Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: potrzebna pomoc w zmianie treningu

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/26 16:25 #42964

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
siema, ćwiczę schematem podanym na forum "kalistenika w domu" od jakiegoś czasu (około 1,5 miesiąca może 2). Ćwiczenia wykonuje 2, 3, 4 razy w tygodniu, zależy jak pozwala na to czas. Co drugi dzień biegam, jak nie na dworze to bieg bokserski w miejscu. Wygląda to tak:

pierwszy wariant ćwiczeń
a1 - pompki klasyczne x23
b1 - podciaganie poziome do blatu podchwyt x15
c1 - przysiad x18
d1 - zamiast spięć brzucha umorzenie nóg w leżeniu x18
a3 - pike push up 10x
b3 - podciaganie do blatu wąski nachwyt x14
c3 - unoszenie bioder w leżeniu x18
d3 - plank 1min.

drugi wariant ćwiczeń
a2 - pompki szerokie x25
b2 - podciąganie do blatu szeroki nachwyt x15
c2 - wykroki x10 (na każdą nogę)
d2 - mountain climbers x28 każda noga
a4 - dipy na krześle x14
b4 - Superman 35sec
c4 - wspiecia na palce jednej nogi x18
d4 - skrętu tułowia z unoszenie nóg ×25 każda noga

efektów jakichś specjalnych nie widać, po za tym, że od początku do teraz dodałem po około 3-4 powtórzenia w każdym ćwiczeniu. Przy tylu powtorzeniach w każdym ćwiczeniu trening ten jest hardkorowy i jestem konkretnie wymeczony po nim. przerwy między ćwiczeniami to 10-30sec a między seriami 2-4minut.
Chciał bym zmienić swój plan, aby nabrać więcej siły i zmienić trochę wygląd sylwetki, może ktoś był by tak uprzejmy i mi pomógł? w grę wchodzą bardziej ćwiczenia w domu, niestety nie mam drążka ani rozporowego ani przykreconego do ściany...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/26 16:50 #42969

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
  • Podziękowania: 30
  • Oklaski: 5
A co byś chciał osiągnąć? Poprawić siłę lub wytrzymałość może?
Szkoda, że drążka nie masz bo to przydatna rzecz.
Moderatora bym prosił o przeniesienie tamatu do działu "trening".
Podaj też swoje maxy albo wypełnij ankiete, znajdziesz ją w dziale "trening".
"Porażka to kur*a, więc musisz mieć ich sporo aby otworzyć własny burdel" - Paris Platynov

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/26 17:19 #42970

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Przepraszam najmocniej, teraz zauważyłem że temat jest założony w diecie i suplementacji;/
co chce osiągnąć myślę że napisałem wyżej, Chciał bym nabrać więcej siły i odsłonić mięśnie czyli zjechać ze zbędnej tkanki tłuszczowej. Swoje mały zrobię najwyżej jutro bo dzisiaj właśnie jestem po treningu ;) za bardzo nie mam możliwości zamontowania drążka, rozporowy - futryny na piance, montowany do ściany - żona wymyśla że w salonie jej drążka nie będę wieszać...ahh te kobiety :/ jedynie co to mogę szybko wyskoczyć na pobliski trzepak pod blokiem ;p

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/26 19:33 #42972

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
Tak jak napisałeś, że czasem ćwiczysz 2 do 4 razy w tygodniu więc proponował bym FBW bo Split w takim wypadku będzie niesystematyczny. Po 3/4 ćwiczenia na partię i po 3 serię chyba będzie okej no chyba, że wolisz jakoś inaczej to podzielić.
"Porażka to kur*a, więc musisz mieć ich sporo aby otworzyć własny burdel" - Paris Platynov

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/26 20:23 #42973

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 11
  • Oklaski: 2
Jak masz dostęp do trzepaka na polu to trening obwodowy. Podciągniecia + pompki , może jeszcze bar dipy , jakieś ćwiczenia na korpus typu krzesełka i przysiady. Warto od czasu do czasu zrobic trening izometryczny ( fajnie buduje siłe). Przeglądnij filmiki Kury , wszystko ma opisane na kanale , jaki trening na spalanie tluszczu , trening silowy.

Ostatnio zmieniany: 2018/10/26 20:24 przez Wariot.

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/26 22:00 #42975

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Virl3x przecież ten trening który przedstawiłem to jest FBW czyż nie? na każdym treningu wszystkie partie mięśniowe robię i cały obwód powtarzam 4razy.
Dzięki wariot za podpowiedź;) przeglądne sobie ten kanał

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/26 22:51 #42976

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
No proponuje zostać przy FBW ale w innym układzie, aby częstotliwość byłą większa czyli chodzi mi o takie coś: a-push b-pull c-legs d-korpus to zamiast robić a,b,c,d to zrobić 2 obwody a,b,a,b,a,b i 2 obwody c,d,c,d,c,d to będzie częstotliwość większa na partię.

Z push bym zamienił pompki szerokie na diamentowe albo też dodać je jako piąte ćwiczenie lub pompki z nogami na podwyższeniu.

Z pull supermena dodałby do korpusu bo to na lędźwia i zamieniłbym na podciąganie poziome nachwytem klasycznie czyli na szerokość barków, też do podciągania nie wiem zbytnio co dodać jak byś ćwiczył w domu bo jak na trzepaku to moło to być podciąganie za głowę albo podciąganie wąskim podchwytem.

C czyli ćwiczenia na nogi masz przysiady, wykroki, ośle wspięcia a unoszenie bioder w leżeniu zalicza się do korpusu więc zamieniłby to na przysiady sumo albo wykroki bułgarskie.

Na korpus mogły by być te unoszenie bioder właśnie ten supermen ale nie trzymany tylko jako powtórzenia i wiadomo pozycje izometryczne czyli deska, hollow body, mógłby też tu być supermen trzymany (nogi i ręce w górze w leżeniu na brzuchu).

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/27 08:23 #42977

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Virl3x dzięki ;)
a co do tych obwodów to proponujesz 2 obwody A,B,A,B, A, B i 2 obwody c,d,ć,d,c,d na jednym treningu Tak? i ilość powtórzeń też taka wysoka? czy trochę zmniejszyć przy takiej częstotliwości. W sumie z taka częstotliwością to mięśnie pewnie nie wydolą z taką ilością powtórzeń;) A korpus kiedy ćwiczyć? w dni które biegam np?;)

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/27 14:56 #42985

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
Wiesz co jak chodzi o powtórzenia to jak będziesz robić na przemiennie i z minuta+ odpoczynku między ćwiczeniami to mięsień zdąży trochę odpocząć. Ja bym dodawał po 2 powtórzenia do push i legs co tydzień a do pull o 1 co tydzień z korpusem też o 2. Korpus możesz robić wtedy kiedy biegasz ale tam c,d,c,d to jest korpus naprzemiennie z nogami. Z liczbą powtórzeń to musisz sobie ustalić bo pewnie jak zrobisz 20 pompek potem parę podciągnięć i na kolejnym ćwiczeniu push nie będziesz miał siły to wiadomo, że trzeba będzie zmniejszyć liczbę powtórzeń i z czasem jak napisałem ją stopniowo zwiększać.

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/31 14:18 #43101

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
jeszcze takie pytanie czy jeśli zwiększa częstotliwość tak jak pisałeś Virl3x to przy ćwiczeniach z grupy a np robić różne warianty czy skupić się tylko np na dwóch? a na następnym treningu kolejne dwa warianty? to samo pytanie tyczy się ćwiczeń z pozostałych grup. Czy na jednym treningu np 4 różne warianty z danej grupy?

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/31 14:52 #43102

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 29
  • Oklaski: 4
Jak ci pasuje. Możesz robić dipy, diamenty, szerokie i klasyczne pompki np po 2 serie albo po 4 serie dipy i klasyczne a następny raz 4 x diamenty i szerokie. Byle objętość tygodniowa się zgadzała.

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/31 19:20 #43104

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Dzięki Rabbek ????

Jestem już po pierwszym przekształconym treningu i prosił bym o ocenę :
A - push
B - pull
C - nogi
D - korpus

A pompki klasyczne
B podciąganie do blatu podchwytem
A pike push up
B podciąganie do blatu wąski nachwyt
A pompki diamentowe
B podciąganie szeroki nachwyt
A dipy na krześle
B podciąganie nachwyt szerokość barków

taki obwód robię x2, przerwa między ćwiczeniami to 10-30 sekund, a pomiędzy obwodami 2 minuty. Następnie robię x2 obwód C-D, przerwy tak samo

C przysiad
D brzuszki
C wykroki
D plank
C wspiecia na palce jednej nogi
D unoszenie nóg leżąc
C przysiad
D Superman

Czy takie coś może być? trening będę starać się robić 3-4 razy w tygodniu, czy polecacie częściej?

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/31 19:32 #43106

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
Trening może być. 3-4 razy w tygodniu powinno wystarczyć, jak będzie Ci mało to oczywiście możesz częściej ;) . Supermena jak robisz bo są tak jakby 2 wersje. Leżysz na brzuchy i podnosisz ręce i nogi czy trzymasz się na rękach i nogach a brzuch trzymasz u góry?

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/31 19:59 #43108

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
ta pierwsza wersję, czyli leżę na brzuchu i podnoszę ręce razem z nogami. No i posłuchałem Twojej rady, nie trzymam tej pozycji tylko robię powtórzenia;)

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/10/31 23:26 #43109

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
W tym ćwiczeniu chyba nie jest wskazane aby robić je bardzo szybko, że nie wiadomo jak się spina do góry. Normalnie bez bujania lekkie wznosy nóg i rąk i lędźwia się wzmocnią. Bo ostatnio jakoś czytałem, że przy tym ćwiczeniu można sobie coś zrobić ale jak się je wykonuje z głową to raczej nie powinno się nic stać, poza tym ja robię te ćwiczenie już jakiś czas i nigdy mnie przy tym ani po tym nic nie bolało.

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/11/03 10:51 #43154

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
siema panowie ;) mam jeszcze pytanie co do ilości powtórzeń w seriach jesli chodzi o robienie siły/masy/wytrzymałości bo czegoś nie rozumiem i chciałbym tylko żeby mi to ktos wytlumaczyl ;) mianowicie:

"rozwój siły: 1-5 powtórzeń
rozwój masy mięśniowej: 6-12 powtórzeń
rozwój wytrzymałości mięśniowej: powyżej 12 powtórzeń w serii"

Chciałbym się dowiedzieć czy np jeśli potrafię zrobić zwykłych pompek powiedzmy 30 powtórzeń w serii to czy jeśli będę robić w seriach po 10 powtórzeń to będzie na masę? czy po prostu muszę znaleźć taki wariant pompek w którym jestem w stanie zrobić te max 12 powtórzeń w serii?

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/11/03 11:16 #43155

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Moderator
Eh znowu porównanie liczby powtórzeń w serii jak na siłowni. Rób pompki powoli z dopięciem, przytrzymaniem i co najważniejsze DOKŁADNIE nie będzie takich pompek gdzie 12 powtórzeń to będzie dobrze jak zrobisz 13 to co już pójdzie w wytrzymałość a nie w masę? Jak chcesz nabrać masy to rób hipertrofię, fajnie by było jak byś miał paraletki albo uchwyty do pompek i byś mógł niżej schodzić wtedy by się wszystko rozciągało. Jak zrobisz na raz szybko 30 i nie będziesz czuł nic to wiadomo, ze Ci to nic nie da lepeij zrobić 10 ale powoli z dopięciem i czuciem.

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/11/03 11:27 #43156

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 29
  • Oklaski: 4
Przy pompkach zrotuj ręce do zewnątrz i i na koncu pompki dopinaj

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/11/03 11:57 #43157

• Duxior
  • Duxior Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Chciałem tylko aby ktoś wytłumaczył mi jak to działa;) czy chodzi o to aby wykonywać takie ćwiczenie w którym jestem w stanie maksymalnie tych 10-15 powtórzeń czy może jeśli będę robić łatwiejsze ale również po około 10 powtórzeń to też zrobię masę;) tylko tyle ;) z czystej ciekawości tylko zapytałem.

potrzebna pomoc w zmianie treningu 2018/11/07 12:17 #43265

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 472
  • Oklaski: 120
W treningu na masę możesz nawet robić te 30 powtórzeń w pompkach. Staraj się tylko przy tym dodatkowo napinać mięśnie na każdym etapie ruchu, tak żeby zniszczyć jak najwięcej włókien mięśniowych.
Większa ilość powtórzeń zwykle jest pozwiązywana z treningiem na rzeźbę, wytrzymałość, czy coś tam innego.

Masz odpowiednio skatować mięśnie, a potem poczekać żeby się naprawiły i jeszcze trochę.

Tu masz przy okazji fajny wykres.
Jeśli zrozumiesz o co w nim chodzi.....

..... To wykorzystasz w pełni potencjał treningu do wzrostu (masy, siły, i czego tylko zechcesz).

Tylko proszę nie patrz na ten czas, który jest zapisany na pierwszym wykresie, bo wszystko zależy od intensywności treningu i od konkretnej osoby.
W treningu na masę robi się często przerwy 6-7 dni.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Ostatnio zmieniany: 2018/11/07 12:19 przez zulco.
Moderatorzy: Pepes, Virl3x

facebook

Nie ma złej pogody, czy złego dnia,
są tylko słabe charaktery.

Kalendarz

Nov 2018

Krystian

Kalendarz Workout Polska
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
piksel black

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Co to jest Plank?

Czym jest tzw. "Plank"?

To rodzaj ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia izometryczne polegają na napinaniu poszczególnych mięśni, bez zmiany długości ich włókien.

Co to oznacza w praktyce? Napinamy mięśnie, ale nimi nie ruszamy i wytrzymujemy w takiej pozycji kilkadziesiąt sekund...

Więcej…

Nauka stania na rękach / Handstand Tutorial

Kolejny tutorial od Sebastiana, tym razem: Nauka stania na rękach / Handstand Tutorial

Więcej…

Kombinacje Planka

Wszyscy znają ćwiczenie na brzuch jakim jest Plank, ale czy nie jest ono trochę nudne?

Żeby nie popadać w monotonię przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na wykonanie Planka.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.