× Bieganie - maratony, sprinty, interwały, biegi górskie, ...

Jak biegać żeby spalać tkankę tłuszczową ?

Więcej
2016/05/01 14:33 #24472 przez majer
Witam.Biegam już od 3 lat tak po 5 km i w tamtym roku nawet przebiegłem 10 km ale miałem tak wyrobioną kondycją że nie dowierzałem a w tej chwili to tak od 5 do 7 km przebiegnę .I ważę 78 kg i 164 cm wzrostu i puls w stanie spoczynku waha się od 90 do 106 i nie umiem spalić tkanki tłuszczowej a biegam 3 dni w tygodniu i co drugi dzień.I też mam pewne choroby jak niedoczynność tarczycy,choroby psychiczne,przełyk baretta.Proszę o jakiś plan ,wiem że nie ma się co sugerować na gotowych planów z neta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/01 18:46 #24478 przez Krzysiek77
Replied by Krzysiek77 on topic Jak biegać żeby spalać tkankę tłuszczową ?
Widzisz kolego bo tkanka od biegania nie spadnie - jest to potwierdzone na tak krótkich dystansach. Dziwne że 3 lata biegasz i nie doczytałeś takich informacji. Ja akurat obecnie nie biegam, ale swego czasu jak biegałem to nie liczyłem na spadek tłuszczu tylko na wzrost wytrzymałości i kondycji. Kalorie owszem spalisz ale nie jest to mega ilość która przyczyni się do schudnięcia od tak.
Tarczyca to jak rozumiem hormony ciężko więc będzie Ci coś podrzucić na redukcję bo tutaj wchodzi już leczenie a nikt specjalistą w tym temacie nie jest.
Mam nadzieję że chociaż trochę pomogę:
treningi dla początkującego masz tutaj
Przede wyzyskim dieta i kardio w postaci ostrych interwałów.

Wypełnij metrykę, wstaw wyniki z treningów będzie coś więcej widać - pozdro i powodzenia.

NO PAIN NO GAIN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
Więcej
2016/05/01 23:03 #24492 przez zulco
Z tarczycą jest różnie. Jest i nadczynność i niedoczynność.
Moja Siostra ma coś i podobno od tego tyje.
A Córka (9lat) ma Hashimoto i TSH skakało do ponad 100 jednostek. Tyle że Córka w tym wieku szczuplutka.

Ale według mnie to i tak DIETA, DIETA, DIETA.
Bieganie też, ale staraj się biegać zawsze minimum 40 minut.

Dieta na pierwszym miejscu, a bieganie jako dodatek.

Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
workout-polska.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/02 09:40 #24508 przez megamoc
Jak dla mnie nie ma konkretnego sposobu. Można sobie mierzyć puls i na tej podstawie dostosowywać tempo, ale dla mnie najważniejsze jest systematyczne bieganie. Co najmniej godzinę, średnim tempem. Jeżeli przy takim obciążeniu nie ma redukcji to znaczy, że problem jest gdzieś indziej.

Pracuję nad sobą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/02 14:10 #24518 przez majer
Nawet biegam godzinę w średnim tempie i nic nie chudnę i też staram się zdrowo odźywiać unikam słodyczy ,napojów gazowanych i też leczę się u endokrynologa gdzie biorę tabletki na niedoczynność tarczycy i teraz mam trochę kiepsą kondycję i wytrzymałość.Proszę o pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Ancik
  • Ancik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • „Ból nie istnieje, to tylko samoobrona naszego umysłu”
Więcej
2016/05/02 21:27 - 2016/05/02 21:28 #24529 przez Ancik
No chętnie bym pomogła, jakbym znała przyczynę :)

Moim skromnym zdaniem, najlepszą metodą zawsze i wszędzie jest dieta pt. "mniej żreć" :)

A rozważając to co napisałeś, to:

1. W leczeniu tarczycy pomaga jod.
Może warto uzupełnić swoją dietę w pewne produkty:

Najbogatsze źródła (zawartość jodu w µg w 100 g produktu):
dorsz świeży – 110
mintaj – 103
halibut – 52
ser gouda – 35
łosoś wędzony – 30
sardynka w oleju – 25
pieczywo chrupkie – 14
kefir – 7,5
maślanka – 5,9
ryż brązowy – 4,5
chleb żytni razowy – 2,7


2. Jeśli masz pewne problemy natury psychicznej, to one w dużym stopniu mogą utrudniać spalenie tłuszczyku.
Od "głowy" wiele zależy i może warto wybrać się na jakieś konsultacje do specjalisty.
Osoby w depresji często tyją.

3. Skąd u Ciebie wziął się Przełyk Barretta? Bo w połączeniu z chorobą psychiczną, to pomyślałam o bulimii :dry:

Wybacz mi moją psychoanalizę :)
Ale skoro napisałeś to na forum, to podeszłam do tematu "profesjonalnie" ;)

W moim odczuciu powinieneś zwracać uwagę na to co jesz, jeść mniej, ćwiczyć, brać leki i pogadać z psychologiem.

"Niemożliwe uczyń możliwym"
Ostatnia2016/05/02 21:28 edycja: Ancik od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • costa1999
  • costa1999 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • "Uważaj na zasięg mojej długiej ręki, bo bardzo chce Ci się dobrać do szczęki"
Więcej
2016/05/03 10:59 #24533 przez costa1999
Replied by costa1999 on topic Jak biegać żeby spalać tkankę tłuszczową ?
Podejrzewam niedoczynność tarczycy w produkcji chormonu T3, odpowiada on za regulacje pobieranej energi, w bardzo dużym stężeniu produkowany jest u ektomorfików dlatego np. ja moge jeść co chce i ile chce a nie przytyje, jeśli u Ciebie jest za małe stęrzenie to pobierana jest mniejsza ilość energii, a na dmiar odkłada się w tłuszczu.
Syntetyczny Chormon tarczycy T3 można kupić, kulturyści stosują go do utraty maksymalnych ilości tłuszczu przed zawodami, jednak przy stosowaniu go trzeba uważać i konsultować z odpowiednim lekarzem. Zbyt duża dawka może uszkodzić tarczyce i już wgl nie będzie produkować tego chormonu co uzależni twoje życie dod syntetycznego substratu. Zabawa w to jest zbyt ryzykowna...

Istnieje wyjście z twojej sytuacji ale jest ono bardzo ciężkie i wymagające...
Jeśli jesteś słaby psychicznie poddasz się innie dasz rady...

Pierwsza rzecz, ćwicz siłowo, ćwiczenia siłowe zwiększają metabolizm...

Chyba mnie tu za to zabiją ale jeśli jakiegoś ćwiczenia z masą własnego ciała robisz więcej niż 12 powtórzeń bez wielkiego zmęczenia użyj dodatkowego ciężaru. Żeby zwiększyć twój trening ma być scricte siłowy, a nie wytrzymałościowy.

pewnie nie umiesz się podciągać, więc rób negatywy np. według planu ze strony www.podciaganie.pl.
Do tego pompki, brzuszki, wznosy nóg, wszystko na brzuch.

Dużo ćwiczeń na nogi, przysiady, przysiady bługarski z jedną nogą na podwtższeniu z tyłu, wykroki itp. W udach wypala się dużo tłuszczu ćwicząc.

Do tego jak już wcześniej było wspomniane ostre z naciskiem na ostre interwały i sprinty.
Musisz wytworzyć ogromny deficyt energetyczny.

Do tego jeszcze ćwiczenia typu pajacyki(dużo pajacyków) i burpees.

Jedząc normalnie i zdrowo przy dużym deficycie energetycznym powinieneś chudnąć, chociaż nie sugeruj się samą wagą ale głównie wyglądem bo od treningu.siłowego będzie rosła masa mięśni, sprawdź efekty takiego nieprzerwanego reżimu po miesiącu.

Na początku będzie ciężko, ale potem coraz łatwiej, kiedy już zrzucisz ttkankę tłuszczową, utrzymanie takiej formy nie będzie już aż tak wymagający, będziesz mógł mniej ćwiczyć.

Zrób sobie teraz zdjęcia jak wyglądasz, przed lustrem sfotografuj całe ciało i niech ktoś zrobi ci też zdjęcie z tyłu... potem porównuj zdjęcia np. co 2 tygodnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/07/04 10:48 #26649 przez megamoc
Dieta pt. mniej żreć powoduje największe problemy jakie tylko są. Wszystkie nieudane odchudzania wynikają właśnie z takiego podejścia. Powinno się jeść tyle samo lub nawet więcej, ale jednocześnie zmniejszać kaloryczność i odpowiednio rozkładając stosunek białek do węgli i tłuszczy.

Pracuję nad sobą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: deyv_pl
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum