Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki

dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki 2021/08/26 12:30 #65409

• Musashi95
  • Musashi95 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
Cześć
Jestem tu nowy i ostatnio bardzo zainteresowałem się treningiem z własną masą ciała.Na początku dodam kilka słów od siebie jestem osobą aktywną fizycznie odkąd pamiętam, najpierw było trochę piłki noznej poźniej była siłownia a przez ostatnie 4 lata trenowałem boks. Niestety przez wypadek musiałem te treningi porzucić, i tu pytanie do was forumowiczów, czy przy dyskopatii lędzwiowej (przepuklina kręgosłupa +ucisk na nerw kulszowy) można trenować kalistenikę , czy moze są jakies cwiczenia wzmacniające i stabilizujące kręgosłup(chodzi mi o coś więcej niż mostki) , dodam że jestem po rehabilitacji która mi dużo dała teraz odczuwam chwilami lekki ból w okolicach ledzwi ale chciałbym zminimalizować dyskopatię jak tylko się da. Główne moje pytania to;

CZY PRZY DYSKOPATII MOŻNA TRENOWAĆ KALISTENIKĘ ?
CZY KALITENIKA POSIADA JAKIEŚ SPECJALNE ĆWICZENIA KTÓRE POMOGŁYBY ZNIWELOWAĆ DYSKOPATIĘ?
JAK TRENOWAĆ BEZPIECZNIE KALISTENIKĘ ŻEBY CWICZENIA BYŁY JAK NAJMNIEJ INWAZYJNE DLA KRĘGOSŁUPA?

Ps.z góry dziękuje za wasze odpowiedzi, pozdro !:P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki 2021/08/26 13:57 #65412

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 227
  • Oklaski: 19
Musisz o to zapytać swojego lekarza lub fizjoterapeute

dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki 2021/08/27 11:23 #65419

• Musashi95
  • Musashi95 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Fizjoterapeuta powiedział tylko że ćwiczenia z własną masą ciała na tak ale podnoszenie ciężarów nie. Wspominał cos o ćwiczeniach izometrycznych. Niczego nie sprecyzował. Słyszałem że nie można robić brzuszków.

dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki 2021/08/27 16:28 #65421

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 227
  • Oklaski: 19
No to jak fizjo jest na tak to ja bym zaczął od najłatwiejszych ćwiczeń i progresował. Oczywiście ćwiczenia nie mogą powodować bólu

dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki 2021/09/03 07:13 #65462

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 505
  • Oklaski: 125
Też mam problemy z lędźwiami i wsumie kalistenika to najlepsze co jest żeby zniwelować problemy z dyskopatią.

Przepukliny nie cofniesz, ale:

Ćwiczenia na drążku pomagają rozciągnąć kręgosłup, przez co zwiększają się przestrzenie międzykręgowe, a co za tym idzie dysk ma więcej przestrzeni (może lepiej się nawodnić.

Dodatkowo wzmacniasz gorset mięśniowy do okoła kręgosłupa - właśnie poprzez izometrię.
Izometrię stosujesz we wszystkich ćwiczeniach. brzuch i pośladki zawsze spięte.

Zorientuj się co to jest przodopochylenie miednicy i czy u Ciebie też występuje.

Brzuszki są zawsze odradzane, ale są też inne ćwiczenia na brzuch..........
Tylko musisz znaleźć to co jest dla Ciebie bezpieczne.

W momencie gdy plecy, czy tam noga, pośladek bolą bardziej, to trenuj mniej.

Unikaj też dynamiki, skakania, pajacyków, szybkich szarpnięć na drążku, czy zeskoków z przeszkód. Tak łatwo o uraz pleców.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): Musashi95

dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki 2021/09/06 10:45 #65492

• Musashi95
  • Musashi95 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Właśnie o cos takiego mi chodziło. Będe musiał poczytać więcej o tych ćwiczeniach izometrycznych.Jak trenowałem boks to mieliśmy sporo ćwiczeń dynamicznych i brzuszków podejrzewam że to mogło się przyczynić do mojej dyskopatii. Jeśli chodzi o przodopochylenie to ja mam prawdopodobnie coś odwrotnego (tyłopochylenie) ale nie ma jeszcze takiej bidy.

Poprostu zacznę od zera i tyle. Dam sobie jeszcze dwa góra trzy tygodnie na same ćwiczenia rehabilitacyjne , a później biore sie za treningi ale z głową.
Dzięki bardzo :P

dyskopatia lędzwiowa a trening kalisteniki 2021/10/13 14:46 #65706

• matthan
  • matthan Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 52
  • Oklaski: 4
to ja wrócę do tego tematu:
Sam mam dyskopatię i miałem rwy kulszowe.
Oczywiście w trakcie bólu ( zapalenia) nie ma sensu trenować trzeba się najpierw pozbyć zapalenia.

Ja polecam kalistenikę, czytaj, dokształcaj się, ćwicz poprawnie technicznie( szczególnie jeśli chodzi o postawę ciała) a będzie tylko lepiej - sprawdzone na własnej skórze :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Musashi95
Moderatorzy: Pepes

facebook

Dziś zrobię coś, czego innym się nie chce.
Jutro zrobię coś, czego inni nie będą w stanie!

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Szkoła na drążku 2 - Kołowrót w siadzie

Kolejny tutorial od Michaiła Waratowa. Tym razem jest to "kołowrót w siadzie". Ciekawe ćwiczenie, które może być wstępem do innych kołowrotów.

Więcej…

Crossfit

Co to jest Crossfit? Próbowaliście może kiedyś wbiec na wysokie schody, bądź na szczyt góry i mimo że już nie dawaliście rady biegliście dalej z językiem na brodzie? A może na zajęciach WF-u kazano wam zrobić w określonym czasie maksymalnie dużo brzuszków, przysiadów, bądź pompek?   Crossfit wygląda podobnie...

Więcej…

Street Workout Poland Championships 2014

Mimo iż wakacje się jeszcze na dobre nie rozpoczęły, to wielu z nas już wygląda ich końca. Dlaczego? Otóż w dniach 23 - 24 sierpnia, w nowo wybudowanym Parku do Street Workout w Rzeszowie odbędą się Mistrzostwa Polski Street Workout 2014...  

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.