Przybrać masę mięśniową

Więcej
2014/11/16 20:24 #1433 przez Spory96
Przybrać masę mięśniową was created by Spory96
Witam, ważę 67 kg i mam 178cm chciałbym przybrać masę mięśniową. Zwracam się do was o pomoc. Dzięki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2014/11/16 20:34 #1437 przez zulco
Replied by zulco on topic Przybrać masę mięśniową
Masz 18 lat?
Twoja przemiana materii zasuwa z prędkością światła.
Dzisiaj gadałem z kolesiem z jakiejś firmy od suplementów i on mówił że wcina minimum 5 woreczków ryżu dzienne. Ważył tak na około z 85kg.

Nie wiem jak wygląda twoja dieta, ale powinieneś mocno zwiększyć ilość kalorii.
4tyś to minimum.
Dobrze by było też ograniczyć inne aktywności fizyczne prócz siłowych treningów.
Nie biegać, nie jeździć rowerem. Za to windą i schodami ruchomymi możesz pojeździć sobie jak jest taka możliwość.
Dużo, dużo i często węglowodany. Minimum 5 posiłków dziennie. No i trenuj nogi (mocno pobudzają organizm do produkcji hormonu wzrostu).

No i czeka cię długa i żmudna droga.
A teraz szybko idź do lodówki i sprawdź co tam jest dobrego :)

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/16 20:45 #1439 przez Spory96
Replied by Spory96 on topic Przybrać masę mięśniową
Tak, ćwiczę 4 razy w tygodniu jem 4 posiłki dziennie tylko jest problem z pieniędzmi , jakie jedzie było by najlepsze i tanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2014/11/16 20:52 #1440 przez zulco
Replied by zulco on topic Przybrać masę mięśniową
Ryż, kasza, ziemniaki - to są "dobre" źródła węglowodanó i są stosunkowo tanie.
Oczywiście trenując potrzebujesz jeszcze białka - mięso, jajka, nabiał
no i odrobinę tłuszczu.

Takie drogie to nie musi być, tylko trzeba kombinować.
Do szkoły nosisz kanapki?
Jabłka mają też dosyć sporo węglowodanów (bardziej prostych). Dodatkowo dobrze mieć ze dwa w plecaku.

Co do taniego białka (tylko bardziej jako urozmaicenie) to kotlety sojowe są tanie i mają dużo białka. Ogólnie soja, ale jeśli chodzi o białko roślinne, to lepiej chyba warzywa strączkowe (groch, fasola)

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/16 21:20 #1442 przez Spory96
Replied by Spory96 on topic Przybrać masę mięśniową
Dzięki wielkie ;) noszę kanpki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/17 11:58 #1446 przez mateusz0-93
Replied by mateusz0-93 on topic Przybrać masę mięśniową
Ja to kupuje Jajka stłuczki. Za 60 jajek które starczają mi na 1,5-2 tygodnie płace 14zł. do tego ryż biały z biedronki 4 torby kosztują 1,2zł. Ziemniaki trzymam u rodziców na wsi w piwnicy za 2 worki od rolnika 50kg czyli 100kg ziemniaków na zimę zapłaciłem chyba 70zł. Do tego można sobie cebulą urozmaicać też tania.

Jak klepałem bidę to tak tylko jadłem, wiadomo że teraz też nie żyje jakoś luksusowo.
Teraz się troszkę odbiłem mam lepszą prace to wiadomo że urozmaicam sobie trochę.
Czytałem o Ronniem Brownie czy Collmanie chyba. nie pamiętam dokładnie. Kulturysta na masie jadł nawet 12 posiłków dziennie i to z zegarkiem w ręku co godzinę praktycznie posiłek. Wariat ale skuteczny 0.o.

Wnioskuję że najlepszym sposobem dla ciebie jak i dla chcących przytyć, to być ciągle najedzonym i zwiększ liczbę posiłków co 1,5-2godziny wcinaj...


Oczywiście zaznaczam że to będzie dosyć czasochłonne aby przygotowywać sobie posiłki, ale dla chcącego nic trudnego a dla głodnego cała przyjemność w jedzeniu i przygotowywaniu. :)


I Przykładowo Wstajesz rano:

08:00 Owsianka z sezamem siemieniem lnianym i jabłkiem. Sążna Micha!
09:00 Zjadasz banana
11:00 Zjadasz jakieś kanapki (najadasz się!)
12:00 wypijasz jogurt naturalny zjadasz banana
14:00 Zjadasz przygotowany wór ryżu z piersią z kurczaka.
15:00 może być kanapka z serem
17:00 Jesteś w domu Pożerasz obiad od mamy (Zupa, Ziemniaki, schabowy czy co tam przygotowała)
18:00 lub nawet 19:00 zjedz sobię ostatni posiłek może być to twaróg tłusty ze śmietaną i makaronem na słodko.

Pamiętaj o zdrowych tłuszczach.

Będzie to ostatni posiłek i Super by było gdybyś regularny tryb życia prowadził w miarę możliwości, czyli zaprogramuj swój organizm Np:
06:00 albo 07:00 wstaję a chodzę spać 21:00 albo 22:00.
SEN JEST NAJWAŻNIEJSZYM ELEMENTEM BUDOWANIA SIŁY I MASY!



Poniżej masz kilka produktów na masę. :)


ig< Indeks glikemiczny aby przybrać na masie najlepiej jjeść produkty o jak największym indeksie. Nie przytyjesz zbyt wiele na produktach o indeksie glikemicznym poniżej 45!







Białko:
Tuńczyk w wodzie 21gB (opakowania najczęściej zawierają 120g ryby, 25gB)
Dorsz wędzony 22gB
Pstrąg 19gB
Pierś z kurczaka 21gB
Wołowina 21gB
Cielęcina 20g
Wątróbka 20gB-okazjonalnie jako urozmaicenie
Jaja kurze 12,5gB (jedno jajko wazy ~60g, 8gB)
Ser twarogowy chudy 20gB-opcjonalnie tylko w ost. posiłku
Serek wiejski 12,5gB- opcjonalnie tylko w ostatnim posiłku


Węglowodany:
Ryz biały 79gWW, ig-65
Makaron 78gWW, ig-50
Ryz brązowy 77gWW, ig-55
Kasza manna 77gWW, ig-55
Kasza gryczana 69gWW, ig-54
Płatki owsiane 69gWW, ig-40
Chleb żytni pełnoziarnisty 54gWW, ig-58

Tłuszcze:
Orzechy arachidowe 46gT
Oliwa z oliwek 99,5gT
Słonecznik 44gT
Migdały 52gT
Dodatkowo tluszcze z ryb




Mam nadzieję że troszkę pomogłem Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2014/11/17 15:59 #1448 przez zulco
Replied by zulco on topic Przybrać masę mięśniową
No i masz wszystko na talerzu :)

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/17 18:50 #1452 przez Grzesiiek
Replied by Grzesiiek on topic Przybrać masę mięśniową
Chcialbym dodać, że nie ma co przesadzac ze zbyt dużą ilością posiłków ja jem 5 i jest ok wazne aby dostarczyc odpowiednią ilość kalorii u mnie ok 4 tys. Mniej niz 5 to juz chyba ciezko bo ja nie daje rady zjesc takich ilosci jedzenia na raz. Policz zapotrzebowanie na kalorie dodaj do tego ze 200 lub 300 na początek i gotowe. Najtrudniej to ulozyc sobie diete. Polecam strone potreningu.pl tam masz wszelkie opisy kalkulatory co ile ma wegli tłuszczy i białka. Tutaj potreningu.pl/k...ry/kalorie mozesz ulozyc jadlospis wybierasz produkty a program sam dodaje wszystko. Bądz cierpliwy na efekty trzeba poczekac obrosnąć w tluszczyk to nie sztuka :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/17 19:42 #1453 przez Bartek
Replied by Bartek on topic Przybrać masę mięśniową
No, różnie to bywa. Kolega ma 18 lat, 178cm i 67kg.
Przypuszczam że jest osobą o typie budowy coś pomiędzy ekto-mezo. Może nawet bardziej ekto. Taki typ genetyczny ma problemy z łapaniem masy. Zresztą wiek jeszcze trochę pobudza metabolizm i spalanie jest duże.

Zresztą nie wiem czy jest sens się siłować i męczyć. Masa i tak z czasem przyjdzie. Trenuj i jedz zdrowo po prostu.

Trenuję Kalistenikę i Street Workout. Chętnie dzielę się doświadczeniem zdobytym podczas treningów. Nie zawsze mam rację :)
Ulubione ćwiczenie: Podciąganie na drążku
Ulubiona strona: Workout Polska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/17 21:38 #1457 przez Grzesiiek
Replied by Grzesiiek on topic Przybrać masę mięśniową
Tak ektomorfik ma to do siebie ze im wiecej jes tym szybszy ma metabolizm, ja przez lata wazylem rowno 70 kg przy wzroscie jakies 194 i mialem ookres kiedy przez ponad miesiac jadlem prawie same kebaby i inny fast food i nic nie przytylem a znam goscia ktory przez 2 miechy 12 kg przytył oczywiscie sam tłuszcz ale to daje wizje jak to dziala fakt ze zawsze miałem duzo ruchu ale teraz mniej wiecej stosuje sie do diety i w ciagu 5 mies 6 kg przytylem pewnie troche tłuszczu tez przybylo ale o wiele lepiej sie prezentuje niz taki suchar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/18 22:19 #1459 przez mateusz0-93
Replied by mateusz0-93 on topic Przybrać masę mięśniową
Widzę że muszę napisać jakiś artykuł na ten temat obszerniejszy. Ale brakuje czasu... :(
Jeżeli chodzi tylko o kalorie to równie i dobrze mogę zjeść 1 posiłek 7tyś. kalori i będe tył według tego co kolego napisałeś...
A Wiesz ile białka organizm może maxymalnie z 1 posiłku przyswoić?? << Czy nie o to po części chodzi aby organizm miał czas i odpowiednią ilość witamin i minerałów? Podałem najskuteczniejszą moim zdaniem metodę i jedną z najbardziej cenionych w świecie kulturystyki. Propozycja < każdy inaczej w innym trybie funkcjonuje i nie można porównywać 1 do 2. Trzeba pod siebie próbować co będzie najlepiej działało... Czy 2 czy 8 posiłków itd...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/12/18 09:41 #1785 przez Chudini
Replied by Chudini on topic Przybrać masę mięśniową
Witam! Dołączę do dyskusji bo borykam się z tym samym problemem (66kg/182cm) Co sądzicie o tym, żeby jednak wspomagać się dobrym gainerem gdy nie zawsze ma się czas zjeść posiłek? I tak w ogóle polecam omleciki 3-4 jajka do tego 150gram najzwyklejszych płatków owsianych górskich i banana. Wszystko w blender i na patelnie...szybko i tanio
Ostatnia edycja: Chudini od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Kris89
  • Kris89 Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Trening to droga która ma początek, ale nie ma końca...
Więcej
2014/12/18 12:21 #1787 przez Kris89
Replied by Kris89 on topic Przybrać masę mięśniową
Jak ważysz 66kg, to 66x4=264g - tyle węglowodanów to powinno być minimum. myślę że do 300 możesz spokojnie dobić i tu nie ma problemu. Gajnery nie mogą zastąpić normalnego posiłku tylko go uzupełniają, ale węglowodany dosyć łatwo uzupełnić. Problem jest jak jakiś kulturysta z 10 letnim stażem ważący 100kg chce uzupełnić białko. Taki koksu wprowadza około 2g białka na każdy kilogram czyli 200g w ciągu dnia. To teraz weź spróbuj zjeść tyle kurczaka.
To jest prawie kilogram mięsa. No to wtedy warto wcinać odżywki białkowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum