jabłko

  • lewy95
  • lewy95 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
Więcej
2016/02/06 19:44 #20848 przez lewy95
jabłko was created by lewy95
siemka ostatnio czytalem tutaj na forum zeby zamiast przedtreningówki zjesc jablko przed treningiem i chcialem sie zapytac w jakim celu czy jablko naprawde pobudza ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/06 19:56 - 2016/02/06 19:57 #20851 przez Pepes
Replied by Pepes on topic jabłko
Jest to przede wszystkim natura, zawiera cukier i potrzebne aminokwasy. Lepiej zjeść jabłko czy banana i pobudzić się zawartych w nimi cukrami.

Pozwolę sobie zacytować część pewnego artykułu co by nie pisać, że to moje wypociny :D

Jabłka są przede wszystkim doskonałym źródłem węglowodanów. Jeśli w ciągu dnia czujesz nagły spadek energii, sięgnij po ten owoc. Ponieważ zawierają sporą ilość lekkostrawnego błonnika, zawartość cukru we krwi rośnie wolno, w bezpieczny sposób (ważna informacja dla osób cierpiących na cukrzycę). Mowa jednak o surowym owocu. Jeśli sięgniesz po pieczone lub gotowane jabłko, jego indeks glikemiczny będzie znacznie wyższy. To samo dotyczy soku -wówczas nie mamy już błonnika.

Po jabłka warto sięgać również przed treningiem. Są znacznie lepszym rozwiązaniem niż banan, który zawiera relaksynę przez co praca mięśni może być lekko utrudniona. Jeśli posypiesz pokrojony owoc cynamonem, dostarczysz sobie energii na dłużej, ponieważ ta przyprawa spowalnia uwalnianie cukru do krwi.




Bomba witaminowa


Gala, Koksa, Lobo, Antonówka, McIntosh, Papierówka, Kosztela, Pink Lady - odmian jabłek jest wiele. Każdy gatunek ma inny smak, zapach, kolor, wielkość, miękkość, jedne są bardziej soczyste, inne mniej. Wszystkie jednak są doskonałym źródłem witamin i minerałów.
Zawierają witaminę C, B6, kwercetynę, pektynę.

Pamiętajcie tylko, by nie przesadzić. Jabłka wciąż zawierają sporo cukru i w dużej ilości mogą być tuczące. Ale trzy jabłka dziennie, liczone jako mały posiłek typu podwieczorek lub deser po obiedzie, nie zaszkodzą.


Także widać warto zjeść jabłko przed treningiem :)

Zaczynałem od 0 podciągnięć i 7 pompek.
Ostatnia2016/02/06 19:57 edycja: Pepes od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2016/02/07 10:58 #20868 przez zulco
Replied by zulco on topic jabłko
Ja tam po prostu jem jabłko przed, bo szybko dostarcza cukry proste.
Ale lektura się przyda :)

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum