Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Proszę o ocenę planu.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 22:25 #45097

Wzrost: 180 cm
Waga: 90 kg

Ilość wykonanych pompek: 30
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): 12
Ilość wykonanych przysiadów: 30

Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 0,5km, kiedy 2km, a kiedy 5km: Biegam regularnie 6-8 km ( 2-4 x w tyg)
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super): dobry
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, ?): rower, bieganie, kalistenika.
Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...): Kalistenika – ćwiczyłem 2 dni w tygodniu, trening podzielony w następujący sposób: klatka – pompki klasyczne, na poręczach, w skosie, plecy – podciąganie nachwytem i różne wariacje na ten temat np. nogi na ziemi, i podciąganie itp. biceps podciąganie podchwytem i również różne pomysły na ten temat, brzuch podciąganie nóg na poręczach. Drugi dzień to barki i tricpes. Na barki – dipy, pike push up itp. tricpes pompki diamentowe, albo pompki w oparciu tyłem. Wychodziło w sumie po 7-8 ćwiczeń. Każde ćwiczenie po 3 serie. Tak w skrócie wyglądało moje dotychczasowe trenowanie.
Przebyte kontuzje, urazy: brak
Czy teraz coś boli: nie
Jak często chcesz/możesz trenować: 3 - razy w tygodniu, z czasem może 4.
Gdzie będą się odbywały twoje treningi (Dom, Siłownie, Park SW): Park SW
Co chcesz osiągnąć (schudnąć, złapać masę, poprawić wyniki w pompkach, nauka trików, ?..): Schudnąć, poprawić siłę.
Co masz do dyspozycji (drążek w futrynie, drążek szeroki na świeżym powietrzu, park do SW, siłownia, ?.): park SW
Co preferujesz: Kalistenika czy Street Workout? Kalistenika. Zależy mi na sprawnym i silnym ciele. Nie interesują mnie triki itp.

Witam,

zarejestrowałem się na Waszym forum z zasadniczego powodu. Do tej pory trenowałem po omacku. Bez szczególnej diety i konkretnego planu treningowego. Uzyskane efekty były nawet oki. Gdyż zaczynałem od tego, że nie potrafiłem się podciągnąć 2 razy, nie wspominając o dipach czy więcej niż 10 pompkach. Wizualnie też poprawiłem się znacznie. Nie mniej jednak ostatnie 4 miesiące z różnych przyczyn, to dla mnie przerwa od regularnego treningu. Trochę odbiło się to na mojej wadze. Przyszedł czas na powrót do gry. Mam już ustaloną konkretną dietę (dietetyk sportowy) na zredukowanie tkanki tłuszczowej.

Teraz chcę usystematyzować mój trening, gdyż dotychczasowy był trochę nie do końca poukładany i obejmował 2 a nie 3 dni. Stąd zwracam się do Was o poradę, jak rozłożyć trening na 3 dni, który zwiększy moją siłę oraz pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej. Z czasem być może dołożę 4 dzień. Jednak na chwilę obecną chciałbym, zostać przy trzech dniach z uwagi na inne aktywności. Nadmienię, że dodatkowo będę biegał.

Wymyśliłem taki trening. Proszę o korektę i uwagi. Dziękuję z góry za pomoc.

3 razy w tygodniu: poniedziałek/wtorek/środa
Podciąganie nachwytem - 3x
Podciąganie podchwytem - 3x
Podciągnięcia australijskie – x3
Dipy na poręczach - 3x
Pike Push-Ups – 3x
Pompki na poręczach/klasyczne x3
Pompki w skosie w dół – 3x
Pompki w skosie w górę – 3x
Szedki -3x
Wznosy kolan do klatki x 5

Wtorek, czwartek, sobota – bieganie. Niedziela relaks 

Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 22:27 przez Stalowy Cień.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 22:34 #45098

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 60
  • Oklaski: 5
Gratuluje regeneracji w tym wieku jak dajesz radę z tyloma treningami.
Co do rodzaju treningu to jeżeli zależy Ci na zrzuceniu wagi to może rób treningi obwodowe z minimalnymi przerwami między ćwiczeniami a 1,5 min przerwami między obwodami.Nie bardzo mi pasują w tym treningu australijskie, szwedki i pompki z rękoma na podwyższeniu. Chyba , że je robisz na rozgrzewce to ok.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stalowy Cień

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 22:46 #45100

Dzięki za szybką odpowiedź. Odnośnie regeneracji staram się dbać o wypoczynek i dobry sen. Masz może, jakąś propozycję tych obwodów?

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 22:48 #45101

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 6
  • Oklaski: 0
Wybierz kilka ćwiczeń i sklej w obwód np.
Obwód A:
Nachwyt
Dipy
Brzuch
Podchwyt
Pompki
Prostowniki
Obwód B:
Nachwyt
Diamenty
Brzuch
Podchwyt
Pompki pike
Prostowniki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 22:49 przez koteł.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 22:59 #45102

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 60
  • Oklaski: 5
No koteł fajne zestawy dał. Możesz wrzucić sobie taki trening do aplikacji madbarz i jazda z treningiem :)

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 23:12 #45103

Będę zadawał głupie pytania ale kto nie pyta ten błądzi :-) Prostowniki: jakie masz na myśli ćwiczenia? Druga sprawa, rozumiem że trening ma składać się z dwóch obwodów?: najpierw lecę A, a potem B? Ile razy w ciągu jedengo treningu mam przerobić te dwa obwody? Ile powtórzeń każde z ćwiczeń? Na 70 % mocy?

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 23:18 #45104

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Co do prostownikow możesz robić supermany, hold superman, mostki.
Obwody możesz robić początkowo np. 60% max. (zobaczysz w trakcie treningu na ile możesz sobie pozwolic).
Co do formy to możesz naprzemiennie lub 1 dzień A, 2 dzień B (wg uznania).
Ilość obwodów zweryfikuje pierwszy trening i później progresujesz dodając np. po 1 obwodzie tygodniowo.
Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 23:19 przez koteł.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 23:24 #45105

Dzięki bardzo Panowie. Przez miesiąc, dwa jechać takim systemem? Rzucę okiem na aplikację.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/10 23:45 #45106

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Dopóki Ci się nie znudzi i będzie progres możesz tym trenować.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/11 09:55 #45112

Okej. Dziękuję za pomoc. Ruszam dzisiaj z tematem.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/12 09:06 #45141

• Nabemori
  • Nabemori Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Podziękowania: 46
  • Oklaski: 4
Bardzo rzuca mi się w oczy to trenowanie 3 dni pod rząd. Możesz mieć ciężko z regeneracją. Najlepszą opcją by było coś takiego:
Poniedziałek obwody
Wtorek bieganie
Środa obwody
Czwartek bieganie
Piątek obwody
Sobota bieganie

Nie zapominaj o rozciaganiu.

Jeśli oba obwody będą złożone z ćwiczeń na każdą partię to możesz albo w jeden dzień taki w drugi taki, albo mieszać je na pojedynczym treningu.
Mam plan plan,
I za ciosem idę...

Proszę o ocenę planu. 2019/02/12 15:13 #45144

Miałem na myśli trening pn-śr -ptk lub wtr-czw-sob w zależności od pracy, a w dni wolne od treningu bieganie. Dokładnie, tak jak to opisałeś. Jeśli chodzi o obwody, to będą na każdą partię i zamierzam trzymać się pewnego schematu ale będę mieszał ćwiczenia. Mam na myśli, że mam zestaw ćwiczeń, które występują cały czas, jak podciągania ale inne są wymienne. np. w pn lecę jednym układem, we środę robię bazowe sprawy ale coś już mieszam np. zamiast pompek diamentowych, triceps robię w inny sposób. Natomiast w piątek wracam do tego, co robiłem w poniedziałek. Dziękuję za sugestie :-)
Ostatnio zmieniany: 2019/02/12 15:14 przez Stalowy Cień.

Proszę o ocenę planu. 2019/02/12 21:43 #45152

• Nabemori
  • Nabemori Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Podziękowania: 46
  • Oklaski: 4
Chwyt w podciaganiu też możesz zmieniać :)
Mam plan plan,
I za ciosem idę...

Proszę o ocenę planu. 2019/02/13 08:57 #45167

Jasne, ale akurat ten temat podupadł u mnie najbardziej w wyniku 4 miesięcznej przerwy. Stąd chcę wrócić do dawnej sprawności, w tym zakresie. Pozdrawiam.
Moderatorzy: Pepes, Virl3x

facebook

Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć,
bo nikt za mnie nie umrze.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Crossfit

Co to jest Crossfit? Próbowaliście może kiedyś wbiec na wysokie schody, bądź na szczyt góry i mimo że już nie dawaliście rady biegliście dalej z językiem na brodzie? A może na zajęciach WF-u kazano wam zrobić w określonym czasie maksymalnie dużo brzuszków, przysiadów, bądź pompek?   Crossfit wygląda podobnie...

Więcej…

Muscle Up

Kolejny tutorial od Sebastiana: ″Chyba większość ludzi zaczynających ćwiczyć Street Workout zafascynował właśnie muscle up, w tym video poradniku przygotowałem ćwiczenia które pomogą Ci w nauce tego wejścia na drążek.″

Więcej…

Street Workout Showcase

W dniach 18-19 Kwietnia 2015 r. we Wrocławiu, podczas międzynarodowych targów Wrocław Sport Power ekipy z całej Polski prezentować będą swoje umiejętności właśnie na pokazie Street Workout Showcase!

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.