× Bieganie - maratony, sprinty, interwały, biegi górskie, ...

Zwiększenie kondycji

Więcej
2019/11/29 07:15 #50518 przez X-Keto
Zwiększenie kondycji was created by X-Keto
Witajcie. Znacie jakiś program treningowy na kondycję? Moja jest w opłakanym stanie, nie przebiegnę 200m do sklepu nawet, taki jestem słaby. Chciałbym to zmienić. Nie wiem skąd u mnie tak słaba kondycja, nigdy nie paliłem nawet papierosów. Chętnie potrenuje bieganie w dni wolne od treningu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/11/29 08:02 #50519 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Zwiększenie kondycji
jak zegarek masz to ustaw sobie minutnik na 2 min i tak biegnij 2 min a później szybki marsz 2 min i takim schematem wyznaczoną trasę pokonuj.
Za tę wiadomość podziękował(a): X-Keto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2019/11/29 08:32 #50520 przez zulco
Replied by zulco on topic Zwiększenie kondycji
Z bieganiem nie jest tak że startujesz i lecisz pełnym pędem przez 20km.

Na początku biegasz truchtem i uczysz się oddychać. Czy nosem czy ustami to praktycznie bez różnicy, ale jak jest chłodno to lepiej nosem.

Potem stopniowo wydłużasz dystans, lub zwiększasz prędkość.
3-4 treningi i będzie zauważalna różnica w dystansie. Podejrzewam że nawet kilkukrotna.

Spróbuj tak jak Rabek sugeruje, tylko może na początek 1 min truchtu i 1-2 min spacerku.

U ciebie to pewnie nawet nie kondycja, tylko psychika tak działa, że nie możesz przebiec dłuższego dystansu.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): X-Keto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/11/29 09:09 #50521 przez X-Keto
Replied by X-Keto on topic Zwiększenie kondycji
Dzięki za komentarze. Czyli polecacie na początek tempo mieszane? Trucht i marsz. A może biegać przez 30 minut właśnie takim marszobiegiem? Spokojny bieg np przez minutę i minutę marsz i tak np 15 razy co nam daje 30 minut i powoli zwiększać czas biegu i zmniejszać marsz aż na koniec przebiegnę 30 minut. Myślicie, że ma to sens ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/11/29 10:21 #50522 przez Charles88
Replied by Charles88 on topic Zwiększenie kondycji

X-Keto napisał: Spokojny bieg np przez minutę i minutę marsz i tak np 15 razy co nam daje 30 minut i powoli zwiększać czas biegu i zmniejszać marsz aż na koniec przebiegnę 30 minut. Myślicie, że ma to sens ?


Tak ma to sens :)
Ja jak zaczynałem biegać to robiłem marszobiegi na podobnej zasadzie i stopniowo zwiększałem czas biegu, aż doszedłem do 30 min ciągłego biegu, potem to już byłą inna bajka ;) obecnie jak biegam to już są tylko biegi ciągłe, wyjątek jak robię podbiegi a biegam z wózkiem bo wtedy można sie na serio zmęczyć :D

Poczytaj sobie o: "Bieganiu metodą Gallowaya" w ten sposób można wyrobić kondycje na maraton, opinie są różne, ale nie da się odmówić skuteczności tego typu metod.

Na kondycję tez dobrze wpływają treningi obwodowe, lub krótkie przerwy między seriami ćwiczeń :)
Za tę wiadomość podziękował(a): X-Keto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/11/29 13:49 #50523 przez X-Keto
Replied by X-Keto on topic Zwiększenie kondycji
Super, dzięki za podpowiedź. Zabieram się do pracy w takim razie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: deyv_pl
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum