajenia się z czasem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum