Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Supermany

Supermany 2018/11/03 13:38 #43161

• Mpq
  • Mpq Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Cześć, szybkie pytanie, czy mają hiperlordozę mogę ćwiczyć supermany czy raczej jest to niewskazane? Niby jest to najlepsze ćwiczenie, ale wyginam kręgosłup w łuk i wydaje mi się że pogłębiam wadę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Supermany 2018/11/03 13:59 #43163

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 16
  • Oklaski: 4
Myślę, że dobry fizjoterapeuta/ rehabilitant/ ortopeda powinien Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Podejrzewam, że możesz pod warunkiem, że będziesz miał dobrane odpowiednie ćwiczenia korygujące tę wadę postawy w proporcji 2 do 1, czyli dwie serie korygujące a jedna supermenów, ale to tylko moje zdanie wzięta na "chłopski rozum" bo lekarzem, ani fizjo nie jestem

Supermany 2018/11/03 14:56 #43165

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 29
Według mnie powinieneś sobie darować suparmany a skupić się na brzuchu. Polecam hollow body.

Supermany 2018/11/03 16:42 #43166

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
  • Podziękowania: 30
  • Oklaski: 5
Właśnie z takim pytaniem się gdzieś już spotkałem i nawet na livie u Maksyma Riznyka zadałem mu te pytanie i odpowiedział, że jak ma się taką wadę postawy to raczej odpuścić te ćwiczenie jednak nie wiem czym to zastąpić.
"Porażka to kur*a, więc musisz mieć ich sporo aby otworzyć własny burdel" - Paris Platynov

Supermany 2018/11/04 15:47 #43177

• Mpq
  • Mpq Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Oklaski: 0
Dzięki za podpowiedzi :) To jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać nowego tematu, przez pracę siedzącą moja postawa staje się skulona, tzn barki wypchniete do przodu, zaczynają wystawać łopatki. Jak temu zaradzić? Wykonuje dużą ilośc podciągnięć oraz podciągania australijskie chwytem młotkowym (na dwóch poręczach). Co jeszcze może mi pomóc?

Supermany 2018/11/04 16:00 #43179

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
  • Podziękowania: 30
  • Oklaski: 5
Zanim zacząłem ćwiczyć moje plecy wyglądały jak u Kwazimodo. Po pewnym czasie ćwiczeń na drążku zobaczyłem, że te plecy się równają i starałem się kontrolować te garbienie bo tak to nie patrzyłem czy się garbię czy nie a zacząłem się skupiać nad tym czyli cały czas miałem w głowię aby moje plecy były wyprostowane gdy idę, siedzę barki cofałem ale przy tym nie robiąc żadnych przeprostów tylko normalnie starałem się robić tak aby były w dobrej postawie te moje plecy. ćwiczę już prawię półtora roku ale do dej pory jeszze te plecy nie są idealne ale różnicę widać gołym okiem.
Jak masz pracę siedzącą i jak nie masz daleko do pracy to dobrym rozwiązaniem byłoby iść pieszo albo rowerem ale też kontrolować plecy. Teraz wiadomo jaka to pogoda więc samochodem najlepiej. Jak masz wadę kręgosłupa to robienie pozycji kobry też by chyba nie było by najlepszym rozwiązaniem. Przy najbliższej okazji jak będziesz u lekarza to spytaj się jak tą wadę postawy zmniejszyć ale chyba najprościej to wbić sobie do głowy aby mieć plecy proste przy wszystkich czynnościach ale nie robiąc przy tym PRZEPROSTÓW czyli nie wychylając się do tyłu jak nie wiem co bo na początku też tak robiłem ale długo się tak nie utrzyma i to jest bezużyteczne. Cofanie barków i co chwilę poprawianie się aby być prosto mi pomogło.
"Porażka to kur*a, więc musisz mieć ich sporo aby otworzyć własny burdel" - Paris Platynov

Supermany 2018/11/04 16:02 #43180

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 16
Myślę, że na to pomoże świadomość swojej pozycji ciała (musisz pamiętać o tym by samemu świadomie korygować swoją postawę, by ściągać łopatki itp. by weszło Ci to w nawyk), może dobrze dobrane i wyprofilowane krzesła w pracy i w domu Ci w tym pomogą. Myślę, że dobrze by było jakbyś poszedł po radę do specjalisty. Fizjoterapeuta prywatnie zgarnie 100-200 zł, a to chyba nie jest duża kasa w przeliczeniu na zdrowy kręgosłup

Supermany 2018/11/04 17:40 #43182

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 29
Wpisz w youtube "sposób na okrągłe plecy"

Supermany 2018/11/07 10:43 #43260

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 472
  • Oklaski: 120
Masz tutaj fajne filmiki z podstawowymi informacjami na temat pogłębionej lordozy.

Najpierw trochę wyjaśnienia skąd to się bierze, a potem ćwiczenia.
Warto popracować trochę nad tym prawidłowym ustawieniem miednicy.

Według mnie Supermany możesz wykonywać, tylko powinieneś je robić naprzemiennie z hollow body.

Pogłębiona lordoza lędźwiowa, ból pleców - JAK SKORYGOWAĆ cz.1 Anatomia

Pogłębiona lordoza lędźwiowa, ból pleców - JAK SKORYGOWAĆ cz.2 Ćwiczenia!

Pogłębiona lordoza, ból pleców - cz.3 Przeciwbólowa technika treningu!
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Moderatorzy: Pepes, Virl3x

facebook

Nie ma złej pogody, czy złego dnia,
są tylko słabe charaktery.

Kalendarz

Nov 2018

Krystian

Kalendarz Workout Polska
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
piksel black

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Słownik Street Workout

Poniższy Słownik Street Workout powstał z potrzeby uporządkowania terminów, które ciągle przetaczają się w różnorodnych artykułach o tematyce SW. Zawiera najpopularniejsze ćwiczenia (również gimnastyczne), które są wykonywane przez miłośników Street Workout-u.   W miarę możliwości oraz waszych sugestii będziemy go dalej rozwijać.

Więcej…

Naturalne suplementy diety

Obecnie na pólkach sklepowych znaleźć można przeróżne suplementy diety wspomagające odchudzanie, poprawiające kondycje skóry, włosów czy paznokci, preparaty zatrzymujące czas oraz przyspieszające oczyszczanie organizmu Występują one w różnej postaci, począwszy od herbatek poprzez tabletki, napoje na batonach kończąc.

Więcej…

Jak prawidłowo podciągać się na drążku? - Część 1

Podciąganie na drążku nie należy do najłatwiejszych ćwiczeń. Tym bardziej dla osób, które na co dzień nie uprawiają żadnych sportów poprawne podciągnięcie może być nie lada wyzwaniem.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.