Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Trening - podciąganie

Trening - podciąganie 2019/03/20 21:25 #45814

• zdzisek
  • zdzisek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Cześć,

potrzebuje podpowiedzi, opinii kogoś doświadczonego.

W połowie stycznia rozpocząłem trening z redita - recommended routine - pewnie dobrze Wam znany trening, ale już wyjaśniam w czym mam problem. Trening zaczynałem od zera, potrafiłem zrobić raptem kilka pompek i nie umiałem się podciągnąć nachwytem ani razu. Podciąganie zacząłem od negatywów - 3 serie po 5 powtórzeń i co trening dodawałem jedno powtórzenie, gdy doszedłem do 3 serii po 8 powtórzeń, zamieniłem negatywy na podciąganie z mocną gumą - i znowu 3 serie po 5 powtórzeń i gdy doszedłem do 3x8 wymieniłem mocną gumę na słabszą. Ostatnio postanowiłem, że się sprawdzę i okazało się, że bez żadnych wspomagaczy jestem w stanie zrobić 2 pełne powtórzenia i trzecie powtórzenie trochę naciągane, już w nie takim 100% hollow. Czy ten progres jest właściwy - 2 miesiące 2 powtórzenia? Czy jednak moje wątpliwości są uzasadnione i coś idzie zdecydowanie za wolno?
Ostatnio zmieniany: 2019/03/20 21:27 przez zdzisek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trening - podciąganie 2019/03/20 22:52 #45816

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 79
  • Oklaski: 8
Wypełnił metryczkę bo tak to nie wiemy ile masz lat i ile ważysz.. Ciężko coś z tego wywnioskować.

Trening - podciąganie 2019/03/21 07:49 #45822

• zdzisek
  • zdzisek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
############METRYKA START################
Wzrost: 190
Waga: 84

Ilość wykonanych pompek: kilkanaście, nie sprawdzane
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): nachwyt 2,
Ilość wykonanych przysiadów: -

Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 0,5km, kiedy 2km, a kiedy 5km: raz w tygodniu w okolicach 5 kg
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super): dobry
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, ?): rower, bieganie
Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...): trening fbw z masą własnego ciała

Przebyte kontuzje, urazy:
Czy teraz coś boli:

Jak często chcesz/możesz trenować:
Gdzie będą się odbywały twoje treningi (Dom, Siłownie, Park SW):
Co chcesz osiągnąć (schudnąć, złapać masę, poprawić wyniki w pompkach, nauka trików, ?..):
Co masz do dyspozycji (drążek w futrynie, drążek szeroki na świeżym powietrzu, park do SW, siłownia, ?.):
Co preferujesz: Kalistenika czy Street Workout?
############METRYKA KONIEC################

Trening - podciąganie 2019/03/21 08:12 #45824

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania: 79
  • Oklaski: 8
Jak dla mnie to lepszą metodą będzie robienie 10 pull upów z których zaczynasz robić pierw normalne 2-3 jak mówisz i dorabiasz następne 7-8 na gumie tak żeby wyszło 10. Postępy będziesz widział po tym, że więcej prawdziwych pull upów zrobisz w tej serii

Trening - podciąganie 2019/03/21 11:24 #45826

• MariuszW.
  • MariuszW. Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 7
Nie ma czegoś takiego, jak za wolno, nie idziesz przecież na zawody, nie robisz zadania na termin :) Od Ciebie zależy, jak szybko progresujesz.
Robisz dwa pull upy - dobrze. Wzmacniaj plecy - oprócz pull upów i metody, o której pisze Rabbek, możesz wykonywać tzw. podciąganie australijskie. Pilnuj przy tym wszystkim pozycji łopatek - ściągnięte do tyłu i do dołu.
Jak robisz australijskie też pamiętaj o łopatkach - i klata wypięta do przodu.
Możesz jeszcze robić tzw. scapula pull ups - ćwiczenie ściągnięte zresztą od Rabbeka - pozdro :) - ono też wzmacnia mięśnie utrzymujące łopatki we właściwej pozycji.

Nie znam treningu, o którym piszesz, możesz wrzucić tu ćwiczenia, które tam są.
...

Trening - podciąganie 2019/07/09 16:57 #48157

• zdzisek
  • zdzisek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Cześć,

Moja zaktualizowana metryka.

############METRYKA START################
Wzrost: 190
Waga: 85

Ilość wykonanych pompek: 3x13 (3 serie)
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): nachwyt 3x6, podchwyt 3x7
Ilość wykonanych przysiadów: -

Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 0,5km, kiedy 2km, a kiedy 5km: raz w tygodniu w okolicach 5 kg
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super): dobry
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, ?): rower, bieganie
Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...): trening fbw z masą własnego ciała

Przebyte kontuzje, urazy:
Czy teraz coś boli:

############METRYKA KONIEC################

Obecnie ćwiczę w ten sposób:

Trening A:
Pull Up
Pull up z doskokiem + negatywy
Austrlijskie
Dipy
Pike push up
Core
Przysiady

Trening B:
Diamenty
Pompki Klasyczne
push up hold
chin up
scapular pull ups
Core
Przysiady

Każde ćwiczenie wykonuje w 3 seriach starając się dodać jedno powtórzenie co trening.

Chciałbym poznać Waszą opinie na temat tego treningu bo sam czuję niedosyt trenując w ten sposób. Czy może robić więcej serii, lub spróbować dodać jeszcze jakieś ćwiczenie?

Czy łączenie trudniejszych i łatwiejszych progresji danego ćwiczenia w jednym treningu jest dobrym rozwiązaniem? Widziałem taki przykładowy trening gdzie założeniem treningu było zrobienie 80 powtórzeń na partię:

trening A:
- progresja pompek - najtrudniejszy wariant (np: diamenty), później średni np. klasyczna pompka i na końcu najłatwiejszy pompka z rękami wyżej - tak żeby łącznie wyszło 80 powtórzeń
- progresja pike push up - 80 powtórzeń
- pull up - 80 powtórzeń

Trening B:
- pull up - analogicznie jak w pierwszym przykładnie od najtrudniejszego wariantu do najłatwiejszego
- inverted row
- dipy
Ostatnio zmieniany: 2019/07/09 16:58 przez zdzisek.

Trening - podciąganie 2019/07/09 17:16 #48159

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 49
  • Oklaski: 5
zdzisek napisał:

- progresja pompek - najtrudniejszy wariant (np: diamenty), później średni np. klasyczna pompka i na końcu najłatwiejszy pompka z rękami wyżej - tak żeby łącznie wyszło 80 powtórzeń
- progresja pike push up - 80 powtórzeń
- pull up - 80 powtórzeń

Wykonywanie określonej ilości powtórzeń danego ćwiczenia na jednym treningu nie jest niczym złym, ani dziwnym w fajny sposób można progresować tyle, że to co opisałeś bardziej mi wygląda na tak zwany drop set, czyli metodę treningową w której robi się serie do upadku, a potem przechodzi się na łatwiejszy wariant danego ćwiczenia i do kolejnego upadku mięśniowego itd, jest to ciekawa metoda, ale dla bardziej zaawansowanych.
Jeśli chcesz robić określoną liczbę powtórzeń to proszę bardzo, ale proponuje byś robił je na czas tzn, że założysz sobie, np 80 pompek, włączasz stoper pierwsza seria będzie to 20, druga 18, trzecia np 10 aż zrobisz te 80 i wyłączasz stoper. Pomiędzy seriami odpoczywasz tyle ile musisz, serii robisz tyle ile musisz, ważne by dojść do założonych 80 powtórzeń.
Na kolejnym treningu starasz się to zrobić w krótszym czasie, po czym powtarzasz ten manewr tak długo, aż zrobisz w jednej serii, albo aż poczujesz, że robi się już łatwo i dokładasz do głównej puli.

Trening - podciąganie 2019/07/09 18:55 #48161

• zdzisek
  • zdzisek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Nie muszę robić konieczne tej określonej ilości, po prostu szukam jakichś opcji na nowy trening.
Widziałeś mój plan którym obecnie trenuję? Czy wg Ciebie jest coś co można by poprawić lub zrobić inaczej?
Zależy mi przed wszystkim na tym żeby zbudować tę "bazę" czyli póki co progresować z powtórzeniami, których jest wciąż nie wiele.

Trening - podciąganie 2019/07/09 19:05 #48162

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
zdzisek napisał:
Obecnie ćwiczę w ten sposób:

Trening A:
Pull Up
Austrlijskie
Dipy
Pike push up
Core
Przysiady

Trening B:
Diamenty
Pompki Klasyczne
push up hold
chin up
scapular pull ups
Core
Przysiady

Jeśli chodzi o ten trening to wydaje mi się, że przy regularności 3 x na tydzień na zasadach trening A B A B A B, powinieneś z czasem zwiększać ilość powtórzeń, grunt to się nie zniechęcać. Jedynie bym zmienił kolejność ćwiczeń:
Trening A:
Pull Up
Dipy
Pike push up
Austrlijskie
Core
Przysiady

Trening B:
Diamenty
chin up
Pompki Klasyczne
scapular pull ups
push up hold
Core
Przysiady

Nie wiem tylko co robisz na core, wzmacniasz też lędźwie?

Trening - podciąganie 2019/07/09 19:22 #48163

• zdzisek
  • zdzisek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Core - to mix kilku ćwiczeń, robię sobie je na czas, brzuch dostaje mocny wycisk więc to jest ok moim zdaniem. Lędźwi nie wzmacniam.

Piszesz że z czasem będzie się zwiększać ilość powtórzeń - i tu właśnie pojawia się moje pytanie. Co mogę zrobić żeby możliwie jak najbardziej ten proces przyspieszyć? Drop sety, obwody? Czy na razie dać sobie spokój i cisnąć to co cisnę?

Trening - podciąganie 2019/07/09 19:32 #48165

• Hryniak
  • Hryniak Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Najgorsze jest to że na każdego coś innego lepiej działa na różnych etapach treningowych, najszybciej przyspieszy chyba dobra regeneracja, dobra dietka i cierpliwość :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Charles88

Trening - podciąganie 2019/07/09 19:41 #48167

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Dodaj coś na lędźwie np. mostki, supermany, podziękują Ci za to brakiem bólu itp.

Możesz zadbać o dietę, regenerację (w tym rozciąganie, rolowanie, mobilizację stawów itp) i systematyczny trening.
Jesteś początkujący więc nie warto jeszcze robić drop setów bo one bardzo obciążają, wzmacniaj się stopniowo. Ścięgna i stawy potrzebują więcej czasu niż mięśnie, a kontuzja jest niewskazana.

Możesz np co trening postarać się zrobić jedno powtórzenie więcej, albo zrobić serie odczekać 10s i dobić kolejnym powtórzeniem.
Możesz też pierwszą serie w głównym ćwiczeniu zrobić do upadku i w kolejnych starać się zrobić tyle co na ostatnim treningu.
Jest też taka opcja, że możesz dodać po prostu jeszcze jedną serie do treningu.

Dobrze sprawdza się też tak zwane smarowanie gwintów - czyli zawsze jak przechodzisz koło drążka to korzystasz z okazji i robisz 2-3 podciągnięcia. Tę metodę możesz też stosować do pompek ;) tylko lepiej nie jedno po drugim bo zaczniesz trenować, a nie smarować gwinty.

Sposobów jest dużo, ale prawda jest taka, że najważniejszy jest czas.
Za tę wiadomość podziękował(a): zdzisek

Trening - podciąganie 2019/07/09 22:18 #48172

• zdzisek
  • zdzisek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Diety pilnuje, 3 razy w tygodniu ćwiczę siłowo i 3 razy roluje, rozciągam i mobilizuje się.

Trenuję właśnie w ten sposób że dodaje jedno powtórzenie do każdego ćwiczenia.

No to dobra, w takim wypadku dodam coś na lędźwie do tego co mam i uzbrajam się w cierpliwość.

Dziękuję za pomoc.

Trening - podciąganie 2019/07/10 00:39 #48173

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 2 lata treningu
  • Podziękowania: 70
  • Oklaski: 9
Co trening dodajesz o jedno powtórzenie do każdego?
Ćwiczenia wykonuj z poprawną techniką i z rozsądkiem!!!

Nie biorę za nikogo odpowiedzialności.

Trening - podciąganie 2019/07/10 08:06 #48175

• zdzisek
  • zdzisek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Nie zawsze się udaje dodać do każdego ćwiczenia, czasami jest za ciężko, ale zawsze jakiś wynik poprawie.

Trening - podciąganie 2019/07/10 11:10 #48186

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 2 lata treningu
  • Podziękowania: 70
  • Oklaski: 9
Jak byś dodawał co trening w podciąganiu i w pompkach o jeden to na podciągnięcia było by za dużo bo tak się nie da sprogresować. W pompkach da rade co trening a w podciągnięciach to bardziej co tydzień.
Ćwiczenia wykonuj z poprawną techniką i z rozsądkiem!!!

Nie biorę za nikogo odpowiedzialności.
Moderatorzy: Pepes, Virl3x

facebook

Jeśli robię krok w tył,
to tylko po to żeby wziąć rozbieg.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Obroty tyłem z siedzenia na drążku / Bar Spinning #3

Tutorial #22 Obroty tyłem z siedzenia na drążku / Bar Spinning #3 

Siema. Dzisiaj w poradniku nauka obrotów tyłem z siedzenia na drążku, zobacz jak w łatwy sposób nauczyć się takich obrotów, zapraszam do obejrzenia!

Więcej…

Kobiety w Street Workout

Kto powiedział że Street Workout jest tylko dla mężczyzn. Kobiety również świetnie się w nim odnajdują odnajdują. Postaramy się zachęcić Was do trenowania Street Workout zamieszczając kilka filmików z udziałem kobiet.  

Więcej…

Runmageddon - Dasz radę?

Na wiosnę szykuje się ciekawa impreza w stylu "Reebok Spartan Race". Będzie to pierwsza edycja nowej zabawy pod nazwą "Runmageddon". Jeśli lubisz ekstremalne wyzwania, nieziemskie zmęczenie, rywalizację, oraz całą masę błota, to ta impreza jest właśnie dla Ciebie...  

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.