Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
O tym jak wykonać podstawowe triki, figury, ćwiczenia.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ocena techniki podciągnieć

Ocena techniki podciągnieć 2019/12/04 21:55 #50568

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 90
  • Oklaski: 4
Na początek zawsze priorytety/cięższe ćwiczenia. Ja bym na początku robił MU, a później nabijał objętość bazą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ocena techniki podciągnieć 2019/12/10 14:58 #50610

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 503
  • Oklaski: 125
Góra idzie ładnie, ale właśnie z tym brzuchem coś jest nie tak.
Stopy wysuń bardziej do przodu, zepnij brzuch i próbuj machać tak żeby całe ciało było napięte.
Efekt bujania powinien zniknąć.

Ogólnie to i tak spoko. Już teraz robisz to bardziej poprawnie niż 90% ludzi na świecie
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl

Ocena techniki podciągnieć 2019/12/10 20:51 #50617

Dziękuję bardzo. Takie słowa motywują B)
Ogólnie to zdjalbym koszulkę, aby praca pleców była bardziej widoczna, ale nie wiem czy na siłowni można :whistle:
Jak mówicie u mnie podstawa to napiac brzuch i ściągać łopatki i Pozycja hollow oraz staram się tak jakby plecy dobijac do siebie w fazie dociagania i łokcie w dół zamiast do tyłu. Mam więcej filmów, ale na drążku rozporowy w domu, ale plecy wygląda, ze pracują konkretnie :evil:

Mam jeszcze taką kolejna sprawę. Otóż moim celem jest dosłownie rozje... tego muscle upa B). Na pewnej stronie znalazłem dosyć ciekawie wyglądający plan:
Zaczynamy od 10
3x takie obwody
-10 podciągnięć nachwytem
- 10 dipów
- 8 podciągnięć nachwytem
- 8 dipów
- 6 podciągnięć nachwytem
- 6 dipów

Normalnie było bez ciężarów, ale ja myślę sobie, żeby dać ciężar np przy 10 podciągniecia 7-8kg (przy dipach trochę więcej)
8 podciągnieć trochę większy ciężar (dipy to samo) i 6 podciągniecia to dosyć duży ciężar jak na mnie od 12-15kg i dipy to samo. I tak bym schodził. Do tego jakies bardipy lub dipy klasyczne bym wywalił i dal za nie bardipy i obowiązkowo eksplozywne podciągniecia. I potem jak wyżej wspomniał kolega baza Typu: przysiady i brzuch (ewentualnie biceps na drążku na jakiś niedużych ciężarkach, żeby nie zajechać). Myślę, że plan jest ciekawy i mogą być mikrouszkodzenia, bo zależy mi na hipertrofii :lol:. A jak wy uważacie?
Ostatnio zmieniany: 2019/12/10 20:53 przez Jaszczomp95.

Ocena techniki podciągnieć 2019/12/10 22:00 #50620

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 194
  • Oklaski: 18
Jak dla mnie na tym planie nie nauczyłbyś się muscle upa. Jak dla mnie zestaw obowiązkowy to

Dynamiczne podciąganie ze swinga (wiele serii za to mało powtórzeń za to na maxa)
Wskoki na muscle upa na niższym drążku bądź na normalnym tylko po skrzyni. To ćwiczenie na prawdę dużo daje i jak już idzie Ci coraz lepiej to startujesz ze skrzyni jakby z pod drążka czyli tak jakbyś robił prawdziwego MU ( nogi za linią drążka)

Ocena techniki podciągnieć 2019/12/10 22:33 #50621

Rozumiem, dzięki. Oglądam właśnie filmy u Hamazhamowni, kury i innych ludzi. Każdy mówi, że podstawa to dynamika i mają właściwie rację. Będę ja robić to upadłego aż rozwale tego muscle upa. A te podciągniecia to najwyżej sobie dam na dobicie baza. Dzięki chłopaki za rozwianie moich wątpliwości. A ruch pod Muscle up z kippingiem zaczynamy od ruchu kolan do klatki i podciągniecia czy podciąganie dynamicznie i dopiero ruch kolan? Bo czuje, że to też może być u mnie mankament.

Ocena techniki podciągnieć 2020/01/06 17:42 #50926

Chłopaki, a jeśli chodzi o Progresja do dynamicznych podciągnięć to mogę stosować ciężar?

Ocena techniki podciągnieć 2020/01/06 18:04 #50927

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 75
  • Oklaski: 10
Nie bardzo rozumiem co to ma być ta progresja do dynamicznych podciągnięć. Dynamiczne podciągnięcia osiągasz wyzwalając jak największą moc, więc musisz wykonać jak największą pracę w jak najkrótszym czasie, żeby że tak powiem osiągnąć jak największy ciąg :)
Więc po prostu starasz się podciągnąć jak najmocniej i najszybciej, żeby polecieć jak najwyżej. Nie trzeba tu żadnej progresji. Progresujesz wysokością do jakiej dociągniesz (np. najpierw do obojczyków, potem do mostka, do brzucha, do bioder).

Co do ciężaru, pewnie, że można, tylko na takim etapie nie ma sensu, jak jeszcze nie podciągasz się wysoko (i raczej kamizelka, bo podwieszony ciężar będzie się bujał przy dynamicznych podciągnięciach - to bardzo niezdrowo dla kręgosłupa).
Ostatnio zmieniany: 2020/01/06 18:05 przez drake.

Ocena techniki podciągnieć 2020/01/06 19:15 #50929

No właśnie od pewnego moment miałem zastój i nie mogłem za nic się podciągnąć wyżej, dlatego pomyślałem o tym. Jutro spróbujemy bo możliwe, że zastój był spowodawny przemęczeniem :lol:

Ocena techniki podciągnieć 2020/01/31 02:33 #51281

• Mk83
  • Mk83 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Mu to ruch i technika, ktora musisz sobie wyrobic, mozesz sie podciagac 20 rwzy i z ciezarem 60kg s mu nie zrobisz jezeli nie opanujesz techniki.Do nauki wystatcza wysokie pull up tak dlugo sz bedziesz sie podcigal na wysokosc na ktorej swobodnie przelozysz lokcie

Co do Twoich podciagniec to nogi lekko do przodu - brzuch spiespiety(nie wyginaj sie w odcinku ledzwiowym- chociaz to to ttpowa przypadkosc poczatkujacych) i lokcie mozesz prowadzic blizej ciala(do wewnatrz), wtedy lepiej zaangazujesz najszerszy grzbiety- tak to git ✊
Ostatnio zmieniany: 2020/01/31 02:38 przez Mk83.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaszczomp95

Ocena techniki podciągnieć 2020/03/31 23:24 #52215

Siemka koledzy
Rady dotyczące podciągnieć mi pomogly (mocno w ten sposób wzmocniłem brzuch i back lever już siadł). Oglądajac Hamazhamowni mówił, że plecy mają być idealnie proste w pull upach, rotacja miednicy i retrakcja łopatek. Z kolei Dominik Sky mówił, że plecy powinny być lekko wygięte, ale mięśnie napięte (tak zrozumiałem :lol: ). Jak to jest wkoncu z tymi plecami. Sam staram się rotowac miednice (mam drążek rozporowy) , napinać wszytko, bo chce ten brzuch zaangażować, ale jak ściągam lopatki to jednak lekkie wygięcie w plecach robię mimowolnie. Ciekawi mnie wasze zdanie. Staram się teraz bardzo pilnować techniki, bo wcześniej to takie byle co robiłem, że szkoda gadać... :dry:

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/01 08:13 #52218

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Zerknij tu:

Na calimove mówią , że proste są dobre i te z lekko wygiętymi plecami też. Tak samo jak trzymanie łopatek cały czas jak i puszczanie w zwisie.

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/01 11:09 #52219

Dzięki, widziałem właśnie.
Chłopak z FitnessFAQs dokładnie to samo mówił. Ja preferuje jednak puszczanie w zwisie. Trzeba powoli przechodzić z rozporowego na zwykły drążek, bo nawet dociągnąć się porządnie nie da. :S

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/01 14:31 #52223

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
ja mam super drążek ale i tak muszę kulić nogi bo jednak brakuje tych powiedzmy 10cm

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/01 16:17 #52230

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
Z tego co kiedyś ostatnio oglądałem to przy chin upie pozycja hollow body MUSI BYĆ cały czas. A przy pull up to już zależy może być to hollow body , ale widziałem coś takiego też , że przy pull up jak masz trochę wygięte plecy w lędźwiach to bardziej angażujesz górę pleców , coś takiego.

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/01 16:48 #52232

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
u dominika sky to się nazywa perfect pull up

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/01 23:00 #52244

Dokładnie. Na rozporowy trochę inaczej to wygląda. U mnie stworzył się nawyk zadzierania podbródka i sam ruch w górnej fazie nie jest pełny, bo parę razy mi się zdarzyło głowa przywalić w framugę. Pozycja hollow dobrze na brzuch wchodzi. Co do lekkiego wygięcia w plecach to raczej są to chyba naturalne krzywizny kręgosłupa.

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/05 20:47 #52359

A chłopaki lepiej nauczyć się najpierw pompek w Staniu na rękach czy siłowego wejścia do stania? Najbardziej chodzi o ruch wypchnięcia w górę, bo tutaj najciężej :S

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/05 20:56 #52360

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Ja robię próby do stania na rękach i negatywne pompki o ścianę. Nie wyobrażam sobie siłowego wejścia teraz

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/06 00:21 #52361

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Kalistenika - Moja Pasja
  • Podziękowania: 84
  • Oklaski: 11
Może ćwicz raz to a raz to, ja się nauczyłem presa z kulki ale pompki nie umiem, ale też nie skupiam się pod to. Jak umiesz presa to masz na tyle siły aby wypchnąć pompkę tylko haczyk w tym aby nie stracić równowagi. Za jakiś czas będę trenował bardziej pod elementy i właśnie pompkę wrzucę to po czasie będę więcej mógł napisać.
MAXY WYTRZYMAŁOŚCIOWE:

Pompki - 64
Podciąganie nachwytem - 20
Dipy - 40

MAXY SIŁOWE:
Dip - 40 kg
Podciągnięcie nachwytem - 35 kg

Instagram: www.instagram.com/prze.m3k_/

Fanpage: www.facebook.co...948518977/

Ocena techniki podciągnieć 2020/04/27 22:50 #53108

Akurat teraz zobaczyłem ten post, ale właśnie tak trenowałem i powiem, że te 2 elementy się super uzupełniają B). Pompki już powoli wchodzą ( 1 pompke już zrobię) siłę mam w barkach, ale czasami lecę za plecy, oraz pressy to samo : z kruka, kulki na ugietych i prostych, z lsit na paraletkach udało mi się wyciągnąć. Aktualnie staram się wyciągnąć w straddlu na ugietych.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Firentis

facebook

Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć,
bo nikt za mnie nie umrze.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

UWAGA KONKURS!!! - Wyniki

Już niebawem, bo 12-13 września 2015 roku w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Fitness & Wellness. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was KONKURS. Zachęcamy Wszystkich do wzięcia w nim udziału.

Więcej…

Co to są składniki odżywcze?

Składniki odżywcze zawarte w różnych pokarmach są niezbędne do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Pokrótce postaramy się przybliżyć różnicę pomiędzy: białkami, węglowodanami, tłuszczami, witaminami i składnikami mineralnymi.

Więcej…

Wyniki Zawodów Break the Bar w Lublińcu

W dniu 5 kwietnia 2014 miały miejsce zawody Street Workout Freestyle - Break the Bar!   W zawodach wzięło udział łączenie 51 uczestników, z których wyłoniona została dziesiątka najlepszych.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.