Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Ból w mostku podczas wykonywania dipów

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 16:37 #41765

• Axe
  • Axe Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
  • Podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam,
Temat był zapewne przerabiany wiele razy, ale nigdzie nir mogę znalezc pomocnej dla mnie odpowiedzi. Podczas wykonywania dipów odczuwam silny ból w mostku co uniemowżliwia mi dalsze wykonywanie cwiczenia. Dzieje się tak po okolo 3 powtorzeniach, mimo ze mam jeszcze duzo sily, to musze zaprzestac, poniewaz bol narasta z kazdym kolejnym powtorzeniem.

Co sprawdzalem:
- dowiedzialem sie ze moze byc to kwestia slabych miesni glebokich, wiec zaczalem je cwiczyc. Po miesiacu cwiczen nie odczuwalem zadnej roznicy / ulgi wiec zrezygnowałem,
- mysle ze nie jest to kwestia techniki, poniewaz ogladalem dziesiatki poradnikow na youtubie i staram sie trzymac prosta sylwetke, nie pochylam sie do przodu,
- mysle ze mam wystarczajaco duzo sily zeby wykonac chociaz te 15 dipow ( pompek robie okolo 60, a pompek szwedzkich 40 ),
- niektorzy mowili ze z czasem bol mija samoistnie, jednak nie w moim przypadku ( walcze z tym juz okolo 3 miesięcy) .

Z góry dziękuję za pomoc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 17:01 #41766

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
Ja się może wypowiem bo problem ten dotyczy/dotyczył mnie. A mianowicie miałem to samo. Siły miałem wystarczająco żeby te 12 sztuk zrobić w 4 seriach ale po pewnym czasie zacząłem odczuwać ten ból co ty. Ból był do tego stopnia, że dosłownie bałem się kaszlnąć lub bolało mnie jak wstawałem z łóżka. Ostatecznie odpuściłem dipy i cały czas wzmacniałem klatkę piersiową poprzez pompki zwykłe i diamentowe. dodatkowo pilowałem, żeby zawsze rozciągnąć klatkę po treningu i mieć proste plecy( cały dzień siedzę przy kompie). Dodatkowo podpatrzyłem technikę dipów i wyszło na to , że właśnie trzeba delikatnie się odchylić do przodu. Reasumując po jakiś 4 miesiącach intensywnego pompowania klaty tych bóli przy robieniu dipów już nie mam lub mam na tyle słabe, że mogę spokojnie wykonywać te ćwiczenia.

Zbierając to do kupy :
- słaba klata trzeba wzmacniać ( pompki, pompki diamentowe)
- rozciągać klatkę po kreningu
- pilnować żeby się nie gar bić
- pilnować techniki przy dipach
Za tę wiadomość podziękował(a): Axe

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 17:03 #41767

• Sentomasu
  • Sentomasu Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Limit nie istnienie.
  • Podziękowania: 4
Podepnę się pod temat, bo ostatnio też zacząłem coś takiego odczuwać. Tylko że już przerabiałem kilka lat temu strzelanie w mostku, fizjo stwierdził wówczas pospinane łopatki i rozluźnialiśmy je i był spokój, u mnie winą były sztutki walki i pozycja okrągłych pleców. Polecam wizytę u fizjo.
Jak będziesz spędzał zbyt wiele czasu myśląc nad czymś, nigdy tego nie zrobisz. Zrób przynajmniej jeden krok dziennie w kierunku swojego celu.
Bruce Lee

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 17:19 #41768

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
ja to chodzę jak garbus, siedzę przy kompie i jeszcze lubię spać na boku czyli większość czasu klatka zamknięta

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 21:23 #41772

• Wariot
  • Wariot Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Też tak miałem niekiedy. U mnie była jedna przyczyna : słaba rozgrzewka klatki.
Spróbuj dobrze dogrzać klatkę przed treningiem. Np. pompki na kolanach , negatywne dipy , pompki klasyczne.

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 22:47 #41777

• Axe
  • Axe Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
Dzieki wszystkim za pomoc.

Rabbek, jak czytalem twoja odpowiedz to mialem wrazenie, ze piszesz o mnie, haha. Tez mam krzywe plecy i dlugo siedze przy kompie. Dobrze opisales ten bol bo czasami naprawde jest problem nawet z kaszlnieciem.

Zapomnialem wczesniej dodac, ze podczas wizyty u ortopedy (w zwiazku z moimi plecami) podpytalem go o ten bol, ale szczerze mowiac jego odpowiedz mnie nie usatysfakcjonowala. Powiedzial w olewajacym stylu " Masz za slabe przyczepy, zmien cwiczenie na inne"

Jeszcze raz dziekuje wszystkim, na pewno zastosuje sie do waszych rad :)

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 23:30 #41782

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Lepiej iść do fizjoterapeuty niż lekarza ale w sumie gość miał po części racje stąd ja zrezygnowałem z dipów na dłuższy czas. Dzisiaj przy dipach też czułem , że jeszcze coś pobolewa ale to już nie to samo co kiedyś. Pamiętam jak samo wspięcie na poręcze bez opuszczania sprawiało ból.

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 23:47 #41784

• Sentomasu
  • Sentomasu Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Limit nie istnienie.
Mi lekarz kiedyś powiedział "mogę panu przepisać maść co zmniejszy ból" momentami mnie tak blokowało w mostku, że nie mogłem klatki otworzyć. Zaciskałem zęby z łzami w oczach robiłem skłon do przodu i otwierałem klatkę, uczucie jakby ktoś mostek mi się łamał. Po otwarciu strzykało i ból ustępował. A wszystko przyczyną łopatki.. Uświadomiło mnie to że ból miejscowy nie oznacza, że to akurat miejsce bólu jest powodem jego występowania.
Jak będziesz spędzał zbyt wiele czasu myśląc nad czymś, nigdy tego nie zrobisz. Zrób przynajmniej jeden krok dziennie w kierunku swojego celu.
Bruce Lee
Ostatnio zmieniany: 2018/07/26 23:47 przez Sentomasu.

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/26 23:58 #41785

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
No widzisz dokładnie jak u Mnie

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/27 10:21 #41793

• megamoc
  • megamoc Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 16
  • Oklaski: 5
He, ciekawe bo u mnie ostatnio po 3 miesięcznej przerwie też zauważyłem taki ból. Nigdy wcześniej nie miałem z nim do czynienia i tłumaczyłem sobie to tym, że poręcze na mojej "nowej" siłowni są po prostu węższe niż na starej. Ciekawe czy mi przejdzie za jakiś czas.
Pracuję nad sobą...

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/27 10:28 #41795

• Nabemori
  • Nabemori Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Podziękowania: 35
Ból spowodowany może być złą techniką ćwiczenia. Może próbujesz robić bardzo głębokie te dipy? Jest to ciężka wersja, która mocno obciąża klatkę. Może poręcze masz za szeroko, kiedyś jak robiłem dipy z obciążeniem na siłowi, a tam są bardzo szeroko od siebie to też czułem ból w klatce.

Nagraj się jak robisz i porównaj z jakimś poradnikiem na necie.
Mam plan plan,
I za ciosem idę...

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/07/30 09:22 #41834

• megamoc
  • megamoc Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 16
  • Oklaski: 5
Zrobiłem dipy ostatnio w weekend i bólu już nie było. Może to kwestia przyzwyczajenia do danych poręczy czy coś. Zbyt głębokie schodzenie też może być w sumie problemem, imo lepiej schodzić do poziomu gdy czujemy już że klatka jest naciągnięta, niż przekraczać na maxa ten poziom jeszcze bardziej w dół.
Pracuję nad sobą...

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/08/03 23:12 #41910

• Sentomasu
  • Sentomasu Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Limit nie istnienie.
Ból odczuwałem po zastaniu(przerwie w treningach) regularność spowodowała, że nieprzyjemne uczucie ustąpiło :)
Bruce Lee

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/08/04 08:42 #41911

• Axe
  • Axe Avatar
  • Wylogowany
  • Brak rangi
U mnie tez zaczyna byc minimalnie lepiej. Teraz jestem w stanie zrobic 5 powtorzen (poczatkowo robilem 3 max). Mysle, ze po miesiacu stosowania rad Rabbka bol minie całkowicie.

Ból w mostku podczas wykonywania dipów 2018/08/08 00:57 #41971

• piesu
  • piesu Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Podziękowania: 11
  • Oklaski: 2
Jak ci idzie? Nagraj filmik fonem i porownaj z techniką innych ćwiczących, jakichś wyjadaczy. I rozciągaj klatę :D
Moderatorzy: Pepes, Virl3x

facebook

Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę,
jeśli zdecydowałeś że idziesz na szczyt!

Kalendarz

Oct 2018

Krystian

Kalendarz Workout Polska
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
piksel black

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Szkoła na drążku 2 - Kołowrót w siadzie

Kolejny tutorial od Michaiła Waratowa. Tym razem jest to "kołowrót w siadzie". Ciekawe ćwiczenie, które może być wstępem do innych kołowrotów.

Więcej…

Taboret - Street Workout podstawy

Taboret jest to jedno z podstawowych wejść na drążek, w poradniku znajdziesz przydatne ćwiczenia do nauki, oraz najczęstsze błędy. Miłego oglądania.

Więcej…

Imprezy SW Czerwiec

Kilka ciekawych imprez Street Workout-owych odbywających się w czerwcu. Informacje ze strony: Street Workout Event\'s.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.